Cytat:
Cytat:Tak więc mamy trzy niezależne źródła, które mówią, że pododdziały 125 korpusu piechoty forsowały Wisłę. Nie mamy natomiast żadnego, które by temu przeczyło...Czy jest możliwe ustalenie w miarę dokładnej daty? Bo przecież o próbie desantu i niewielkim ( być może rozpoznawczym ) forsowaniu Wisły przez 125 Korpus pisał już jeśli się nie mylę Margules w " Boje 1 Armii WP ... ".Szczerze powiedziawszy, nie zauważyłem u Margulesa nic na ten temat. Ale być może coś przeoczyłem. Jutro to sprawdzę...

A co do daty - Iwan Aristow pisze, że 1342 pułk piechoty przeprawił się przez Wisłę 2 sierpnia, przy czym nie wspomina nic o ewentualnej porze dnia. Z kolei gdy chodzi o 175 dywizję piechoty, to dopiero 30 lipca wyruszyła ona z rejonu Białej Podlaskiej. Nawet jeśli wyruszyła ona rano (co jest o tyle prawdopodobne, że pozostałe dwie dywizje 125 korpusu piechoty również maszerowały za dnia - choć nie jest to argument, który o czymkolwiek przesądza), to na miejscu mogła być najwcześniej 1 sierpnia późnym wieczorem. Równie dobrze jednak mogła przybyć dopiero 2 sierpnia. Według Sołowiewa miała ona podjąć próbę przeprawienia się na drugi brzeg Wisły niedługo po przybyciu (nie dano jej odpocząć). Zakładam (choć się przy tym nie upieram), że Wisłę Rosjanie forsowali w godzinach nocnych, a skoro tak, to operacja forsowania Wisły musiałaby mieć miejsce albo w nocy z 1/2 sierpnia albo w nocy 2/3 sierpnia.

A w kwestii celu całej operacji - jeśli celem działania 125 korpusu piechoty miałaby być Praga, ewentualne przerzucanie jakichkolwiek jego pododdziałów na drugi brzeg Wisły byłoby całkowicie nonsensowne. Natomiast jeśli celem 125 korpusu piechoty była lewobrzeżna Warszawa, to mamy tu odpowiedź, dlaczego korpus ten nie włączył się do walk, jakie w rejonie Pragi toczyła 2 armia pancerna.

Pozdrawiam
Wojtek
http://www.pw44.pl/na_przedpolu_warszawy.pdf
Data: Pt 14 mar, 2008 19:50
 
Odpowiedzi: 134
Wyświetleń 8317

 

Cytat:Czy przez pewien czas Okręgi Wojskowe wchodziły w skład OG czy też były czasowo przed nimi?Okręgi Wojskowe były pierwsze, bo powołane zostały jeszcze za czasów Rady Regencyjnej, rozkazem Sztabu Generalnego z 30 X 1918 roku (Dz. Rozp. Kom. Wojsk. nr 2/1 XI, poz. 25). Było ich 15, z czego tylko 13 leżało na ziemiach, będących objętych w owym czasie polską władzą, zaś 2 kolejne były objawami dzielenia skóry na nie zabitym niedźwiedziu. Numeracja OW była rzymska i przedstawiała się jak niżej, zaś rozkaz precyzował, które dokładnie powiaty wchodzą w skład każdego OW: I – Warszawa, II – Siedlce, III – Lublin, IV – Radom, V – Kielce, VI – Piotrków, VII – Częstochowa, VIII – Łódź, IX – Włocławek, XII – Ciechanów, XIII – Łomża, XIV i XV – bliżej nie określona Suwalszczyzna. O ile dobrze pamiętam (w rozkazie tej informacji nie ma) każdym okręgu planowano sformować pułk piechoty i szwadron kawalerii – stąd liczne w owym okresie ‼pułki okręgowe”, które potem dały zaczątek regularnym pułkom piechoty. Jako dowództwa dywizji przewidywano, powołane tym samym rozkazem, Inspektoraty Lokalne, w liczbie trzech: I – Warszawa, II – Kielce, III – Lublin.

