Zobacz cały wątek

Dzisiaj skontrolowałem 9 skrzynek w okolicach Białej Podl.. Niestety zadna skrzynka nie jest zajeta. Pustulek brak, mimo ze wisza w "pustulkowych" miejscach. Ostatnio nawet nie widuje pustulek w miejscach gdzie co roku zerowały

Podsumowujac w zadnej z 22 skrzynek w okolicach Bialej Podlaskiej nie ma pustułek. Zostało mi do sprawdzenia 6 skrzynek nad Bugiem.
Data: 2006-05-17, 18:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 29749

 

Zobacz cały wątek

Cytat: Jeszcze jak o Kubicy nikt prawie nie slyszal, mial byc w Polsce tor formuly 1.
Jakis Turek bodajze obiecal wybudowanie toru formuly 1, stadionu sportowego i lotniska w Bialej Podlaskiej - chcial z Polski (i jego prywatnych lotnisk) utworzyc glowne miejsce "przesiadkowe" ze wschodu na zachod i na odwrot (oczywiscie chodzi o daleki wschod )
Rozmowy byly juz na powaznie prowadzone i ludzie sie na to napalili (wiadomo, jakie tam bezrobocie)

I co bylo potem? Najpierw powiedzieli, ze nie moze lasu wyciac (a kto tam byl, to wie, ze ciezko sie rozejrzec, zeby lasu nie bylo widac, a teren musialby byc gigantyczny), a potem sie do kasy cos przyczepili, ze nie wiadomo, czy nie jakas lewa... i gostek sobie poszedl z Polski - ale jak bylo naprawde z ta kasa to nie wiadomo.

Cytat: Vahap Toy - turecki architekt i biznesmen, w Polsce zasłynął z nigdy nie zrealizowanego projektu zwanego "drugim Las Vegas w Białej Podlaskiej", w którego skład miało wchodzić m. in. międzynarodowe lotnisko w Białej Podlaskiej, tor Formuły I, stadion olimpijski.

Po przyjeździe do Polski w połowie lat 90. Vahap Toy stowrzył firmę EPIT Polska Sp. z o.o. z kapitałem polsko-tureckim, w której zaprojektował dwa warszawskie wieżowce Reform Plaza i Blue City. W 2000 roku wraz Ryszardem Grabasem, właścicielem Korporacji Rozwoju Wschód-Zachód oraz Wiesławem Huszczą stworzyli nową spółkę - Epit & Korporacja Rozwoju Wschód Zachód Sp. z o.o. Epit & KRWZ wraz ze spółką Port Lotniczy Biała Podlaska Sp. z o.o. miały stowrzyć niebotyczną inwestycję o nazwie "Lotnisko i strefa gospodarcza Biała Podlaska" o wartości 6 mld dolarów. W kwietniu 2001 roku odbyłą się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod przyszłą inwestycję, w skład której miał wchodzić: kompleks luksusowych hoteli, kasyn, centrum konferencyjno-biznesowe i aquapark, miał też powstać olimpijski kompleks sportowy z pięcioma pływalniami, trzema lodowiskami i stadionem olimpijskim na 57,5 tys. widzów (z zasuwanym dachem). Także w ramach tej inwestycji w Białej Podlaskiej miało być wybudowane centrum medyczne (łącznie 32 polikliniki), tor Formuły I, filia Uniwersytetu w Berkeley (z kampusem dla 6 tysięcy studentów) oraz elektrownia.

Głównym problem tej inwestycji było niejasne i mało wiarygodne źródło finansowania oraz sprzeciw dyrekcji Lasów Państwowych oraz ministra środowiska na wycięcie 1700 hektarów lasów. Ostatecznie Vahap Toy musiał opuścić Polskę, gdyż w połowie 2003 roku nie przedłużono mu prawa pobytu w Polsce. Natomiast sama firma Vahapa Toya zbankrutowała, mimo popracia lewicowego rządu Leszka Millera przychylnie nastawionego do pomysłu tej inwestycji, dającej nadzieję wielu Polakom.jak widac nie tylko las byl problemem ale przede wszystkim obietnice bez pokrycia pana Toya

a tor F1 niech robia, obok innych wymarzonych sportowych inwestycji, powodzenia
Data: 2006-09-11, 15:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 24694

Zobacz cały wątek

Tak wygląda aktualne (na 2006 r.) rozmieszczenie stanowisk płomykówki po polskiej stronie Bugu. Oczywiscie czesc par moze byc nie wykrytych!. Najblizej Brzescia znajduje się stanowisko w Terespolu. Płomykówki gnieżdza sie tam w otworze wentylacyjnym bloku. Stanowisko wykrylismy dzieki wabieniom.

P.S Viktor czy wy tez prowadzicie wabienia nocne czy tylko kontrolujecie budynki? Troche malo tej płomykowki u was. Wszystko jest jednak mozliwe. U was w Brzesciu jest ponad 30 pare pustułki a za Bugiem po naszej stronie jedynie pojedyncze pary. Ja znam tylko 3 czynne stanowiska. W Białej Podlaskiej (najblizszym najwiekszym miescie) nie stwierdzilismy legów pustułki.
Data: 2006-11-01, 16:10
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 4145
- to jest strona schroniska Medor pod Łodzią, mają tu kilka piesków, które mogą Ci się spodobać. Pogadaj przez gg z dziewczyną, której numer telefonu jest na stronie, moze znajdzie pieska idealnego dla Ciebie, który na dodatek byłby odpowiednio nauczony. Podobno mają mozliwość dowozu piesków, więc o to też możesz zapytać. Chyba trzeba coś zapłacić za pieska, ale idzie to na pozostałe, mozna też dac schronisku karmę w zamian za pieska, o co również warto zapytac.

To jest strona adopcyjna,na pierwszej stronie są pieski do adopcji.
Wiem, że jest jamnik czarny podpalany, ale chłopak, kastrat. Jak dostanę fotki piesków do oddania, zamieszczę. Z tego, co wiem, z transportem moze być krucho, ale byłam już keidyś w Białej Podlaskiej i w ostateczności sama mogłabym zawieźć. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Zobacz cały wątek

To bardzo ciekawe fakty z mało znanej dla niewtajemniczonych historii KSB , szczególnie te z Domu Kultury w Giżycku ( kiedy wyobrażę sobie Was dwóch idących z gitarami na plecach aby zagrać przed Jackiem Apanasewiczem )

Dzisiaj zespół koncertuje w Białej Podlaskiej ( to nie jest na Mazurach ) z czego bardzo się cieszę

W ubiegłą sobotę aby posłuchać KSB musiałem jechać 300 km do Giżycka ale było warto .
Był to jeden z najbardziej udanych wieczorów festiwalowych jakie znam
i to nie tylko za sprawą Kochanków Sally Brown którzy obchodzili dziesięciolecie
Data: 2008-07-27, 10:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 4495
Coś słabo szuka. Mam to samo wydanie.
str. 28 "- 95 pp: dowództwo (dowódca - ppłk Stanisław Stankiewicz ) i oddziały pozabatalionowe oraz I batalion mjr. Konrada Krajewskiego wystawiał w Siedlcach 22 pp, II batalion mir. Jozefa Kojdera - w Białej Podlaskiej 34 pp, III batalion - w Chełmie Lubelskim 7 pp.''

str. 76 "Dowództwo na odcinku Dęblin objął dowódcz PD płk dypl. Bronisław Duch. Do jego dyspozycji oddany został przybyły 11 września z Siedlec 95 pp (bez III batalionu) ppłk. S. Stankiewicza, znajdujący się w m. Niebrzegów,...''
"12 IX dołączyły do 39 DP: II baon 95 pp,..."

str. 78 "14 IX przybył z Chełma III batalion 95 pp kpt. Jana Lekana, jako ostatni batalion dywizji,..."

Itd.
Proponuję wycieczkę do biblioteki, były 2 wydania , duże nakłady. Ta książka powinna być w bibliotece.

Pozdrawiam
Data: Cz 13 lis, 2008 13:19
 
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 274

Zobacz cały wątek

to skorzystam z wątku kolegi i również poproszę o pomoc. Chciałabym zgłosić się do policji, z tym, że nie mam o rekrutacji zielonego pojęcia. Pewnie każecie mi dowidzieć się czegoś na komendzie, ale ze względu na natłok zajęć nie mam nawet na to czasu. Kończę w tym roku dzienne studia licencjackie i szukam pomysłu na dalsze życie. Dodam, że zależy mi na pracy w Białej Podlaskiej, a to już pewnie skomplikuje sprawę dodatkowo... Myślałam też o sg ale tam wrzucają, gdzie chcą, to już wiem, a w policji to nie mam pojęcia. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszelką pomoc lub sugestie.
Pozdrawiam
Data: Pią Sty 30, 2009 8:12 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 568

Zobacz cały wątek

Mój dziadek ze strony mamy umarł, jak miałem 12 lat. Na Podlasiu działał w ruchu oporu (AK) i był posatcią podobno dość znaczną. Jest wymieniony wśród kilkudziesięciu osób, kombatantów ruchu oporu, na murze klasztoru w Białej Podlaskiej, chyba jako jedyny bez stopnia wojskowego, za to z pseudonimem "Wujek". Uciekał pod koniec wojny przed sowietami, urodziła mu się w latach 30-tych i 40-tych w sumie piątka dzieci, każde w innym miejscu. Potem został profesorem językoznawstwa, jak ktoś kończył polonistykę, to z pewnością o nim słyszał: Jan Tokarski. Po nim mam imię. Dziadek słynął z tego, że mówił bardzo niewiele. A o konspiracyjnej przeszłości nikomu z rodziny nie powiedział niemal zupełnie nic. Z jednej strony dlatego, że można było dłuższy czas ponieść konsekwencje. Z drugiej, i podobno to był ważniejszy powód, że to był bardzo podły czas i zmuszał do bardzo podłych zachowań. Chyba uważał, że lepiej niech to skryje kurtyna.
Data: Pon Wrz 25, 2006 13:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 322

Zobacz cały wątek

Po pierwsze

ADAM BÓJ SIĘ BOGA!!!!!!!!!!!!!!!! ŻADNEGO BIEGANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻESZ NA SPACER PRZYJŚĆ I NA TYM NA RAZIE KONIEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po drugie
Zapisałam się i zapłacilam za start w Rudawie, więc kompletujcie drużynę. Do Bukowej nie jadę bo Mariusz wyjeżdża do Białej Podlaskiej no i mamy z Bartkiem basen. Opusciliśmy już ze cztery więc teraz już muszę na pewno iść.