Stan taki nie utrzymał się długo. Rozkazem z 17 XI (Dz. Rozp. Kom. Wojsk. nr 6/26 XI, poz. 89) dokonano pewnego przetasowania powiatów w obrębie OW, a znajdujące się wciąż w sferze pobożnych życzeń numery okręgów na Suwalszczyźnie przydzielono: XIV – Białej Podlaskiej, XV – Krakowowi. Rozkazem tym zlikwidowano Inspektoraty Lokalne, a utworzono właśnie Dowództwa Okręgów Generalnych w Warszawie, Lublinie, Kielcach, Łodzi i Krakowie. Każdemu z nich popdorządkowano od 2 do 4 Okręgów Wojskowych.
Data: Śr 03 wrz, 2008 23:29
 
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 313

Zobacz cały wątek

Cytuję za stroną :

PIELGRZYMKA GREKOKATOLIKÓW I PODLASKICH UNITÓW DO ŚWIĘTYCH RELIKWII MĘCZENNIKÓW OJCÓW NASZYCH Z PRATULINA 30.05.2008-1.06.2008.

Piątek 30 maja 2008.

8:00 Boska Liturgia św. Jana Złotoustego sprawowana w cerkwi neounickiej w Kostomłotach przed wyruszeniem w świętą pielgrzymkę do błogosławionych relikwii w Pratulinie.
19:00 Uroczysta wieczernia a po niej biesiada i modlitwy wszystkich uczestników i gości w ośrodku Caritas braci naszych rzymsko-katolików w Neplach.

Sobota 31.05.2008.

8:00 Modlitwy poranne i wymarsz do świętych relikwii Ojców naszych męczenników greko-katolików w Pratulinie.
12:00 Uroczysta suma- Boska Liturgia św. Jana Złotoustego sprawowana przez Czcigodnego Ojca Mitrata Stefana Batrucha proboszcza parafii greckokatolickiej w Lublinie. Homilię wygłosi czcigodny ksiądz proboszcz zaprzyjaźnionej parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej Henryk Jakubowicz.
Powrót do Kostomłot- obiad i czas wolny.

21:00 Apel Jasnogórski- łączymy się z całym Kościołem świętym katolickim w modlitwie o Boże błogosławieństwo dla nas.
Po apelu festiwal piosenki religijnej i nie tylko…zespołów młodzieżowych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, bizantyjsko-białoruskiego z Brześcia oraz rzymsko- katolickiego z diecezji Siedleckiej.
Zabawa do białego rana.

Niedziela 1. 06.2008.

11:30 Uroczysty akatyst do świętych Ojców naszych Męczenników z Pratulina.
12:00 Uroczysta suma odpustowa przy relikwiach świętych męczenników unickich z Pratulina na którą jak i na całe uroczystości zapraszamy wszystkich greko-katolików, przyjaciół Kostomłot i naszych braci w wierze rzymsko-katolików.
Ks. Zbigniew Nikoniuk i ks. Andrzej Danieluk.

ks Andrzej dnia kwiecień 07 2008 18:53:47

Koniec cytatu. Dokładny link do tej wiadomości:
Data: Wto Kwi 08, 2008 6:56 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1669
Orlęta Radzyń zaczęły przygotowania

Piłkarze III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski wznowili treningi. W najbliższą sobotę czeka ich pierwszy sparing.

2 lipca zespół Orląt Radzyń Podlaski wznowił treningi przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Na pierwszych zajęciach stawiło się 21 zawodników, w tym czterech z grupy juniorów starszych i pięciu testowanych. Sprawdzani piłkarze są młodzieżowcami, ale o ich personaliach trudno w chwili obecnej więcej powiedzieć. Z drużyną nie trenował Artur Dadasiewicz, broniący dziś pracy magisterskiej (co warto zaznaczyć, z pozytywnym skutkiem). Pierwszemu treningowi przyglądali się prezes, cały zarząd klubu oraz - jak zawsze - wierni kibice.

Znane są terminy trzech pierwszych sparingów, które rozegrają "biało-zieloni". Zestawienie spotkań sparingowych przedstawia się następująco:
* Orlęta - Wisła Puławy (5 lipca - sobota, godz. 11.00)
* Dolcan Ząbki - Orlęta (9 lipca - środa, godz. 17.00 w Białej Podlaskiej)
* Orlęta - Radomiak Radom (12 lipca - sobota, godz. 12.00)

źródło: powiatowykibic.pl

Zobacz cały wątek

Cytat: Bobo ! Nie siej fermentu, jak mówisz TOP AGRAR to sam poczytaj co mówi dr Kapłon , to jest szef związku polskich dużych producentow ...już jesteś ich niewolnikiem !!! Zarabiasz dzisiaj tylko dlatego aby inni mogli przestać produkować ,zobaczysz za kilka lat ,....wykończyli farmerów w USA proponując im to samo co nam teraz,wykończą i nas czemu nie weszli do Niemiec ,Danii czy Holandii tylko do Polski i Rumunii ?? A szkoda gadać .....


Dr.Kapłon nie ma pojecia o czym mówi !On mówi o jakimś cyklu CZTEROLETNIM !Cztery lata to 12 cykli w tuczu otwartym !Kto da radę pojechac dwanascie cykli na minusie ? Chyba dr.Kapłon , który miesza rolnikom w głowach i straszy niewolnictwem .Ludzie , co niektórzy z Was wypowiadają się o czymś o czym nie mają pojęcia nie mówiąc już o zapoznaniu się z umową .!Tucz KONTRAKTOWY zwany też nakładczym lub kompensowanym polega na tuczu w tym wypadku trzody chlewnej przy pomocy środków dostarczonych przez kontraktującego na fermie producenta w zamian za określone wynagrodzenie .Szczegółowe warunki tuczu reguluje umowa OBOWIĄZUJĄCA obie strony .Umowę tą można rozwiązac po zakończeniu danego lotu .Niestety kto chce "oszczędzac" paszę (czyt.kraśc )lub zgłaszac sztuki które pojechały na lewo do sprzedania jako padłe na lewe kwity musi liczyc się z KONSEKWENCJAMI .
W tuczu kontraktowym tzw."bezpiecznym " nie ponosisz kosztu zakupu prosiąt , paszy , leków , opieki weterynaryjnej oraz obsługi KREDYTÓW BANKOWYCH .Ponosisz koszty amortyzaci budynku , koszty robocizny ( bądz wkładasz własną ) , koszty amortyzaci maszyn i urządzeń , koszty wody i energi elektrycznej .
Nie polecam do tuczu kontraktowego ZM.Sokołów sa .
W moim rejonie na temat tuczu kontraktowego wytwórnia pasz Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim oraz Wola Pasze w Białej Podlaskiej powinni coś wiedziec .
Pozdrawiam i życzę powodzenia . buntownik72 .
Data: Nie Sie 31, 2008 21:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 63
Wyświetleń 8019
Cytat:W jakim celu? W głowie nie mam tych danych.

Głównie po to, żebyś uświadomił sobie, że od wiosny 1938 roku do wybuchy wojny (czyli przez ile miesięcy?) w Polsce nie produkowano seryjnie myśliwców, ani na potrzeby własnego lotnictwa, ani na eksport. Kilkusamolotowa seria PZL 50 nic w tym stwierdzeniu nie zmienia. Przy okazji byśmy zamalowali kolejną białą plamę w historii polskiego lotnictwa bo na razie to nikt nie zna dokładnych dat...

Gdybyś to wiedział to wiedziałbyś też, że PZL produkowało najwyżej dwa typy samolotów na raz: albo myśliwce i samoloty liniowe, albo samoloty liniowe i bombowce. W Lublinie robiono samoloty obserwacyjne (Żubr to była malutka seria), a w Białej Podlaskiej samoloty szkolne. Dopiero zbudowanie zakładów w Mielcu pozwoliłoby na produkowanie na raz metalowych samolotów myśliwskich, rozpoznawczych i bombowych.

Cytat:Tak od biedy można napisać o PZL-43, choć i tu sprawa była bardziej skomplikowana. PZL-24 ani nie wywodził się od P.11c, ani też nie powstał "z musu". Co więcej - w katalogach ofert dla zagranicy PZL umieszczały też P.11c (także w wersji z Bristolem), a więc najwyraźniej eksport tych płatowców nie był zdaniem tamtejszych speców od marketingu całkiem niemożliwy.

OK. Masz rację. Choć chodziło mi bardziej o to, że P.24 w ostatecznej wersji był bardzo podobny do P.11c. Tym samolotem, który powstał z "musu" był P.11 f...
Data: Pn 29 paź, 2007 09:13
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 13243
Cytat:Niemniej jednak chłopaki z Białej Podlaskiej i erwudziacy zabrali się za robienie maszyn myśliwskich po wywaleniu Rayskiego z roboty.
Jest to dla mnie dziwne, bo na tapecie był Kobuz, Jastrząb i inne, poza tym u sojuszników mieliśmy także zakupić coś tam myśliwskiego.
Czy mogę mniemać, że w w/w wytwórniach obudziła się chęć do zrobienia myśliwców, bo wreszcie zaistniały ku temu warunki? Jeżeli to taka ich ,,prywatna inicjatywa'' to ja pytań nie mam.