Po trzecie Zbyszku
Jakbyś nie zauważył biegałam w Sielpi więc przykład został już dany dla drużyny
Data: Pią Maj 30, 2008 07:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2613
Wyświetleń 118715
dokładnie snow. u jacka sam się serwisuje od ponad roku. jeden z dwóch większych specjalistów w lublinie. polecam jeszcze pana Adama Stachurskiego (http://www.zumi.pl/168278,Radtel,Lublin,firma.html) człowiek ten serwisuje radia lubelskich taksówek i pogotowia.

co to hobby to jakiś czas temu za cząłem się tym interesować za sprawą człowieka, nomen omen poznanego przez cb. kto jeździ trochę samochodem po lublinie zapewne słyszał kiedyś stacje Śpioch-Lublin czyli Grzegorz. Sam w niedługim czasie zamierzam postawić swoją stację. sprzęt już jest. President Lincoln i antena Lana 5/8 ok. 6m wysokości. na początek wystarczy. Jednak aby postawić antenę na dachu muszę uzyskać pozwolenie od SM. Może ktoś wie jakie warunki trzeba spełnić i jak to załatwić. bo pani dyrektor spółdzielni nie potrafiła ni na to pytanie odpowiedzieć.

mój znak wywoławczy: suseł - świdnik.

a tu mały filmik z nasłuchu przeprowadzonego w Białej podlaskiej w Boże Ciało:
Data: 4 cze 2008, o 21:13
 
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń 2645

Zobacz cały wątek

Moim zdaniem to była pomyłka dając Panu Robertowi posedę szefa sportu w TVP. Chyba wszyscy liczylismy na to ze bedzie propagował lekkoatletyke w TVP. Ja liczyłem ze bedzie duuuzo wiecej transmisi z imprez. Wczoraj juz był szczyt!!!! Miała byc godzinna transmisa z Mistrzostwa Polski Seniorów. Przedłuzyła sie transmisja meczu siatkarskiego i relacja trwała całe 23min!!!!!!! Co to jest?? Na dzis jest zaplanowane troszke ponad 1 godzina!! Czy to jest propagowanie Lekkiej w TVP?? jak na mój gust napewno nie. A najlepsze jest to ze Pan Korzeniowski zamiast byc w Białej Podlaskiej i wspierac sportowców był w ... Katowicach na meczu Poslka - Serbia i Czarnogóra!!
Data: Nie Cze 26, 2005 14:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 624

Zobacz cały wątek

Wciąż nadaje niezniszczalne radio EchoScena .Zapraszamy do słuchania!!! W każdą niedziele wieczorem okolo 20.00 nadaje na zywo jakis załogant ze skłotu Zakażny z Białej Podlaskiej , czasami tez dodatkowo o innych godzinach także np .o 14.00 .Cały czas też borykamy sie z problemami serwerowo-techniczno wszystko sie jebiącymi dlatego czasami prosimy o wyrozumiałość .Zapraszamy do współpracy! i w ogóle miłego odbioru.
Radia można słuchać przez strony :

albo przez strone scenyonline.
Data: 2007-12-30, 20:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1378

Odnoszę wrażenie, że jesteś jednym z busiarzy bo tak zaciekle bronisz ich interesów, nawet dopuszczasz wyprzedzanie na trzeciego, jeżeli droga jest szeroka

Nie jestem jednym z busiarzy ale mam do nich sympatię bo czasami muszę pojechać np. do Łukowa, Białej Podlaskiej czy Tomaszowa Lub. dość wcześnie rano a żaden PKS mi tego połączenia nie zapewni. Z Lublina nie da się dojechać na 8 rano do ww. miast innym transportem niż bus niestety. A jak kontrahent życzy sobie żebym był na 8 rano w firmie w jednym z ww.miast a ja nie mogę skorzystać z samochodu to ja muszę być a nie skamleć że PKS mi nie dojeżdża. Poza tym zdaję sobie sprawę, że gdyby zlikwidować busy to ceny biletów w PKSie natychmiast skoczą w górę o 50-100% i nie podejrzewam że zyski pójdą na zakup taboru lepszego niż H9-21. Poza tym H9 to kultowy autobus ale jeździ już 20 lat i niektórym mógł się znudzić. Po prostu ludzie wybierają busa bo kieruje nimi pragnienie zmiany środka transportu.
Data: wtorek, 6 kwietnia 2004, 10:42
 
Odpowiedzi: 2268
Wyświetleń 118519
Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś były niskowejściowe H10-11 w Sieradzu i Białej Podlaskiej. Nie wiem, czy przedsiębiorstwa te obsługują KM, ale wspomniane autobusy widziałem na trasach niezbyt miejskich, bo odpowiednio na Łódź - Szkalrska Poręba i Biała Podlaska - Gdańsk.

I tyż był niskowejściowy w PKS Łosice. A czy wliczamy do niskowejściowych np. Mercedesy Sprintery bo masę PKSów ma takie sprzęty np. PKS Łuków, PKS Włodawa, PKS Chełm. Jakby nie patrzeć podłoga w Sprinterze jest o wiele niżej niż np. w H9
Data: piątek, 16 kwietnia 2004, 10:33
 
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 3310
Cytat:Wyprowadzic na rynek nową usługę to nie takie proste,informacja na stronie to nie wszystko.Ludzie od kilkunastu lat maja swoje przyzwyczajenia ,ze jak do Radzynia to ze stadionu.Jak widze autobusy z PKS Radzyń na stadionie przynajmniej te w weckendy to frekfencja jest raczej dobra.


E tam,w przypadku Lublina, Łukowa czy Białej Podlaskiej to przyzwyczajenie stadionowe szybko zmieniło się na plac Defilad i okolice.
Ale fakt, że grunt to reklama, a z tym zwykle w PKSie cienko. Zaznaczyli te kursy na rozkładzie drobnym maczkiem, a powinni wywiesić na dworcu wielkie płachty.
Mogliby też zrobić te kursy z Komarówki do Warszawy, tam wiele osób jeździ PKS Warszawa czy PKS Włodawa do stolicy.
Data: środa, 26 marca 2008, 08:36
 
Odpowiedzi: 1038
Wyświetleń 87446
Witam wszystkich także stawiam się na zawołanie obozowe, jednak po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Jeśli mamy na sali jakiś obozowiczów-wyjadaczy to czy możecie powiedzieć jak to jest z rozkładem zajęć? Bo widziałam, że w planie jest strasznie dużo godzin i tak mnie zastanawia czy będziemy pracować jak małe mrówki od świtu do nocy (nie to żeby mi jakoś specjalne przeszkadzało) czy tez jest w tym jakiś haczyk organizacyjny? No, ale jak zawsze zamiast po kolei zaczynam od środka Piszę z okolic Białej Podlaskiej a wołają na mnie Ala. Czy gdzieś tu zawieruszył się jeszcze obozowicz z tych okolic?
Data: w Śro Lip 02, 2008 3:24 pm
 
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 1322

Zobacz cały wątek

Oto ostatnia już część przydługiej relacji z trzech godzin pobytu w Białej Podlaskiej. Białoruska orkiestra miała bardzo dziwne instrumenty, które mnie zaintrygowały
25.

Rozpoczęły się na dobre występu białoruskiego zespołu
26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

Po występie tego zespołu zrobiło się ciemno, zaczął padać deszcz, mój czas niestety się skończył. Niebawem lunęło niesamowicie. Nie wiem jak organizatorzy tej bardzo przyjemnej imprezy poradzili sobie z figlem, który spłatała aura. Chętnie oglądałbym częściej tak fajne i barwne pokazy tańców z różnych krajów.

THE END.
Data: Pon Maj 19, 2008 20:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 484

Zobacz cały wątek

Dnia 26.11 w Białej Podlaskiej odbedzie sie 9 runda Puchar Zarządu Okręgowego PZM
w Konkursowych Jazdach Samochodowych ‘2006. Wszystkich cetnych serdecznie zapraszam i prosze o odwiedzenie naszej stronki. www.akbiala.pl Zgloszenia sa przyjmowane online na naszej stronie internetowej oraz e-mail : akbiala@o2.pl .Jak i w dniu imprezy od godz. 09:00 - w biurze imprezy w PZM, Al. Jana Pawla II 7. Wpisowe do imprezy wynosi 60 zł, czlonkowie klubow sfederowanych w okregu lubelskim PZM z aktualnie oplacona skladka 40 zl, czlonkowie Automobilklubu Bialskopodlaskiego 30 zl - w terminie do 25 listopada 2006 do godz. 18 ; po tym terminie odpowiednio 70 zl, 50 zl i 40 zl.
Data: Wto Paź 10, 2006 21:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1015

Zobacz cały wątek

Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce - to kolejna impreza, która będzie szansą na zdobycie minimów na sierpniowe Mistrzostwa Świata. Kolejna okazja i dla nas, żeby zobaczyć naszych sportowców w TV.

Program układa się następująco:

TVP1
Sobota (25.06.2005)
17:30
Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej
Niedziela (26.06.2005)
16:35
Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej
/program na żywo/
18:15
Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej
/program na żywo/

TVP Polonia
Niedziela (26.06.2005)
23:05
Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce – Biała Podlaska; magazyn sportowy
Data: Wto Cze 21, 2005 17:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 592

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich szalonych malarzy. Mam na imię Grzegorz i jestem z Białej Podlaskiej poszukuję chętnych na większe imprezy paintball-owe. Gram od kilku miesięcy w drużynie z okolic Parczewa drużyna PBFRONT mają własną stronkę . Z kolegami z drużyny chcemy zorganizować grę na większe scenariusze. Mamy wypróbowane pewne miejsca w okolicach Białej Podlaskiej i Parczewa. Zainteresowanych do podłączenia się pod ten pomysł prosimy o kontakt, telefony są na wyżej wymienionej stronce lub też na moją pocztę .
Data: Nie Wrz 28 2008 17:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 701
Dnia 26.11 w Białej Podlaskiej odbedzie sie 9 runda Puchar Zarządu Okręgowego PZM
w Konkursowych Jazdach Samochodowych ‘2006. Wszystkich cetnych serdecznie zapraszam i prosze o odwiedzenie naszej stronki. www.akbiala.pl Zgloszenia sa przyjmowane online na naszej stronie internetowej oraz e-mail : akbiala@o2.pl .Jak i w dniu imprezy od godz. 09:00 - w biurze imprezy w PZM, Al. Jana Pawla II 7. Wpisowe do imprezy wynosi 60 zł, czlonkowie klubow sfederowanych w okregu lubelskim PZM z aktualnie oplacona skladka 40 zl, czlonkowie Automobilklubu Bialskopodlaskiego 30 zl - w terminie do 25 listopada 2006 do godz. 18 ; po tym terminie odpowiednio 70 zl, 50 zl i 40 zl.
Cytat:Z tym że Kobuzy w realnie istniejących planach są - a wymienionych wyżej PWS-ów i RWDziaków niet.Niemniej jednak chłopaki z Białej Podlaskiej i erwudziacy zabrali się za robienie maszyn myśliwskich po wywaleniu Rayskiego z roboty.
Jest to dla mnie dziwne, bo na tapecie był Kobuz, Jastrząb i inne, poza tym u sojuszników mieliśmy także zakupić coś tam myśliwskiego.
Czy mogę mniemać, że w w/w wytwórniach obudziła się chęć do zrobienia myśliwców, bo wreszcie zaistniały ku temu warunki? Jeżeli to taka ich ,,prywatna inicjatywa'' to ja pytań nie mam.
Data: Pt 19 paź, 2007 00:19
 
Odpowiedzi: 350
Wyświetleń 9907

Zobacz cały wątek

Ja w moim aucie miałem to samo tylko że facet z warsztatu mi to zrobił i się nie przyznał, dobrze że sam grzebie przy aucie bo bym nie zauważył co najlepsze gościu nie mógł wkręcić wtrysku więc postanowił trochę gwintu dorobić i zrobił to na założonej głowicy i mówił że na pewno nic do środka nie wleciało (palant). Kazałem mu zdjąć głowice i przeczyścić cylindry a sam pojechałem do spawacza i pospawał mi tak że jest lepiej niż było przed usterką. Jeżeli będziecie naprawiać auto w Białej Podlaskiej to nie u Domańskiego. Chyba jest najlepszy w mieście ale jak coś spieprzy to nawet się nie przyzna. Wiec chłopaki pilnujcie i sprawdzajcie auta po mechanikach bo nigdy nic nie wiadomo.
Data: Pon Cze 25, 2007 13:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 541

Zobacz cały wątek

Dzień:22.06.07r
Łowisko: Glinianki w okolicach Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: kilka niewielkich śródpolnych oczek o głębokości do 3 m
Pogoda: Pochmurno, umiarkowany zachodni wiatr
Przynęta, zanęta, sprzęt: Kukurydza, białe robaki; Dragon karaś-lin; matchówka, żyłka 0,16/0,14, wagler 3gr
Połów: kilka linków około 15cm, płotka około 20 cm
Przebieg połowu: Od godziny 19:00 do 22:00.
Uwagi, wnioski, itp.: Bardzo delikatne brania, większe ryby spławiały się na środku zbiornika, jednak brać nie chciały, te które brały robiły to bardzo ostrożnie; szkoda, że nie wziąłem spina - kilka linków pogryzionych przez szczupaki; stał się cud - moja "przyjaciółka" dała się wreszcie namówić na ryby i nawet nie marudziła zbytnio
Nasza ocena wyprawy: 10
Data: Sob Cze 23, 2007 10:17 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 230
Wyświetleń 30172

Zobacz cały wątek

Cytat: uchwała nr 1/2004 Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej z dnia 12 marca 2004r. w sprawie zakazu wędkowania na rzece Bug na odcinku:
od słupa granicznego nr 1312 do słupa granicznego nr 1313 w rejonie wsi Derło – Woroblin.