Myślę że chodziło o kilka rzeczy
- Stworzenie kilku konkurencyjnych projektów samolotów
- Sprawdzenie naszych możliwości konstrukcyjnych i technicznych oraz szybkości wprowadzenia do linii potencjalnych naszych produkcji
- po rozeznaniu sie w naszych możliwościach postanowienie na interwencyjne zakupy za granicą oraz decyzja przejścia na silniki rzędowe z czerwca 1939.
Cytat:Na Kobuzach?
To może być kilka motywów, głównie mogło chodzić o danie jakiejś produkcji dla naszych zakładów i przygotowanie tanim kosztem PWS do produkcji płatowców metalowych.
Po wejściu do eskadr Moranów i Hurricanów, wszystkie P.11 i P.50 mogły służyć za szkoleniowe albo jeszcze przez rok 1940 jeszcze w eskadrach armijnych

A czyja to wina, że to był jedyny samolot myśliwski, jaki byliśmy w stanie wyprodukować?

Data: Pt 19 paź, 2007 11:04
 
Odpowiedzi: 350
Wyświetleń 9907

Zobacz cały wątek

Cytat: Kurier z 02.05.2007
Tania benzyna jedzie ze Wschodu

Blisko 6 tys. litrów paliwa, za które nie uiszczono opłat na łączną kwotę 10,5 tys. zł, ujawnili w ciągu kilku ostatnich dni w rejonie Białej Podlaskiej i Sławatycz funkcjonariusze bialskiej izby celnej.

– Już niemal wszyscy przywykli do tego, że część kierowców, próbując oszczędzić na kosztach eksploatacji samochodu, tankuje do pojazdów olej opałowy – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Niepokojącym, choć równie powszechnym, zjawiskiem jest handel na terenie kraju paliwem przywożonym do Polski z Białorusi czy Ukrainy.
Zgodnie z przepisami zwolnienia z opłat celnych udziela się pod warunkiem nieodstępowania paliwa innym osobom oraz zużycia go w pojeździe, w którym paliwo wjechało kraju.
Celnicy codziennie przeprowadzają kontrole na drogach prowadzących do przejść granicznych. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia wykryto blisko 6 tys. litrów paliwa, które zostało kupione przez obywateli polskich od kierowców białoruskich i nie zostało zgłoszone w urzędzie celnym. – Zakupiony towar jest przelewany do kanistrów oraz wielkich, kilkusetlitrowych zbiorników – dodaje Marzena Siemieniuk. – Polscy kierowcy zgodnie twierdzą, że paliwo ma być przeznaczone na ich własne potrzeby. Ilość paliwa, jaką celnicy ujawniają w poszczególnych przypadkach – nierzadko sięgająca nawet dwóch ton – może jednak wskazywać, iż zamiarem kupujących jest jego dalsza odsprzedaż.
Wszyscy przyłapani na kupowaniu paliwa przywożonego do Polski w ramach zwolnień celnych oprócz mandatów karnych muszą zapłacić również wszelkie ciążące na nich należności podatkowe.

Data: 2007-05-02, 07:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 466

Zobacz cały wątek

Cytat:
Nikt nie zareagował na napad na dworcu PKS

Dwudziestolatek z Białej Podlaskiej przeżył dramatyczne chwile na dworcu PKS w Lublinie: został napadnięty przez małoletnich chuliganów - i nikt nie pospieszył mu z pomocą.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę ok. godziny 16. Jak potem relacjonował poszkodowany policjantom, gdy czekał na przyjazd autobusu, podeszło do niego kilku chłopaków w wieku 13-16 lat i zażądało pieniędzy. Mężczyzna odmówił i ruszył w stronę poczekalni, żeby tam, wśród innych podróżnych, schować się przed napastnikami. Oni jednak poszli za nim. Nie zważając na świadków zaczęli go szarpać usiłując zerwać mu z szyi złoty łańcuszek. Gdy mężczyzna uciekając przed nimi przewrócił się, kopali go i bili po całym ciele. 20-latek dobiegł do jednego z zaparkowanych na placu manewrowym autobusów, wsiadł do środka i poprosił kierowcę o pomoc. Ten, widząc biegnących napastników, którzy wykrzykiwali, że porozbijają szyby w autobusie, kazał poszkodowanemu wysiąść z autobusu. 20-latek znowu wpadł w ręce bijących go nastolatków. Dopiero po kilku minutach pomogło mu dwóch mężczyzn, którzy odgonili napastników.

Policję zawiadomili inni pasażerowie z dworca. Poszkodowany opisał policjantom sprawców napadu i powiedział, że będzie w stanie ich rozpoznać. Nie mógł jednak razem z policjantami uczestniczyć w poszukiwaniu sprawców, gdyż źle się poczuł. Został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po opatrzeniu został zwolniony do domu.Dość często słyszy sie o podobnych zdarzeniach.
Praktycznie środek dnia, w centrum miasta - nikt nie zareagował

Macie jakiś pomysł jak z tym walczyć?
Data: 2007-08-21, 17:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 2905
W których miastach busiarze korzystają z Dworców PKS legalnie? (rozkład, opłaty itd.)