Cytat: Wiec zanim nawrzucasz innym od kretynow tak jak raczyles okreslic wczesniej w tym watku Salmo upewnij sie ze czytasz ze zrozumieniemPrzeczytaj dlaczego powiedziałem, że Salmo jest kretynem. Było to spowodowane także wieloma innymi sytuacjami, w które był zamieszany. Człowiek, który propaguje łowienie bez karty i świadome nie używanie przyponów w czasie łowienia szczupaków, a czepia sie o zrobienia zdjecia sumowi bedzie dla mnie kretynem.
Data: Nie Gru 16, 2007 6:08 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 83
Wyświetleń 5596

Zobacz cały wątek

dzień: 2 III 08r.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej (przy moście ul. Łomaska)
Charakterystyka łowiska: wolno płynąca rzeka, gł. ok. 1,5-2 m.
pogoda: mocny wiatr, chwilami drobny grad, pochmurno, temp. ok. 4-6'C
sprzęt: wędka 3,6m., żyłka 0,14 przypon 0,10 haczyk nr. 16
zanęta FUTTER Extra stil (płoć) + białe robaki
przynęta: białe robaki
połów: 3 płotki, 3 uklejki, 1kiełbik, 1 krąpik
przebieg połowu: 10:30-13:30
uwagi: chłodny i silny wiatr przeszkadzał w łowieniu, dużo wędkarzy, dużo brań drobnicy.
ocena: 7/10

PS.
Włóczykij w którym miejscu w białej łowisz takie płocie i jazie??
Data: Czw Mar 06, 2008 12:41 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 230
Wyświetleń 30172

Zobacz cały wątek

W najbliższy weekend nasze młodziezowe drużyny czeka istny maraton.
Rocznik 97 zagra na turnieju Wisły Kraków w Skotnikach pod Krakowem, gdzie za tydzień wybierze się również rocznik 98. Jednak w ten weekend podopieczni trenera Janiszewskiego bedą szlifować formę na hali MOSiR, a częśc składu pod wodzą II trenera Artura Szyby wybierze się na mocno obsadzony turniej w Białej Podlaskiej by sprawdzić wartość zmienników i kilku chłopców z rocznika 99.
Trzon rocznika 99 (bez grajacych w Białej) zagra w Lublinie na hali Unwersytetu Przyrodniczego w turnieju BKS. A rocznik 2000 na turnieju LKP Motor Lublin na hali MOSiR.
Bardzo serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym drużynom.
Data: Czw 15 Sty, 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 6559

Zobacz cały wątek

Krzna jest lewostronnym dopływem Bugu o długości 116 km. Powierzchnia jej dorzecza to 3338 km2, a średni przepływ wody wynosi 7m3/s.
[img] [/img]
Krzna w Białej Podlaskiej
[img] [/img]
Starorzecze w Horbowie
[img] [/img]
Krzna w Kijowcu...
[img] [/img]
... i w Malowej Górze
][img] [/img]
Odcinek przyujściowy wiosną
[/img]

[/URL]
A tak kończy swój bieg, zasilając swoimi wodami Bug w miejscowości Neple
Data: Pią Lis 24, 2006 11:25 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 8179

Zobacz cały wątek

Odemnie samochodem to 1400 - jantaniej wyjdzie dojazd pociągiem do naszych przyjaciól z białej podlaskiej - z tamtąd busikiem do granicy - granice przejść z buta a po drugiej stronie są tak zwane marszrutki któr za pare hryvni zawiozą do kyieva - Tyle że jest to przeżyciez grupy hardcorowych bo w niektórych marszrutkach (busiki) brak sporych kawałków podłogi i często stoisz z jedną nogą w powietrzu wisząc na współpodróżnych - i patrząc jak z pod kół umykaja kolejne kilometry w 10 krotnie vbardziej dziurawym asfalcie niż u nas
Ale jak kto jest amatorem wrażeń i przygód w stylu indiana jones i chce oszczędzić - to jest taka możliwość
Data: 2008-01-15, 08:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 2425

Zobacz cały wątek

Panowie, dawno temu ukazywało się czasopismo lotnicze pt. LOTNICTWO Aviation International, które na swoich łamach prezentowało godła i sprzęt polskich jednostek lotniczych.
Poszukuje numeru, który zawierał opis 61.Lotniczego Pułku Szkolno-Bojowego z Białej Podlaskiej mogą być skany (zdjęcia stron).

Wdzięczny bedę za wszelaka pomoc w tym temacie.

A może ktoś posiada jakieś materiały zdjęciowe z samolotami jednostki z Białej Podlaskiej (zależy mi zwłaszcza na zidentyfikowaniu samolotów które miay namalowane godła)
Data: Wto Wrz 02, 2008 12:12 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1401
No ja też nie chcę narzekać ale dorzucę moje trzy grosze

Więc:
w capoeiristas:
Karina ma verde claro, Renata chyba verde ( V.C na pewno miała przed bati) obie są wśród ludzi bez cordao
Szymon (mały, kumpel Mieszka)ma corde verde

w dziale wydarzenia:
capomajówka 2006 była w Ustroniu a nie w Białej Podlaskiej
"10-12 XII 2004 Łudź" chyba Łódź

To by było na tyle co jeszcze można poprawić. Jacek nie bierz naszych uwag za złośliwe, po prostu chcemy pomóc

Zobacz cały wątek

inf dla osob ktore nie odwiedzaja strony

Chciałbym z wielką przyjemnością zaprosić wszystkich na treningi, które w dniach 13-14 października (sobota, niedziela) poprowadzi w naszym mieście aluno Sabido z sekcji UNICAR Warszawa.

Odbęda się 2 treningi w sobotę oraz jeden trening w niedzielę.

Dokładny rozkład godzinowy podam niebawem.

Przewidujemy również przyjazd osób z sekcji łomżyńskiej oraz z Białej Podlaskiej, więc szykuje się weekend pod znakiem muito AXE.

Mamy również nadzieję, iż będziemy mieli możliwość zrobienia jakiejś zabawy integracyjnej, tak więc moim zdaniem nie ma nad czym się zastanawiać tylko już zadecydowaać, że będziemy tam wszyscy.
Data: 2007-09-27, 15:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 188
Wyświetleń 17257

Zobacz cały wątek

Ja też czasem myślałem, czy nie jechać zdawać na wschód Polski. Tam są mniejsze maista, przez to łatwiejsze i krócej się czeka. Ja jestem z Dąbrowy Górniczej. Tu, a w ogóle w całym Śląskim jest trudno zdać. Dlatego, że WORDY w Śląskim są w dużych miastach, jest tu chyba jednen z najwyższych pozimów złośliwości u egzaminatorów w kraju i czeka się po zbóju długo. W Dąbrowie i tak są chyba jeszcze najlepsze warunki w całym województwie.

Tylko u mnie negatywne wyniki, to raczej kwestia psychiki, niż braku umiejętności. Kilka razy oblałem, bo trzepało mną z nerwów w samochodzie jakbym miał padaczkę. Więc pewnie nigdzie bym sobie nie poradził, nawet w Tarnowie, Przemyślu, Chełmie, Zamościu, Krośnie, Białej Podlaskiej, czy Suwałkach, ani na jakiejś wsi.

A może też wierzę, że w tych miastach jest łatwiej zdać. Może egzaminatorzy, np. z Tranowa wcale nie są mniej złośliwi od tych z Katowic.
Data: Pią Paź 31, 2008 18:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 3603

Zobacz cały wątek

Cytat: ...Tylko u mnie negatywne wyniki, to raczej kwestia psychiki, niż braku umiejętności. Kilka razy oblałem, bo trzepało mną z nerwów w samochodzie jakbym miał padaczkę. Więc pewnie nigdzie bym sobie nie poradził, nawet w Tarnowie, Przemyślu, Chełmie, Zamościu, Krośnie, Białej Podlaskiej, czy Suwałkach, ani na jakiejś wsi...Calypso, jakbyś napisał o mnie. Mam dokładnie to samo... Nie jestem w stanie wyluzować, oblewam na głupotach. Ostatni raz, tak się trzęsłam że samochód mi kilka razy gasł (sprzęgło latało razem z nogą)...
Jak obleję po raz kolejny w grudniu, zastanawiam się nad przeniesieniem papierów do Skierniewic czy Łomży... Choć, nie wiem czy to cokolwiek da...
Data: Sob Lis 01, 2008 12:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 3603

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie mam pojęcia jak wygląda status takiej osoby jak ks. Hryniewicz, która głosi rzeczy sprzeczne z oficjalnymi dokumentami Kościoła.

Cytat: Wacław Antoni Hryniewicz (ur. 23 lipca 1936 w Łomazach k. Białej Podlaskiej) - prof. dr hab., wybitny polski teolog, ekumenista, ksiądz katolicki, członek Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Wacław Hryniewicz jest kierownikiem Katedry Teologii Prawosławnej i wykładowcą KUL. Współtwórca Instytutu Ekumenicznego KUL (1983); 1983-1997 zastępca kierownika tegoż Instytutu, a od 1997 do 2005 dyrektor Instytutu. Należy do Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem rzymskokatolickim i Kościołem prawosławnym.
O ekskomunice za głoszenie herezji informacji (na razie) brak.
Data: Nie Sty 21, 2007 19:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 93
Wyświetleń 23327

Zobacz cały wątek

Dla Lubelskiego Fandomu rok 2006 moim zdaniem był udany:
- wypalił LDFy, impreza nabrała nowych kolorów
- odbył się Polcon 2006 w Lublinie, kiedy to obie nagrody Zajdla po raz pierwszy przyznano jednej osobie; w dodatku bardzo udana impreza
- Falkon 2006 nie zawiódł zbyt mocno moim zdaniem i wypadł całkiem nieźle.
- pojawił się Biały Kruk w Białej Podlaskiej z dobrymi zadatkami na przyszłość
- mimo wszytko odbył się Wizkon.

Chyba to dość powodów, by rok 2006 w województwie lubeksim uznać za udany jeśli chodzi o konwnety. Inne głosy?
Data: Czw Gru 28, 2006 8:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 2947

Zobacz cały wątek

Konwencik bardzo kameralny, ale sympatyczny. Program imprezy był na tyle ciekawy, że nawet nie miałem kiedy się nudzić

Super pomysł z FOPĄ, bardzo fajne LARPy, wiele interesujących konkursów i prelekcji. Nic więcej mi nie potrzeba

Widzę, że imprezę w Białej Podlaskiej trzeba będzie wpisać do przyszłorocznego kalendarza. Naprawdę chętnie pojadę na BK 2008 i być może tym razem uda mi się poprowadzić moją planowaną prelekcję

Brawa dla organizatorów Białego Kruka !
Data: Pon Lip 30, 2007 4:45 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 7156
Tak trochę po niewczasie, ale w jednym z tematów związanych z PWS, napisane było jakoby PWS była w Bielsku Białej... Jako rodowity bialczanin czuję się urażony Nie Bielsko Biała Nie Bielsk Podlaski Tylko Biała Podlaska

Ten temat dotyczy RWD 8. http://www.iirp.prv.pl/lotnictwo/obserw ... rwd_8.html
Cytat:
Polskie lotnictwo wojskowe miało duże potrzeby jeśli chodzi o samoloty szkolne, które musiały być niezwłocznie zaspokojone. Mimo iż RWD-8 wygrał konkurs, to możliwości produkcyjne DWL były bardzo ograniczone. Podjęto więc decyzję, że produkcja nowego samolotu zostanie przekazana do Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Bielsku Białej.Powinno być BIAŁEJ PODLASKIEJ
Data: Pt 23 sty, 2009 23:19
 
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1003

Zobacz cały wątek

Wciąż nadaje niezniszczalne radio EchoScena .Zapraszamy do słuchania!!! W każdą niedziele wieczorem okolo 20.00 nadaje na zywo jakis załogant ze skłotu Zakażny z Białej Podlaskiej , czasami tez dodatkowo o innych godzinach także np .o 14.00 .Cały czas też borykamy sie z problemami serwerowo-techniczno wszystko sie jebiącymi dlatego czasami prosimy o wyrozumiałość .Zapraszamy do współpracy! i w ogóle miłego odbioru.
Radia można słuchać przez strony :

albo przez strone scenyonline.

6.01 kilkanascie minut po 20 audycja z bialej podlaskiej
Data: Nie Sty 06, 2008 9:28 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 606

Zobacz cały wątek

Niestety w moim smoku prawdopodobnie skrzynia automatyczna jest do wymiany.
Dzisiaj jadąc do Lublina zaczął zmieniać biegi na mniejsze. I tak zmieniał i zmieniał a gdy za którymś razem się zatrzymałem już skrzynia nie ciągnie. Stoi niedaleko Międzyrzeca i muszę go gdzieś zaciągnąć. Teraz przez dwa dni mam sesję i do poniedziałku muszę się dowiedzieć kto mógłby się tym zająć bo albo ciągnąć go do jakiegoś mechanika w lubelskim albo na podlasie.
Kto zna jakieś miejsce?

słyszałem że obok białej podlaskiej w jakiejś miejscowości(w strone terespola) jest osoba która naprawia skrzynie automatyczne (może ktoś tam był i wie czy dobrze tam robią?).

słyszałem również (ale nie mam jeszcze pojęcia gdzie dokładnie) że gdzieś w woj. lubelskim za tysiąc złotych założyli dla gościa skrzynie automat a starą zabrali. słyszał ktoś?

Nie wymieniłem oleju w skrzyni tak jak planowałem a teraz to ciekawe czy dałoby coś?
Data: 02-01-2009, 23:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 472

Zobacz cały wątek

Cytat: A my w Białej Podlaskiej nie mamy NBP Ale za to mamy PKO w którym są jeszcze sreberka z 2005 roku. A GN-ów w ogóle nie ma chyba że jakaś świeża wychodzi Jakoś sobie radzimyquiq a nie wiesz dokładnie jakei sreberka mają w Białej??

Jest trochę sreberek tych, które mają największe nakłady. Nic ciekawego nie ma. Jak coś to poszukam gdzieś spisu bo miałem.

P.S. Pawel19 ty też od nas z rejonu?
Data: Czw Lip 12, 2007 7:28 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 84
Wyświetleń 31059

Zobacz cały wątek

Cytat: Sorry, że się czepiam Warszawej ale za moich czasów mówiło sie "we
Włoszczowie". Może sie teraz zmieniło... tyle się pozmieniało przez
ostatnich parę lat...


Włoszczów - we Włoszczowie
Włoszczowa - we Włoszczowej

bo Biała Podlaska - w Białej Podlaskiej
Bielsk Podlaski - w Bielsku Podlaskim

tak sobie tą odmianę wydumałem.
chociaż rzeczywiście Warszawa - w Warszawie.... a nie w Warszawej
A kiedy to pisałem coś mi świtało, że powinienem napisać we Włoszczowie i
nawet poszedłem sprawdzić na mapie czy miejscowość nie nazywa się Włoszczów.

Kończąc temat:
Moja wina - przepraszam

--
pozdrawiam serdecznie
Lukasz K.
Data: Sro Sie 04, 2004 18:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1784

Zobacz cały wątek

Cytat: ladnie jest w tej Polsce. Motyw przypomina mi problem z tym posagiem co mial
stanac na telegrafie... Argument, ze mogl on przynosic nawet niezle dochody
z turystyki okazal sie niewystarczajacy - projekt uwalono. "
To o tym nowym posągu z Rio w Kielcach? To tego akurat bym nie porównywał -


bardzo watpię w te dochody. Bardziej mi się to z międzynarodowym lotniskiem
budowanym w Białej Podlaskiej kojarzyło.

--
Dariusz Sznajder
DSZ1-RIPE
Data: Pon Paź 18, 2004 10:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1054

Zobacz cały wątek

Cytat: W artykule <ckvqsm$552$1@atlantis.news.tpi.pl
bartek be napisał(a):
ladnie jest w tej Polsce. Motyw przypomina mi problem z tym posagiem co
mial
stanac na telegrafie... Argument, ze mogl on przynosic nawet niezle
dochody
z turystyki okazal sie niewystarczajacy - projekt uwalono. "
To o tym nowym posągu z Rio w Kielcach? To tego akurat bym nie
porównywał -
bardzo watpię w te dochody.

Cytat: Bardziej mi się to z międzynarodowym lotniskiem
budowanym w Białej Podlaskiej kojarzyło.


budowa lotniska jest przyciagnieciem inwestorow, stworzeniem miejsc pracy i
dzialaniem powodujacym rozwoj regionu - podobnie jak moglo byc w przypadku
telegrafu. moglo ale nie jest.

bartek
Data: Pon Paź 18, 2004 11:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1054

Zobacz cały wątek


Co o tym myslicie??

Kusząca oferta: dobre wyposazenie, na zdjeciach wygląda na zadabnego, ale nie na odpicowanego, mały przebieg do tego gościu sie zastrzega że można sprawdzić w serwisie, "Cena zawiera wszelkie opłaty, akcyzę, przegląd, tłumaczenia." No aż za tanio

Jak myślicie, warto zwrócić na niego uwage?? Moze ktoś na forum jest z Białej Podlaskiej (ewentualnie Warszawy) i mógł by zobaczyć jak golfik wyglada na żywo (ja mam tak z 200km do niego i nie chciał bym jechać w ciemno), to był bym bardzo wdzięczny

Aha no i mały szczegoł przykuł moją uwage... Czy w tym roczniku biorąc pod uwage jakie lampy są z tyłu to kierunki w błotnikach nie powinny być pomarańczowe??
Data: Czw Sty 08, 2009 16:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1159

Zobacz cały wątek

Cześć, słuchajcie, mam "drobny" problem z transportem do Łomży W weekend, w którym jest bieg muszę pojechać do rodziny do Białej Podlaskiej i na bieg będę jechał z Białej. Patrzyłem na Zumi, do Warszawy z Białej jest 170km a z W-wy do Łomży 160. Razem mi wychodzi 330 to ok 5h jazdy, czyli z Białej musiałbym wyjechać 6.00. Trochę mi się to nie uśmiecha - chodzi o czas za kółkiem. z Białej do Łomży mam 210km.

Podsumowując wykręcam się z "oferty" transportu. Przepraszam, ale nie mam na to wpływu. Jest jeszcze sporo czasu, więc mam nadzieję, że coś sobie zorganizujecie, a na pewno zobaczymy sie w Łomży. Nie zrobiłbym takiego numeru, gdyby nie to, że nie stawiam Was pod ścianą, bo jak już mówiłem, jest jeszcze czas....
Data: Sro Sie 27, 2008 23:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 69
Wyświetleń 3289
21.
Teraz głos z Białej Podlaskiej. Jako do klubu Motor jako takiego, nie czuję żadnego sentymentu. Kiedyś w latach osiemdziesiątych przychodząc na stadion AZS-AWF Biała Podlaska i jego trzecioligowe zmagania, starsi kibice z uwagą śledzili grę pierwszoligowego wtedy Motoru. Co zaś się tyczy kibiców, to przyjechało ich ze dwudziestu kilka lat temu, kiedy AZS i Motor grali razem w III lidze. Lubelscy "kibice" będąc w Białej obrzucali kamieniami zza ogrodzenia starszych dziadków wchodzących na stadion. Sukces niesamowity! I tak wspominam lubelski klub, niezbyt miło.
Data: N 01.10.2006 13:11
 
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 12401
Cytat:u mnie w białej podlaskiej vectra cyfrówkę wprowadziła w październiku a w połowie były już dostępne do odbioru dekodery
ale mieszańcy tłumnie oblegali biuro by zabrać dekoder do domu dla tego ja dopiero wczoraj 7 listopada dostałem dekoder dostałem z tym że ja go miałem otrzymać znacznie wcześniej ale właśnie ze względu na duże kolejki nie mogłem
no nie powiem że warto było czekać bo oglądam kanały w super jakości obrazu i dźwięku pozdro


Ja normalnie wysiadam...Owszem jest u nas w miescie osrodek dla uchodzcow,ale nie slyszalem zeby az tak tlumnie oblegali biuro Vectry Widze,ze przez tych Azjatow ciezko wziac dekoder,by moc cieszyc sie super obrazem i dzwiekiem
Data: 20 sty 2009, o 14:19
 
Odpowiedzi: 648
Wyświetleń 71847
Osobiście namawiałem bialczan do złożenia protestu, bo merytorycznie było to w pełni uzasadnione. Okazuje się jednak, że Prezydium PZPS podjęło sprzeczną z regulaminem zmiany barw klubowych decyzję, dopuszczając do rozgrywek III ligowych a tym samym i dalszych, zawodnika J.Zwierko. Znając realia, nie wierzę teraz w możliwość uwzględnienia słusznych oczywiście protestów dwóch klubów Krakowa i Białej Podlaskiej. Ostateczna decyzja w tej sprawie może być bardzo odległa w czasie. Z tego powodu nie zostały odwołane mecze barażowe o miejsce w III A pomiędzy Chemikiem Puławy i Granitem Bychawa.
Data: Pt mar 30, 2007 3:15 pm
 
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 3058
teraz jest cyfrowa vectra a do odbioru cyfrówki trzeba dekoder bo rzeczywiście jest super obraz i to o wiele lepszy niż w analogu dlatego jeśli u ciebie w mieście jest już dostępna cyfrówka to się zgłoś do nich a oni wszystko ci powiedzą
a jeżeli będziesz chciał to nawet ci pomogą w pewnych kwestiach nawet w tej z gniazdem antenowym ci powiedzą czy konieczne będzie potrzebne nowe czy może być stare bo powiem ci że jak u mnie w domu i też w bloku w białej podlaskiej zakładali kablówkę to pytał się gdzie jest gniazdo antenowe stare bo podłączyć chciał do niego ale że było za szafką to założył nowe i podłączył i tak jest do dziś dnia ale to było kilka lat temu a tera to juz nie wiem czy dalej mogą zrobić by kabel wpiąć pod stare gniazdo tv musisz sam ich oto zapytać pozdro
Data: 18 lis 2008, o 11:32
 
Odpowiedzi: 2208
Wyświetleń 129425
hehehe Konowal.... konsorcjum Budimex-Ferrovial-Lamela jakby było państwową firmą mówisz?
Jak budowali lotnisko Barajas w Madrycie to o żadnych problemach nie słyszałem.