Lublin ( stanowiska 7 (razem z PKSami), 10 ( razem z PKSami) 11, 12,13,14,15 ( tylko busy), także stanowiska 20-23 ( tylko busy). Na dworcu Południowym w Lublinie se stanowiska 1 korzystają chyba tylko busy, kilka busów odjeżdża też z innych stanowisk.

W których miastach istnieją specjalne dworce dla busów - czyli nie plac, bajoro i słupek na parkinu w centrum przy bocznej ulicy, lecz miejsce strategicznie wyznaczone przez miasto?

W Lublinie miasto wyznaczyło busom przystanki na al. Unii Lubelskiej ( koncowy) oraz na ul. Ruskiej i Nadstawnej ( przelotowe). Nie ma tam wiaty ( w lecie funkcję jej pełną parasole w knajpie a w zimie pobliskie sklepy). Są też stanowiska busów przy dworcu PKP , ale te są ugadane z PKP chyba.
Jest też "prywatny dworzec autobusowy" przy ul. Dworcowej - wynajęty od prywatnej osoby. Podobnie jest np. w Łukowie czy Białej Podlaskiej.

Czy jest gdzieś dworzec, który nie znajduje się w gestii PKS lub przynajmniej nie w całości
AFAIK Transped w Lublinie ma własny dworzec

Też nie wiem czy własny, są to tereny pożydowskie, obecnie w trakcie odzyskiwania.
Data: piątek, 26 marca 2004, 18:02
 
Odpowiedzi: 380
Wyświetleń 39095
Z uwagi na fakt, że temat dotyczy zagadnienia czy jedenastka wersji C potrzebną była, pozwolę sobie – wzorem Szanownych, na pewien off topic ( za zezwoleństwem moda), bo zagadnienie to przewija się nie tylko na naszym Forum, ale i na innych w tego rodzaju dyskursach i wg. mojej skromnej opinii nie zostało doprowadzone do końca, przynajmniej z tego, co zdążyłem zauważyć.

Personalnie będzie skierowane do Kolegi Botrasa i innych naszych formuowych Fachowców z dziedziny .

Ale ad rem :

Programem ratunkowym dla naszego lotnictwa myśliwskiego była decyzja o robieniu min. PWS 10. Chłopaki z Białej Podlaskiej tak po cichu zrobili PWS 15, który podobno miał być lepszy. Losy tej ,,15’’ są znane i nie będę się rozwodził , bo wiadomo.
I teraz moje skromne zapytano do Kolegów Inżynierów : dolny płat w tym PWS 15, a raczej jego połączenie w kadłubem owej maszyny mógłby być zagadnieniem wyjściowym dla opracowania ,,dolnopłata’’?
Od razu przepraszam za moją nieznajomość zagadnienia w zakresie techniki lotniczej i stąd me pytanko, może nie do końca precyzyjnie skonstruowane.

Ale jakby tak : zrobić z tego PWS 15 dolnopłat ( mowa o płatowcu) , oczywista Bracia Konopaccy z ich ,,kompozytowymi blachami”” vide : Wyżeł.

Koledzy Inżynierowie? Czy i jak to widzicie?
Motor zostawmy na boku : Panowie – płatowiec.

Za naukę dzięki wielkie.

PS.
Szanujcie Moderatora swego, który to wytrzymuje
Data: Wt 16 paź, 2007 11:51
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 13243
93 pprez. (dowódca ppłk St. Kowalski mobilizował się : I batalion i oddziały pozabatalionowe w Radomiu (72 pp); II batalion w Lublinie (8 ppleg.); III batalion w Dęblinie (15 pp).
Wieczorem 3 IX 1939 r. 93 pprez. wyruszył marszem pieszym do Zagnańska. Składał się z I/93 pprez.(mjr. J. Wierzbowski) i improwizowanego batalionu 72 pp (mjr. J. Papielewicz). Wchodził w skład Podgrupy "Radom'' ppłka B. Kowalczewskiego. 6 IX pod Zagnańskiem odpierał ataki oddziałów 2 DLek.

Można pozazdrościć wyobraźni twórcom planów mobilizacji 39 DPRez.
Dowództwo dywizji wystawiło CWP w Rembertowie.
94 pprez: dowództwo, oddziały pozabatalionowe i I batalion w Sandomierzu (2 ppleg)- weszły w skład Grupy "Sandomierz'';
II batalion w Rembertowie (3 bs) - walczył w Warszawie;
III batalion w Zamościu (9 ppleg.).
95 pprez.: dowództwo, oddziały pozabatalionowe i I batalion w Siedlcach (22 pp);
II batalion w Białej Podlaskiej (34 pp);
III batalion w Chełmie (7 ppleg).
51 pal: dowództwo i I dyw. w Zajezierzu k/Dęblina (28 pal);
II dyw. w Zamościu (9 pal);
III dywizjon w Ostrowi Maz. (18 pal), zamieniony na 6,7,9 baterię 61 pal mobilizowane przez 9 pal w Siedlcach dla 41 DPRez.;
56 batalion Saperów w Brześciu (6 b. sap.)- pozostał w obronie Brześcia.
Tylko przy bardzo sprzyjających warunkach można było liczyć na pełną koncentrację dywizji. Podobnie było z mobilizacją 44 i 45 DPRez.

Bataliony mobilizowane w Lublinie, Chełmie i Zamościu były nieco opóźnione, ponieważ w tych garnizonach mobilizowana w ramach mobilizacji powszechnej była 3 DPLeg.
Data: N 02 lis, 2008 15:31
 
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 399
PKS Radzyń Podlaski informuje, iż z dniem 01.09.2008 r. z uwagi na bardzo niską frekwencję wprowadzamy następujące zmiany w RJA:
- KURSY SKRÓCONE:

1. kurs relacji Radzyń - Biała Podlaska z godz. 11:00 skrócony od Międzyrzeca,

2. kurs relacji Lublin - Terespol z godz. 07:00 skrócony do Białej Podlaskiej,

3. kurs relacji Parczew - Zienki z godz. 15:40 skrócony do Sosnowicy.

4.kurs relacji Bedlno - Międzyrzec z godz. 06:20 będzie rozpoczynał się od Radzynia o godz. 06:45.

- KURSY ZAWIESZONE:

1. kurs relacji Parczew - Parczew przez Gródek z godz. 10:50,

2. kurs relacji Radzyń - Radzyń z godz. 9:05,

3. kurs relacji Radzyń - Międzyrzec z godz. 12:55 oraz powrót z godz. 14:20,

4. kurs relacji Radzyń - Czemierniki z godz.10:30 oraz powrót z godz. 11:00,

5. kurs relacji Parczew - Rudno z godz. 15:40 oraz powrót z godz. 16:12,

6. kurs relacji Komarówka - Międzyrzec z godz. 5:00,

7. kurs relacji Międzyrzec - Radzyń z godz. 6:00,

8. kurs relacji Parczew - Lublin z godz. 15:35,

9. kurs relacji Lublin - Radzyń z godz. 19:45,

10. kurs relacji Radzyń - Bedlno z godz. 6:00.
Data: poniedziałek, 1 września 2008, 17:47
 
Odpowiedzi: 1038
Wyświetleń 87446

Zobacz cały wątek

Panie ,,hubertkm" !
Pan masz jakąś obsesję n/t rekonstrukcji. Proszę przedstawić chociaż jeden merytoryczny, powtarzam: merytoryczny argument przeciwko odtwarzaniu zniszczonych całkowicie zabytkowych budowli w ich historycznym kształcie. W USA nadal wznosi się NOWE gmachy w stylu amerykańskiego neoklasycyzmu i - co w tym złego. One żadnego zabytku nie udają i zabytkami nie są. Będą nimi za kilkadziesiąt lat.
Jeżeli już, to zachęcam Pana do protestów, gdy pod pozorem ,,rekonstrukcji" niszczy się zachowaną zabytkową substancję, jak to zrobiono z piwnicami odtworzonej pierzei Placu Teatralnego w Warszawie i zamierza się zrobić z Pałacem Saskim.
W ratuszu gdańskim Niemcy nie demontowali stropów, które uległy wypaleniu, tylko zdobiące te stropy rzeźby i plafony.
Co w tym złego, że w Białej Podlaskiej jakiś inwestor zbuduje hotel - dla przykładu - będący współczesną nam kopią radziwiłłowskiego pałacu?
Makieta to budowla z zastępczego, zwykle lekkiego materiału i takie się wznosi dla potrzeb filmowych.
Warszawski Barbakan nie jest żadną makietą. Jest tym, czym jest, a więc w miarę wierną rekonstrukcją. I co w tym złego?!
Odbudowa pałacu w Białej Podlaskiej połączona z autentyczną rewitalizacją (a nie taką ,,rewitalizacją", jaką paru nawiedzonych próbuje zrobić w Ciechanowie) zachowanych elementów całego parkowo - pałacowo - zamkowego założenia przywróci Polsce jeden z cenniejszych zespołów.
Pozdrawiam
Data: 12 Lut 2007 14:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 101
Wyświetleń 5096
Cytat:Ciekawie ostatni wyglądał nalot drogówki na autobusy wyjeżdżające z warszawskich zajezdni MZA. Co czwarty Ikarus musiał wrócić z powrotem, w wielu były usterki zagrażające bezpośrednio bezpieczeństwu ludzi. Tylko ten przykład pokazuje niestety jak łatwo jest skontrolować dużą firmę, a jak trudno drobnych przedsiębiorców. Busiarze dzięki CB doskonale wiedzą gdzie jest ITD i drogówka i wtedy wiedzą gdzie i czy wogóle dalej jechać.