A co to znaczy "Uporządkuje się sprawe dróg dojazdowych" ?
Konkretnie.
-------------------------------------------------------
A propos postu.
Za 30 mln w Białej Podlaskiej zbudowali AQUAPARK
W Świdniku za 14 mln kupili "rezerwat przyrody"

To te duże litery odnośnie którego punktu regulaminu forum zbyt duże, hę???
Data: 26 lis 2007, o 13:36
 
Odpowiedzi: 495
Wyświetleń 33895
Oczywiście że w Niedżwiadzie nie trzeba robić punktów 1,2,3,4.
Stu innych punktów też-po prostu nic.Projektantowi-amatorowi,regionalnych lotnisk yo-yo też nikt niczego nie zamierza udowadniać.Niedżwiada jest pozamiatana.
Peeselowscy marzyciele, macie kasę-budujcie nawet pas 10km,dla wachadłowców.
Nie różnicie się niczym od pewnego Turka z Białej Podlaskiej i Gierka który woził ziemię
tysiące kilometrów aby ją wsypać do pieca pod Krakowem. Molochów które nigdy
nie zarobią na swoje utrzymanie.Gdybyście nie zauważyli-komuny już nie ma ,padła na ryj.
Grzegorz
Data: 8 sie 2007, o 23:31
 
Odpowiedzi: 495
Wyświetleń 33895
czytam wasze opinie dotyczące kanałów discovery i muszę powiedzieć że to prawda jest w każdym mieście jest inaczej z tą paczką programów ja u siebie w Białej podlaskiej mam całą paczkę Discovery i nie zapowiada się na to by któryś z nich został wycofany a jeśli chodzi o przeszłość tk w moim mieście to powiem wam że w tedy pkt bo tak w białej podlaskiej się nazywała w ofercie programowej miała wtedy tylko discovery a tamtych z paczki pozostałych nie było dopiero po przejęciu pkt przez vectrę zostały dołączone inne pozostałe discovery z packi i raczej będzie to bez zmian to tyle jeśli chodzi o te kanaly
Data: 21 paź 2008, o 09:52
 
Odpowiedzi: 648
Wyświetleń 71847
Szanowni państwo.

Prowadzę firmę Handlowo Remontowo-Budowlaną w Białej Podlaskiej .Wykonuję budowy od podstaw z wykończeniem pod klucz z dostawą materiałów na terenie Biała Podlaska i okolice woj.lubelskie.Ponadto posiadam duży plac z budynkami I w dobrym punkcie na skład budowlany, który otwieram. Dlatego jestem zainteresowany współpracą i dystrybucją waszych materiałów.Jeśli są państwo zainteresowani to proszę o kontakt: Marek Gołoś ul:Francuska 58a 21-500 Biała Podlaska tel:508960712 e-mail:Imago-Bud@wp.pl
z uszanowaniem
Marek Gołoś
Data: Wt paź 21, 2008 3:08 pm
 
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 432
Prezydium PZPS odrzuciło protest dodyczący udziału nieuprawnionego (w świetle obowiązującego regulaminu) zawodnika w turnieju finałowym o wejście do II ligi rozgrywanym w Białej Podlaskiej. Zawodnik Jerzy Zwierko był kluczową postacią w zespole Lubina jak i w całym turnieju. W ten sposób AZSAWF Biała Podlaska niestety marzenia o II lidze musi przełożyć na następny sezon. Nasuwa się pytanie dlaczego protest rozpatrywało PrezydiumPZPS, które podjęło wcześniej sprzeczną z regulaminem zmiany barw klubowych decyzję. Przecież protest adresowany był do Zarządu PZPS i to Zarząd powinien go rozpatrzyć a nie kikuosobowe Prezydium które nie chce się przyznać do błędu. Okazuje się że są równi i równiejsi.
Data: Śr kwi 11, 2007 7:57 pm
 
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 3058
Akademiczki z Białej Podlaskiej idą jak burza. Wygrywając dzisiaj w Lublinie z AZS UMCS TPS zapewniły już sobie prawo gry w półfinałach o wejście do II ligi. Bardzo mocnym elementem bialczanek była zagrywka, szczególnie w wykonaniu Pauli Słoneckiej. Przy jej zagrywkach, zespół zdobył w meczu 25 pkt.
AZS UMCS TPS Lublin - AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (17:25; 25:13; 12:25; 14:25)

Aktualna tabela
1. AZS AWF Biała Podl. 3 - 9 - 9:3
2. UKS Sobieski Lublin 2 - 3 - 4:3
3. AZS UMCS TPS Lublin 3 - 0 -2:9
Data: So gru 20, 2008 6:28 pm
 
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 370
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY
„SERBINÓW”
BIAŁA PODLASKA

Z A P R A S Z A
NA ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI
KADETÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej

22.02.2008 r. (PIĄTEK)
GODZ. 16.00 UKS SERBINÓW BIAŁA PODL. – AZS II UWM OLSZTYN
GODZ. 18.00 ULKS TĘCZA NAREWKA- MOS WOLA WARSZAWA

23.02.2008r. (SOBOTA)
GODZ. 15.30 AZS II UWM OLSZTYN – MOS WOLA WARSZAWA
GODZ. 17.30 UKS SERBINÓW BIAŁA PODL.– ULKS TĘCZA NAREWKA

24.02.2008r. (NIEDZIELA)
GODZ. 10.00 ULKS TĘCZA NAREWKA – AZS II UWM OLSZTYN
GODZ.12.00 MOS WOLA WARSZAWA - UKS SERBINÓW BIAŁA PODL.
Data: Wt lut 19, 2008 8:56 pm
 
Odpowiedzi: 217
Wyświetleń 15831

Zobacz cały wątek

Cytat: Bravo rsch!!!
Możesz zdradzić jaki był koszt wyprawy. Leciałeś naszymi, czy tanią linią.
Wiem ,że prawa do Budapesztu ma Pascal (na Polskę), czy płaciłeś wyższe wpisowe. Napisz coś o tych sprawach, może wybiorę się w przyszłym roku.należy Wam się kilka słów wyjasnień związanych z moim wyjazdem do budapesztu,

w ramach tej imprezy węgierskie władze celne organizują mistrzostwa funkcjonariuszy celnych, rywalizację odbywającą się bez jakiejkolwiek reklamy, czy też wzmianki na stronie organizatora maratonu,
na co dzień jestem pracownikiem tego resortu, a więc mój wyjazd był wyjazdem służbowym, a tym samym nie ponosiłem żadnych kosztów z nim związanych,
tak jak rok temu do ostatniej chwili rozstrzygała się decyzja o udziale w tej dodatkowej rywalizacji, a ty samym kwestia finansowania, decyzja zapadła dopiero w środę, to i tak
o dwa dni wcześniej niz przed rokiem, kiedy to o wyjeździe dowiedziałem się w piatek
o godz. 13.10,
dla mnie w obu przypadkach alternatywą był start w maratonie w koszycach, który odbywa sie tego samego dnia, a tym samym nie ma wpływu na moje przygotowania,
podobnie jak w roku ubiegłym rywalizowała grupka około 20 celników z sześciu państw,
ja tę rywalizację wygrałem indywidualnie (podobnie jak przed rokiem), a wspólnie z kolegą
z białej podlaskiej drużynowo zajeliśmy pierwsze miejsce: Polska, Węgry, Luxemburg, Irlandia, Finlandia, Włochy (liczył sie średni czas zawodników z jednego kraju, w zeszłym roku byliśmy na miejscu trzecim).
Data: Sro Paź 05, 2005 15:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 652

Zobacz cały wątek

Cytat: Cysterna zderzyła się z vw
Biała Podlaska. Trzy osoby zostały ranne po tym jak cysterna wioząca gaz zderzyła się z volkswagenem passatem

Do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Francuskiej z drogą krajową K2 w Białej Podlaskiej.

Po zderzeniu z samochodem osobowy z cysterny zaczął ulatniać się propan-butan. Gaz został przepompowany z uszkodzonej cysterny.

Ranne osoby - 18-latkowie: Piotr S.. Mateusz H. i Mariusz P. trafiły do szpitala.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.Mądry 18latek który zjadł wszystkie rozumy

Jakiś czas temu gdy wracałem od kumpla byłem świadkiem jak jakiś też młody ''kierowca'' jakieś 50metrów przed światłami próbował wyprzedzić auto przed nim wjechał na sąsiedni pas ( był równo z wyprzedzanym autem ) i mało brakowało żeby go TIR z powierzchni ziemi nie zniósł w dodatku bardzo blisko jest most i rzeka to by sobie popływał jakże mądry kierowca całe szczęście że ten który był wyprzedzany przyśpieszył i ten gnój szybko wjechał w wolne miejsce.... co za ludziom prawko dają

Jak dla mnie to powinni dawać prawko po jakichś badaniach psychologicznych... bo jak widać czasami za kierownicą siedzą jakieś dzieciaki...
Data: Wto, 16 Wrz 2008, 9:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 61
Wyświetleń 5855

Zobacz cały wątek

WItam! Jestem mieszkańcem Białej Podlaskiej, miasto liczy sobie około 60000 mieszkańców,nie ma tutaj większych zakładów pracy. Chce prosić o poradę czy warto i czy to może odnieść sukces - założenie własnej firmy - projektowanie witryn WWW. W mojej miejscowości nie ma na obecną chwilę takiej firmy. Młody przedsiębiorca chyba przez 2 lata opłaca ten niższy zus.

Moje umiejętności IT:
Windows NT/2000 - średni
Windows XP - średni
Windows 95/98/Me - średni
Linux - podstawowy
Mozilla Thunderbird - podstawowy
Outlook Express - podstawowy
Excel - średni
Word - średni
Power Point - średni
Access - średni
OpenOffice - średni
Javascript - podstawowy
Html - zaawansowany
PHP - średni
Mysql - podstawowy
Smarty - podstawowy
CSS - podstawowy
Photoshop - średni
Corel Pro Photo 11 - średni
Pozycjonowanie - podstawowy

Zaprojektowanie stron:

Proszę o poradę kogoś kto ma już jakieś doświadczenie w tych sprawach. pozdrawiam.
Data: Wto Paź 28, 2008 9:42 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 539

Zobacz cały wątek

Cytat: a gdzie, poza tym, że w Białej Podlaskiej (kojarzy się z kiełbasą), znajduje się ten skłot?
bo jakby chciał się tam ktoś wybrać, to znaczy ktoś tak nie zorientowany jak ja, to nastąpi coś takiego jak przerost chęci nad możliwościami (konkretnie możliwościami jasnowidzenia lub telepatii)
no chyba, że nazwa skłotu sugeruje miejsce, wtedy zapewne należałoby szukać porzuconego przez strajkujących lekarzy szpitala, a w nim oddziału zakaźnego
ale ostatnio o takie miejsca nie trudno, więc znów pojawiłby się problem