Z tą kontrolą, to też nie było do końca tak. Dziennikarze po prostu mocno uprościli i spłaszczyli temat. Ze zdjęć w tv widać było, że kontrola była na pętli, a nie w zajezdni. Pętla Torwar, gdzie kończy bieg linia 171 i 155. Tam w przewadze jeżdżą rzeczywiście stare ikarusy i stąd zapewne taki, a nie inny wynik kontroli. Z tego co mówi MZA, to skontrolowano 35 autobusów. Ileś tam było niesprawnych co dało średnią, że co czwarty wyszedł niesprawny i zabrano mu dowód rejestracyjny i cofnięto do zajezdni. Nie wynika z tego, że co czwarty autobus jeżdżący po Warszawie w barwach MZA jest do niczego. Jeździ przecież sporo MAN-ów, Solarisów całkiem nowych lub stosunkowo niedawno kupionych, więc nie chce mi się wierzyć, że po roku, dwóch już do niczego się nie nadają.
P.S.
Sorry, że trochę nie na temat, ale chciałem przedstawić trochę inne światło tej sprawy, a została ona tu poruszona.
P.S. P.S.
Aron- nie gniewaj się, ale wymyśl coś nowego, bo w którymś z kolei poście powtarzasz jak mantrę, że busiarze wymyslili więcej kursów do Wawy z Lublina, Białej Podlaskiej, Krakowa, że Do Zamościa można jeździć inaczej niż przez Krasnystaw. Może i masz rację, ale nam wszystkim wystarczy jak raz o tym przeczytamy. Postaraj się wnieść coś więcej do dyskusji, no chyba że założyłeś, że chcesz mieć najwięcej postów na tym forum.
Data: czwartek, 24 lipca 2008, 15:33
 
Odpowiedzi: 2268
Wyświetleń 118519

Zobacz cały wątek

Zwracam się do Was z dramatycznym apelem o pomoc.Dwa tygodnie temu
do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Białej Podlaskiej młodzież
przywiozła psa znalezionego w lesie.Leżał tam prawdopodobnie kilka dni zanim
ktoś się nim zainteresował.Pies ma ok 3-4 lat i wszystko wskazuje na to,że
przeżył straszny wypadek...ma bezwładne tylne łapki:(((Jego życie musi
być pasmem cierpienia..nie może biegać,nie może chodzić i nie ma
przyjaciela który by Go pokochał.Mimo to wykazuje duże zainteresowanie otoczeniem i
nawiązuje kontakt z ludźmi.W bialskim schronisku,choć nie brakuje
jedzenia,warunki bytowe nie są zbyt dobre.Jeżeli nie znajdzie się w najbliższym
czasie opiekun dla pieska..zostanie uśpiony.Dlatego też błagam Was o
pomoc.Wierzę,że są ludzie,którzy mogą zapewnić godne życie temu
niepełnosprawnemu psiakowi,że dzięki odpowiedniemu sprzętowi psina będzie mogła
samodzielnie się poruszać i znów cieszyć życiem.Proszę przekażcie ten
apel wszędzie gdzie możecie. Na dole znajdziecie zdjęcie psa.

Aśka Sobieszuk
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej
tel. 0605 155 444
Data: Pon Lut 25, 2008 8:01 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 233

Zobacz cały wątek

Dzień: 25.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przejaśnieniami, 7 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 29 płoci 18-25cm, 7 jazi 20-33cm, 1 krąp 22cm, 1 kleń 27cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 10-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: mimo gwałtownego ocieplenia woda nadal w korycie, bardzo dużo ludzi, większość łowiła na białe
Nasza ocena wyprawy: 8

Dzień: 26.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, 3 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 31 płoci 16-27cm, 5 jazi 15-20cm, 1 krąp 15cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 9-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: woda szybko się podnosi, cały dzień brała drobnica, dopiero godzinę przed zmrokiem w zanętę weszły płocie 25-27 cm
Nasza ocena wyprawy: 6
Data: Wto Mar 28, 2006 6:37 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 230
Wyświetleń 30172

Zobacz cały wątek

Kochani,

W imieniu ojca Aleksandra Jacyniaka SJ i wspólnoty "św. Andrzej Bobola" z Warszawy zapraszam wszystkich chętnych do Podkowy Leśnej na rekolekcje adwentowe o tematyce związanej z ikonami.