(...)
z pewnością to nie byłabym ja (ale może Marian byłby do tego zdolny? co, Marian? jakoś tylko ty przychodzisz mi do głowy, wybacz)hehe no to zalezy o jaka kapele by chodzilo konkretnie, bo jesli cos w temacie reaktywacji MIND POLLUTION, R.O.T.D., ORCHID czy SHIKARI to masz racje Pani w 100%
jesli bylem sklonny zapierdalac 49 godzin na stopa do Holandii na taki gig, to z pewnoscia bylbym w stanie przyjsc z kilka dni z rzedu gdzies w polsce:)

p.s. a jesli chcesz Pani trafic na ZAKAZNY squat, to znajduje sie on zaraz przy wjezdzie do miasta od strony stolicy. jesli dobrze pamietam to ul. warszawska ale jak kogokolwiek zapytasz o zakazny to kazdy Ci powie gdzie jest, bo jest tylko jedno takie miejsce w tym niezbyt dużym mieście
Data: 2007-09-04, 20:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 355

Zobacz cały wątek

a gdzie, poza tym, że w Białej Podlaskiej (kojarzy się z kiełbasą), znajduje się ten skłot?
bo jakby chciał się tam ktoś wybrać, to znaczy ktoś tak nie zorientowany jak ja, to nastąpi coś takiego jak przerost chęci nad możliwościami (konkretnie możliwościami jasnowidzenia lub telepatii)
no chyba, że nazwa skłotu sugeruje miejsce, wtedy zapewne należałoby szukać porzuconego przez strajkujących lekarzy szpitala, a w nim oddziału zakaźnego
ale ostatnio o takie miejsca nie trudno, więc znów pojawiłby się problem

zresztą chodzi mi o ogólne zjawisko robienia D.I.Y. plakatów koncertowych, na których albo brakuje daty koncertu, albo godziny rozpoczęcia, albo ceny za wjazd, albo adresu miejsca, w którym się odbędzie, albo składu kapel, albo co najgorsze różnych kombinacji powyższych naraz
nadmienię tylko, że duża szansa, że ktoś kto zobaczy taki plakat - nie wiem jak to możliwe, ale tak się zdarza naprawdę! - nie trafi na koncert
hmm, próbowałam sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś, kto nie doczytał się daty koncertu na plakacie, będzie codziennie o tej samej porze stawiał się w tym samym miejscu, żeby sprawdzić, czy może to akurat dzisiaj, a nie jutro lub za miesiąc jest ten wymarzony koncert

z pewnością to nie byłabym ja (ale może Marian byłby do tego zdolny? co, Marian? jakoś tylko ty przychodzisz mi do głowy, wybacz)

p.s. właściwie nie piję do nikogo konkretnego
Data: 2007-09-01, 19:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 355

Zobacz cały wątek

Koncert w ramach kampanii 16 Dni Przeciwdzialania Przemocy ze wzgledu na płeć

CZAS ZŁAMAĆ PRAWO
Trash punk z Białej Podlaskiej

YUMMY CAKE - electro power pop z Warszawy
Zespół Yummy Cake powstał w 2005r. jako projekt electro Power pop. Zespół nagrał materiał na płytę oraz koncertował w klubach całej Polski i za granicą min. w Helsinkach, Rydze. Charakterystyczne elementy wyznaczające styl zespołu to różowy pudel, glamour, mocny, rytmiczny bas w połączeniu z niepokojącą, czasem jazgotliwą gitarą i słodko gorzkim mixie klawiszy i wokalu. Każdy koncert Yummy Cake to energetyczne show ociekające brokatem, różowym lukrem i blichtrem. Zespół dba także o odpowiednią oprawę wizualną-stąd też wizualizacje tworzone na potrzeby konkretnych koncertów. Yummy cake brzmi słodko ale uważaj na ufryzowanego pudla, bo czasem może ugryźć!

LIFE SCARS
Garaż punk z Białej Podlaskiej. Nowy zespół tworzony przez 3 dziewczyny i chłopaka.

AUDRE (Wrocław)
Dziewczęco chłopięcy punk band.

CRK
ul. Jagiellończyka 10 c/d
Wrocław-Nadodrze

godz. 20.00
wstep: 12 zł
Data: Pon Lis 24, 2008 7:50 am
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 248

Zobacz cały wątek

To jest z zeszłego miesiąca, ale nie ma na forum więc zamieszczam.

13 listopada 2008

Policjant z Terespola wraz z czwórką znajomych palił marihuanę. Sprawa wyszła na jaw, bo jeden z uczestników imprezy zatruł się i trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło tydzień temu, ale do tej pory policja ukrywała to przed dziennikarzami. W nocy z wtorku na środę w Ortelu Królewskim (pow. bialski) na imprezie spotkało się pięciu mężczyzn. 22-letni Marcin S. prawdopodobnie przedawkował narkotyki.

- Na szczęście nie było to poważne zatrucie. Wystarczyła pomoc ambulatoryjna - mówi Joanna Kozłowiec z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, do którego trafił 22-latek.

Policja twierdzi, że ich funkcjonariusz nie rozprowadzał narkotyków. Ale przyznaje, że policjant nie może używać substancji psychoaktywnych. - Już na drugi dzień rano po otrzymaniu sygnału, zatrzymaliśmy uczestników imprezy. Przeszukaliśmy też ich mieszkania. Ze względu na to, że podejrzewanym był policjant, sprawę od razu przekazaliśmy prokuraturze - wyjaśnia Cezary Grochowski z bialskiej policji.

- Postawiliśmy już zarzuty. Dla dobra prowadzonego postępowania nie mogę jednak udzielać żadnych informacji - mówi Stanisław Stróżak, bialski prokurator rejonowy.

Komendant miejski policji w Białej Podlaskiej zawiesił w czynnościach służbowych Jana T. i wszczął procedurę wydalenia go ze służby.

Tymczasem Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie bagatelizuje sprawę. - Nikt jeszcze nie skazał człowieka za palenie trawki. Poza tym, nie informujemy, gdy narkotyków używa ksiądz, policjant czy dziennikarz - tłumaczy Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej komendy.
Data: Czw 25 Gru, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 265

Zobacz cały wątek

Cytat: A jak widać tą rope to gorzej jeździ? Coś się psuje? Może jakiś know-howJak byłem u pompiarza to powiedział mi że jeżeli jest tam ropa to PIN pod wpływem ciśnienia nie opuszcza się tak dynamicznie w duł niż tak jak by jej nie było. Gość miał rację bo po zakupieniu pina ustawiłem go tak żeby nie dymiło, ropy w grzybku nie było. Po ponownym przestawieniu pina pojawiła się ropa w grzybku, samochód już się nie zbierał tak dynamicznie jak za pierwszym razem. Zaznaczam że kilkakrotnie od tamtej pory ustawiałem pin.
( pozdrawiam paula1160 pin wykonany mimośrodowo i z dobrej stali. A tak na marginesie to jak wykonać go mimośrodowo??)

Czy coś się psuje: ropa może rozpuścić membranę od pina.

A co do oleju na membranie to pompiarz powiedział że film olejowy może być gorzej jak jest tam dużo i pływa to może oznaczać że turbo pluje olejem.

I jeszcze jedno pompiarz krzyknął mi 250zł za wymianę ORINGU, uszczelnienia i wyregulowanie pompy. Help. Ktoś gdzieś w Warszawie może pomóc (Albo w wekend bede w okolicach Białej Podlaskiej??
Data: Sro Lip 09, 2008 10:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 572
Wyświetleń 118937

Zobacz cały wątek

Kilkanaście kilometrów od Białej Podlaskiej leżą dwa połączone ze sobą systemem śluz zalewy zwane Terebelą I i II bądź Starym i Nowym Witulinem. Są to stosunkowo nieduże płytkie zbiorniki, regularnie zarybiane przez Bialski Okreg PZW. Średnia głębokość wynosi około 1,5 m, najgłębsze miejsca mają ponad 4,0 m. Witulin jest swoistą mekką okolicznych wędkarzy. Jego położenie pozwala na wyprawę rowerową, jest także dobrym miejscem na krótkie wędkowanie dla wędkarzy nie mających czasu na dalsze wypady np. po pracy. Rybostan jest bardzo urozmaicony. Dominują karpiowate. Co kilka lat przychodzą jednak okoniowe żniwa, a systematyczne zarybianie min. szczupakiem zapewnia stałą populacje tego drapieżnika na obu zalewach. Są też piękne karpie, amury i sumy, ale te ostatnie rzadko trafiają na brzeg

Terebela I (Stary Witulin) - wg Wykazu Łowisk Ściany Wschodniej 12,00 ha powierzchni

Terebela II (Nowy Witulin) - wg Wykazu Łowisk Ściany Wschodniej 24,00 ha powierzchni

Czasami wystarczy wyskoczyć na godzinkę, by przypomnieć sobie jak wygląda ryba

Pozdrawiam
Data: Pon Kwi 30, 2007 11:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 2392

Zobacz cały wątek

jeśli chodzi o wodke to zapraszam do Białej Podlaskiej

a wracając do tematu to po koleii :
5 giga ukryło Tobie na pliki I386 Drivers Support i jeszcze 2 powinny być ale już nie pamiętam jak sie nazywały.
Pliki po odzyskaniu systemu można spokojnie usunąć co zwiększa rozmiar partycji.

jeśli chodzi o płytkę suplemental i recover product 1 to sprawa ma sie następująco:
płytka suplemental jest oryginalna fabryczna od Lenovo co za drobną opłatą (200 - 300 zł chyba tu mogę sie mylić ) można kupić(choć to nie jest takie proste bo nie każdy sklep oznaczony marką Karen ma od ręki takie płyty) i se przywrócić z suplemental, ale tu przychodzi nam z pomocą recover w każdej wersji.
Robisz coś takiego :
Nabywasz 7 płyt CD (sposób sprawdzony - DVD nie zawsze chce działać ) idziesz do kolegi co ma taki sam laptop i odpalasz program : "Create Recovery Media"
po otwarciu programu będziesz miał okno podzielone na 2 części :
w 1 tworzysz płytkę 1 CD - dzięki niej możesz przywrócić system jak windows sie posypie tzn to jest płytka co zawsze zadziała nawet jak nie działa przycisk Lenovo Care
2 część programu masz Recovery Discs i tu sie przyda z 5/6 CD no i wrzucasz 1 CD i nagrywasz po koleii kolegi dysk fabryczny z windowsem i sterownikami. Może to trochę potrwać.
Jak wypalisz wszystkie CD to właczasz swojego lapa i wrzucasz tą 1 CD Rescue Media i odpali się z niej ThinkVantage i z niej przywracasz system, widzę że znasz się troche na przywracaniu więc tam gdzie miałeś komunikat "please insert suplemental disc" to klikasz cancel i wrzucasz 1 CD z Recovery Disc no i tak bedzie kopiowało CD na dysk po koleii aż wkońcu po prosi o wyjecie CD ostatniej i będzie sie sam przywracał system ok 1,5 - 2 godz.
no i chyba tyle

jak byś miał problemy to pisz
Data: Sro 14 Maj, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 3838

Zobacz cały wątek

Cytat: Moim zdaniem to była pomyłka dając Panu Robertowi posedę szefa sportu w TVP. Chyba wszyscy liczylismy na to ze bedzie propagował lekkoatletyke w TVP. Ja liczyłem ze bedzie duuuzo wiecej transmisi z imprez. Wczoraj juz był szczyt!!!! Miała byc godzinna transmisa z Mistrzostwa Polski Seniorów. Przedłuzyła sie transmisja meczu siatkarskiego i relacja trwała całe 23min!!!!!!! Co to jest?? Na dzis jest zaplanowane troszke ponad 1 godzina!! Czy to jest propagowanie Lekkiej w TVP?? jak na mój gust napewno nie. A najlepsze jest to ze Pan Korzeniowski zamiast byc w Białej Podlaskiej i wspierac sportowców był w ... Katowicach na meczu Poslka - Serbia i Czarnogóra!!Rozumiem że narzekasz ponieważ Masz jakiegoś asa w rękawie na to stanowisko, który sprawi że w telewizji nie będzie komisji śledczych, festiwalów eurowizji itp tylko Sport przez duże S. Jeśli tak to rozumiem narzekanie - podziel się z nami propozycją kandydatury na to stanowisko.

Jeśli narzekasz tylko dla narzekania, bo to fajnie jest tak przywalić komuś znanemu kto nie ma bezpośredniej możliwości obrony - to cóż - PLONK

PS. Chciałbym obejrzeć w tym roku w TVP Tour de France, może niech mi ktoś powie na kogo mam zacząć narzekać ?
Data: Nie Cze 26, 2005 19:15
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 624

Zobacz cały wątek

... chytra intryga przebiegłego forumowicza o nicku maciejza, doprowadziła do tego, że muszę się ujawnić. Nie czynię jednak tego niechętnie a wręcz jestem wdzięczny za motywację, tak więc ...

Witam wszystkich,
Jestem Adam pomieszkuję; sobie w Olsztynie (to takie małe miasteczko niedaleko Gietrzwałdu ). Mój debiut na tym forum, anonimowy bo anonimowy ale był, miał miejsce . To ja jestem ten "bardziej doświadczony" kolega, który to Maćkowi pomógł Trampiego do domu zwodować. Z powyższego opisu wynika, że forum czytuję przynajmniej od lipca 2008 jednak motywacji i śmiałości do ujawnienia się jakoś znaleźć nie mogłem. Jako żem pracownik TP, to miałem w planach zapoznać szanowne grono osobiście, na zlocie w Białej Podlaskiej. Jednak wszystkie zaskórniaki wcześniej wydałem na motocykl i jeszcze we wrześniu nie miałem pełnego rynsztunku ochronnego na dupę, więc w dżinsach jechać się bałem ( tak, tak wiem kupił krowę a na łańcuch nie starczyło, czasami tak bywa:)). Aktualnie mam kompletną zbroję więc myślę, że na najbliższym zlocie niektórzy z was będą mieli nieszczęście ujrzeć moja facjatę.

A w garażu CBF500.
Data: Pon Sty 19, 2009 7:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 562

Zobacz cały wątek

A'propos kwatery w Ałupce.. My mieszkaliśmy w Simeiz (kilka km od Ałupki) w pięknym mieszkaniu, samodzielnym: spory pokój (nas było 4 osoby), słoneczna kuchnia, osobno toaleta i prysznic, wszystko czyste, w płytkach. Do dyspozycji taras z rewelacyjnym widokiem - góry i morze (jak to na Krymie ). Wszystko w bardzo dobrym standardzie, tzw. LIUKS.

Cena za tak dobre warunki niewielka - w połowie września płaciliśmy 150UAH za 4 osoby za dobę. Wychodziło po ok. 18PLN na łepka.

W standardzie bardzo mili gospodarze , a na dodatek sąsiadka naprzeciwko - starsza Pani, która pochodzi z Białej Podlaskiej, lubi Polaków, jest uroczo miła, wesoła i częstuje owocami, tzw. inżyr.

Wszystko to złożyło się na nasz bardzo miły pobyt w tej miejscowości.

Adres:
пгм. Cuмеuэ
ул. ганского 28
tel.stacj. 8(0654)240941
Pani Elena, tel. mob.80982462492
Pan Wasilij, tel. mob. 80982462493
Data: Czw 02 Paź, 2008 22:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 517

Zobacz cały wątek

DZIEŃDOBEREK
Środa 2 stycznia 2008 r.
***

Miliony do pieca

Wynikiem 285 ton zniszczonych w piecu papierosów, zakończyli 2007 rok funkcjonariusze Izby Celnej w Białej Podlaskiej. To absolutny rekord. Zniszczono 10,5 miliona przemycanych paczek - to około 35 ciężarówek wypełnionych po brzegi kontrabandą.

- Jest to rekord nie tylko w skali kraju - mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Tą zawrotną liczbą pobiliśmy własne dotychczasowe rekordy. W 2006 roku z dymem „puściliśmy” nieco ponad 7,6 mln. W mijającym już o ok. 40 procent więcej.

Transporty do zniszczenia organizowane są kilka razy w miesiącu. W firmie, z którą mamy podpisaną umowę, papierosy najpierw są mielone, a następnie trafiają do pieca, jako paliwo alternatywne.

KOT

VIDE: "Kurier Lubelski"

KOMENTARZYK:
No fajnie, ale przecież palenie tytoniu jest szkodliwe

.
Data: Sro Sty 02, 2008 6:15
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 72
Wyświetleń 6219

Zobacz cały wątek

^^ DJ skate i tu poruszasz bardzo ważny problem dzisiejszego chrześcijaństwa: Brak jedności. Ale wiedz że nie każdy wyznawca Chrystusa jest pozbawiony wiedzy, modlitwy, osobistego spotkania i czytania Pisma... mało takich- to prawda. Ale są. I dają świadectwo- jednego z nich owocem stałam się ja, kilka lat temu, i aż do tej pory wzrastam - a przynajmniej staram się i myślę, że jestem na dobrej drodze. A wiesz, że do nas, którzy zdajemy sobie sprawę z problemu, zależy jedność Chrześcijan? Otóż, trzeba się o to gorąco modlić i starać się dawać świadectwo... pozwolić Chrystusowi działać przez nas- by łowić kolejne serca, bez żadnego ich przymusu. By widziały światło bijące z nas- i wychodziły z ciemności. I jest pewien człowiek który szczególnie modli się o jedność Chrześcijan na całym świecie: to Samuel Clear- Młody Australijczyk który idzie przez cały świat prosząc wszędzie o modlitwę w intencji jedności Chrześcijan! Modli się - wypełnia misję ^^ wiecie co? To bardzo budujące, że jest ktoś, kto modli się za WSZYSTKICH! Piękne. Więcej inf. o Samuelu znajduje się na jego blogu( oraz na stronie : ), gdzie przedstawiona jest cała dotychczasowa trasa Australijczyka, choć to po angielsku - to zachęcam. Ciekawa lektura ^^. Parę miesięcy temu był tu u nas, niedaleko: w Białej Podlaskiej i idzie ciągle w stronę Santiago de Compostella.
Na takich ludzi patrzmy i z nich bierzmy przykład^^ takie świadectwo promienieje jaśniej nad słońce

(Ale się rozpisałam!) pozdrawiam!
Data: 08-04-2008, 18:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 46
Wyświetleń 2911

Zobacz cały wątek

W Białej Podlaskiej na ul Ksiecia Witodla ocieplany jest jeden blok. W otworach wentylacyjnych gniedzi sie kilka par kawki. Bylem dzisiaj w tej sprawie w biurze Bialskiej Społdzielni Mieszkaniowej "Zgoda". Otrzymalem zapewnienie ze otory nie zostana teraz zasiatkowane. Niestety nie moga byc otwarte na stale. Agrumentowano to w ten spsob ze:

1. Kawki brudza
2. Wzgledy bezpieczenstwa (wentylacja musi byc sprawna) a stropodach jest polaczony z wentylacja
3. Wyciaganie przez kawki ocieplenia (waty szklanej)
4. Skargi mieszkancow z 4 pietra

Pytalem dlaczego takie prace nie moga byc prowadzone jesienia. Odpowiedz jest nastepujaca. ocieplenie jedngo budynku trwa ok 1 miesiaca. W samej Bialej co roku ociepla sie ok 20 budynków. Nie ma tylu firm ktore zrobily by wszytko jesienia.

Panie z dzialu technicznego pytaly sie jak mozna stworzyc zastepcze miejsca legowe dla kawek, wrobli i jerzykow. Zostawianie otworow wentylacyjnych nie wchodzi w gre. Mowilem ze mozna wieszac skrzynki. W gre wchodziloby wieszanie skrzynek na dachu na kominach. Komin ma ok 80 cm wysokosci. maksymalna wysokosc, na ktorej mozna powiesic skrzynke to 50 cm. Wyzej sa otwory. Panie pytały tez o miejsca legowe dla jerzyka.

Chyba czas najwyzszy przygotowac porzadny poradnik dla spoldzielni.
Data: 2006-05-22, 09:42
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 47
Wyświetleń 7894

Zobacz cały wątek

Koncert hip hopowego zespołu Full Power Spirit
z Białej Podlaskiej, odbędzie się w ramach rekolekcji
dla młodzieży szkół średnich w

czwartek 17 marca o godz. 19.00
w kościele Gwiazda Morza w Sopocie.
(100m od stacji SKM Sopot).

Spotkania rekolekcyjne w czwartek, piątek oraz sobotę o godz. 11.00 poprowadzą Ks. Zbigniew Drzał (Gdańsk-Matemblewo) oraz młodzieńcy z zespołu FPS.

CZWARTEK 17.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 koncert zespołu Full Power Spirit

PIĄTEK 18.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 Droga Krzyżowa ulicami Sopotu
(początek przy krzyżu na hipodromie)

SOBOTA 19.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 Uroczysta Eucharystia- Uczta Miłości
Data: Czw Mar 17, 2005 8:21
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 706

Zobacz cały wątek

Cytat: To o tym nowym posągu z Rio w Kielcach? To tego akurat bym nie
porównywał -
bardzo watpię w te dochody.
watpisz w rentownosci pomnika na telegrafie czy szesciodniowki?
Pomnika oczywiście.

Cytat: Bardziej mi się to z międzynarodowym lotniskiem
budowanym w Białej Podlaskiej kojarzyło.
budowa lotniska jest przyciagnieciem inwestorow, stworzeniem miejsc
pracy i
dzialaniem powodujacym rozwoj regionu - podobnie jak moglo byc w
przypadku
telegrafu. moglo ale nie jest.
Pod warunkiem, że ktoś to sfinansuje i będzie finansował jeszcze długo po


tym, jak ono już powstanie. I wcale nie powiedziane, że te zyski
wyrównają pareset hektarów lasów na których dziwnym trafem wybudowało sie
pasy startowe. Sorry, ale samo lotnisko nie wystarczy.
No, chyba, że juz po wydbudowaniu zachowć się jak pewien król i
przenieśc tam stolice ;)

--
Dariusz Sznajder
DSZ1-RIPE
Data: Pon Paź 18, 2004 14:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1054
W których miastach busiarze korzystają z Dworców PKS legalnie? (rozkład, opłaty itd.)

Lublin ( stanowiska 7 (razem z PKSami), 10 ( razem z PKSami) 11, 12,13,14,15 ( tylko busy), także stanowiska 20-23 ( tylko busy). Na dworcu Południowym w Lublinie se stanowiska 1 korzystają chyba tylko busy, kilka busów odjeżdża też z innych stanowisk.

W których miastach istnieją specjalne dworce dla busów - czyli nie plac, bajoro i słupek na parkinu w centrum przy bocznej ulicy, lecz miejsce strategicznie wyznaczone przez miasto?

W Lublinie miasto wyznaczyło busom przystanki na al. Unii Lubelskiej ( koncowy) oraz na ul. Ruskiej i Nadstawnej ( przelotowe). Nie ma tam wiaty ( w lecie funkcję jej pełną parasole w knajpie a w zimie pobliskie sklepy). Są też stanowiska busów przy dworcu PKP , ale te są ugadane z PKP chyba.
Jest też "prywatny dworzec autobusowy" przy ul. Dworcowej - wynajęty od prywatnej osoby. Podobnie jest np. w Łukowie czy Białej Podlaskiej.

Czy jest gdzieś dworzec, który nie znajduje się w gestii PKS lub przynajmniej nie w całości
AFAIK Transped w Lublinie ma własny dworzec

Też nie wiem czy własny, są to tereny pożydowskie, obecnie w trakcie odzyskiwania.

Zobacz cały wątek

dzisiaj na PWSZ w Białej Podlaskiej zakończyły się obrony. Miłą niespodziankę studentom przygotował Rektor i Komisja Akredytacyjna. PWSZ jest pierwszą uczelnią w Polsce, której absolwenci będa mieli na dyplomie wpisany tytuł zawodowy-licencjat, kierunek-ratownictwo medyczne.
Chociaż zaczynaliśmy studia na kierunku-pielęgniarstwo, specjalizacja-ratownictwo medyczne, to skończyiliśmy je na kierunku-ratownictwo medyczne. Biorąc pod uwagę, że poprzedni rocznik kończący ten sam co my kierunek ma na dyplomach napisane kierunek-pielęgniarstwo z elemenatmi ratownictwa medycznego, wiadać, że jednak coś się wreszcie ruszyło w naszej ratowniczej oświacie.
Cieszyć się, że absolwenci PWSZ są pionierami, czy raczej martwić??
Dodam, że jeszcze 3 tygodnie temu do egzaminów przystępowało 53 studentów, do obron (w pierwszym terminie) doszło 16. Niezła muka
powiedzcie jak wyglądały wasze egzaminy kończące licencjaty...
Pozdrawiam
mantra

p.s.(jestem w gronie tej 16)
Data: Pią Lip 06, 2007 19:39:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1484

Zobacz cały wątek

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem, zaś starym psiarzem.

Los sprawił, że na mojej drodze stanęła mała, potrzebująca pomocy suczka.

Uszatka przebywa obecnie w schronisku w Białej Podlaskiej.

Jej historię po krótce przedstawiam tu:

Uszatka czeka w schronisku w Białej Podlaskiej (170 km na wschód Polski od warszawy, 30 km od przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu).

Jest niewielkich rozmiarów (okołó 15-20 cm w kłębie). Miła, towarzyska suczka.
W tym tygodniu urodziła i straciła 5 szczeniąt.

Jej "przewinieniem" było to, że zaszła w ciążę. Jakiś okrutny człowiek z tego powodu wyrzucił ją, przywiązał i zostawił w lesie.

Uszatka ma wielkie piękne i bardzo smutne oczy.
Jedyne co czeka ją w schronisku to buda i łańcuch.

Wierzę, że znajdzie się chętny, który przygarnie tę pokrzywdzoną przez los psinkę!

mój numer tel. 698 822 167
adres mailowy:

oto ona:
Data: Sob Paź 18, 2008 13:20
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 268
To mamy niemałą niespodziankę moim zdaniem. Trzeci zespół po drugim etapie został Mistrzem Województwa - bardzo serdecznie gratulujemy :)

Szkoda mi trochę Białej Podlaskiej - w meczu, który miałem przyjemność oglądać zaprezentowały się dziewczyny bardzo dobrze i zastanawiam się czy to "jedna jaskółka wiosny nie czyni", czy może zespół nie trafił z formą na turniej.

Wszystkim jeszcze raz Gratuluję, szczególnie Sobieskiemu, który jest pierwszym zespołem z Lublina z tytułem Mistrza Województwa w tym sezonie.

PS
Przypomnę jedynie, że Ćwierćfinały MP w tej kategorii odbędą się w dniach 29.02.- 02.03., a nasze zespoły trafiają do następujących grup:

Grupa III
1. Mazowieckie I: MUKS Sparta Warszawa
2. Podlaskie II: UKS Oczko Białystok (prawdopodobnie)
3. Lubelskie I: UKS Sobieski 46 Lublin
4. Warmińsko-mazurskie II: MKS Zryw-Volley Iława (prawdopodobnie)

Grupa IV
1. Podlaskie I: AZS II Białystok (prawdopodobnie)
2. Mazowieckie II: LTS Legionovia Legionowo
3. Warmińsko–mazurskie I: UKS Piątka Olsztyn / Sparta Braniewo (prawdopodobnie)
4. Lubelskie II: TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
Data: N lut 10, 2008 8:20 pm
 
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 656
11.
Zdecydowanie na żywo! Bo siedząc przed telewizorem można usłyszeć komentatora, po którym można się porzygać (przepraszam za stwierdzenie, ale niestety jest adekwatne do poczynań późniejszych żołądka), po spożyciu alkoholu. Piwo (często) lub wódeczka (bardzo rzadko) jest także przyczyną stanu organu wewnętrznego. Oglądanie meczu na żywo, wiąże się jednak ze stersem spowodowanym chęcią spożycia trunku chmielowego na trybunach. To co w Niemczech jest normą, w Polsce niekoniecznie tak musi być. Więc wiąże się to z przemytem na obiekt sportowy 2-3 puszek browaru! Dobrze, że w Białej Podlaskiej miejscowe Podlasie gości niewielu przyjezdnych którzy by chcieli zburzyć święty spokój na stadionie, choć i tak bywało. Z tego powodu, na szczęście kontrole służb porządkowych prowadzone są co prawda po macoszemu, ale i tak już kilka razy widziałem nadgorliwego ochronairza zapatrującego się po trybunach za delikwentami spożywającymi zakazany trunek! A jak na stadionie jest raptem 100-200 kibiców, nie jest to trudnym zadaniem. Także oglądanie meczu na żywo wiąże się z podwyższonym stanem adrenaliny, czego brakuje przed telewizorem!
Data: N 01.10.2006 9:50
 
Odpowiedzi: 84
Wyświetleń 16103
Koncert hip hopowego zespołu Full Power Spirit
z Białej Podlaskiej, odbędzie się w ramach rekolekcji
dla młodzieży szkół średnich w

czwartek 17 marca o godz. 19.00
w kościele Gwiazda Morza w Sopocie.
(100m od stacji SKM Sopot).

Spotkania rekolekcyjne w czwartek, piątek oraz sobotę o godz. 11.00 poprowadzą Ks. Zbigniew Drzał (Gdańsk-Matemblewo) oraz młodzieńcy z zespołu FPS.

CZWARTEK 17.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 koncert zespołu Full Power Spirit

PIĄTEK 18.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 Droga Krzyżowa ulicami Sopotu
(początek przy krzyżu na hipodromie)

SOBOTA 19.03.2005
9.00 Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej

11.00 Spotkanie dla młodzieży szkół średnich

19.00 Uroczysta Eucharystia- Uczta Miłości

Zobacz cały wątek

28 czerwca 2008, 10:00 - Biała Podlaska
Motor Lublin 1-1 Lechia Gdańsk
Rafał Wawrzyńczok 60 - Łukasz Trałka 85

Motor Lublin: Przemysław Mierzwa - Damian Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Grzegorz Krystosiak, Tomasz Lenart - Rafał Król, Przemysław Żmuda (46 Paweł Maziarz), Rafał Wawrzyńczok - Marcin Popławski, Jarosław Pacholarz (55 Piotr Wilawer), Kamil Król (55 Hubert Drej).

Lechia Gdańsk: Dominik Sobański (46 Mateusz Bąk) - Jakub Cieciura (46 Paweł Pęczak), Jacek Manuszewski (46 Arkadiusz Miklosik), Tomasz Midzierski (46 Hubert Wołąkiewicz), Rafał Kosznik (46 Jakub Kawa) - Artur Andruszczak (46 Andrzej Rybski), Frane Čačić (46 Piotr Kasperkiewicz), Karol Piątek (46 Łukasz Trałka), Maciej Rogalski (46 Marcin Szałęga) - Paweł Buzała (46 Piotr Cetnarowicz), Kamil Oziemczuk.

W sparingu rozegranym w Białej Podlaskiej pierwszoligowy Motor Lublin zremisował z beniaminkiem Ekstraklasy - Lechią Gdańsk 1-1 (0-0).

Bramkę dla drużyny Motoru zdobył testowany zawodnik Walki Makoszowy - Rafał Wawrzyńczok.

źródło: własne / motor-lublin.pl / PAP / lechia.gda.pl
Data: Sob 28 Cze, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 92
Wyświetleń 14806

Zobacz cały wątek

Z Dziennika Wschodniego -- ciekawe

Tną wstęgi na potęgę
Wyborco! Bądź przezorny - politycy atakują, bo wybory już 12 listopada

Wczoraj marszałek województwa Edward Wojtas uroczyście otworzył drogę z Białej Podlaskiej do Wisznic. A w poniedziałek burmistrz Świdnika Waldemar Jakson wskoczy do nowego basenu. Też na otwarcie.

Tempo oddawania inwestycji w województwie jest "stachanowskie”. Nożyce tną wstęgi, wyborcy patrzą.
- Nie ma się co dziwić. Marketing polityczny wkracza na scenę - komentuje prof. dr hab. Marek Żmigrodzki z Wydziału Nauk Politycznych UMCS. - Politycy w krótkim okresie chcą zdyskontować cztery lata rządów. A robią to pod publiczkę, celując w prostego i niezdecydowanego wyborcę. Stąd tak liczne otwarcia i przecięcia. Politycy liczą, że w ten sposób odniosą sukces w wyborach.
W Lublinie prezydent Andrzej Pruszkowski otworzył nową halę sportową na Globusie, aleje Jana Pawła II, ulicę Grafa. Nie gorzej jest w regionie. Łęczna od kilku dni jest bogatsza o kilometr nowoczesnej ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W Kraśniku na banery reklamowe, plakaty, billboardy i ulotki wydano ponad 60 tysięcy złotych. Co reklamują przed wyborami? Zalew, do którego z wielką pompą burmistrz Piotr Czubiński zaczął w październiku napuszczać wodę. Ale tylko trochę, bo dalsze prace ruszą na wiosnę.
W poniedziałek Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, wskoczy do cieplutkiej wody w nowym basenie Szkoły Podstawowej nr 5. I popluska się w obecności prasy. - Jest możliwość zrobienia zdjęć pływającemu burmistrzowi - uprzejmie informuje Artur Soboń, jego rzecznik.
- Ten rodzaj marketingu politycznego jest charakterystyczny dla młodych demokracji, takich jak w Polsce. W dojrzałych systemach o wyborcę dba się przez całą kadencję, nie tylko tuż przed głosowaniem - dodaje profesor Żmigrodzki.
Data: 2006-11-05, 09:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 7771

Zobacz cały wątek

Orlęta Radzyń zaczęły przygotowania

Piłkarze III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski wznowili treningi. W najbliższą sobotę czeka ich pierwszy sparing.

2 lipca zespół Orląt Radzyń Podlaski wznowił treningi przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Na pierwszych zajęciach stawiło się 21 zawodników, w tym czterech z grupy juniorów starszych i pięciu testowanych. Sprawdzani piłkarze są młodzieżowcami, ale o ich personaliach trudno w chwili obecnej więcej powiedzieć. Z drużyną nie trenował Artur Dadasiewicz, broniący dziś pracy magisterskiej (co warto zaznaczyć, z pozytywnym skutkiem). Pierwszemu treningowi przyglądali się prezes, cały zarząd klubu oraz - jak zawsze - wierni kibice.

Znane są terminy trzech pierwszych sparingów, które rozegrają "biało-zieloni". Zestawienie spotkań sparingowych przedstawia się następująco:
* Orlęta - Wisła Puławy (5 lipca - sobota, godz. 11.00)
* Dolcan Ząbki - Orlęta (9 lipca - środa, godz. 17.00 w Białej Podlaskiej)
* Orlęta - Radomiak Radom (12 lipca - sobota, godz. 12.00)

źródło: powiatowykibic.pl
Data: 2008-07-04, 05:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 3088