Katechezy wygłosi ojciec Aleksander Jacyniak, rekolekcjom będzie towarzyszyć wystawa ikon autorstwa Julity Jaśkiewicz i Katarzyny Barszcz, ze wspólnoty "św. Andrzej Bobola" oraz artystów z grupy ikonopisania "Agatos".

Chrystus Pantokrator I poł. XIX w.
Kopia ikony z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Tempera na desce lipowej.
Autor: Julita Jaśkiewicz

Rekolekcje będą trwać 3 dni.
Rozpoczną się w niedzielę. 3 grudnia na Mszach o godz.:
7:30, 9:30, 13:00 i 18:00
W poniedziałek 4 grudnia i wtorek 5 grudnia będą głoszone o godz.:
9:30, 18:00 i 20:00

Kościół w Podkowie Leśnej znajduję się tuż przy dworcu kolejowym. Dla dojeżdżających komunikacją publiczną z Warszawy, pociąg jest najdogodniejszym srodkiem.

pozdrawiam serdecznie -- monika[/center]
Data: Czw Lis 23, 2006 2:11 pm
 
Wątek: Zobacz temat

Zobacz cały wątek

Witajcie.
Wszystkich wybierających się w stronę Białej Podlaskiej, Terespola uczulcie się na odcinek E-30 w Białej. Trwa przebudowa odcinka +budowa wiaduktu. Wysokie progi, zwężenia jezdni. Po prostu tragedia. Uważajcie!
Data: 01-02-2009, 12:45
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 43

Zobacz cały wątek

No widzisz Pawle... tu mnie masz, bo nie mam pojęcia czy taki artykuł był. Doszedlem jednak do wniosku, że skoro opisywano tam wszystkie jednostki lotnicze, nie moglo zabraknąć pułku z Białej Podlaskiej
Data: Nie Wrz 14, 2008 12:32 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1401

Zobacz cały wątek

Cytat:
Dziennik Wschodni
Aktualności
12 kwietnia 2007 - 7:53
Lublin > Murem za lotniskiem

Prezydenci Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina, Puław i Zamościa zgodnie poparli lokalizację lotniska w Świdniku. Włodarze miast prezydenckich spotkali się wczoraj w lubelskim Ratuszu.

– Chociaż z punktu widzenia Puław nawet dobrze by było, żeby lotnisko powstało w Dęblinie, bo jest tam i pas startowy i nie jest to od nas daleko, to najbardziej właściwe byłoby ulokowanie lotniska tuż przy stolicy województwa – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław.
Włodarze zapowiedzieli wspólny lobbing w tej sprawie. (DRS)

Cytat: Gazeta Wyborcza Lublin
Świdnik, lotnisko i suseł
sko 2007-04-13, ostatnia aktualizacja 2007-04-13 21:44:54.0

Susłom w Świdniku i ewentualnym protestom ekologów było poświęcone piątkowe spotkanie Komisji Dialogu Społecznego

Komisja pod przewodnictwem wojewody Wojciecha Żukowskiego, spotkała się wczoraj, by rozmawiać o budowie portu lotniczego w Świdniku. Spotkanie zdominował problem susła perełkowanego. Duża kolonia tego będącego pod ochroną gatunku mieści się na terenie lotniska, a teren ten został objęty programem Natura 2000.

Wojewoda zapowiedział, że aby przekonać Komisję Europejską do lokalizacji portu, do Brukseli trafi pismo, informujące o zgodnym poparciu projektu przez członków komisji.

- Susły mogą być przeniesione. Już są tworzone dal nich nowe siedliska - uspokajał Wojciech Żukowski.

Prezes spółki Portu Lotniczego Lublin, Grzegorz Muszyński, uspokajał, że wbrew obawom mieszkańców Felina samoloty nie będą dla nich uciążliwe: - Oczywiście mieszkańcy będą widzieli samoloty, ale nie w takiej bliskości, żeby były dokuczliwe - przekonywała Muszyński. - Co do zrzucania paliwa przez samoloty, to w Polsce są tylko trzy miejsca w których samoloty mogą zrzucać paliwo. Wszystkie są pod Warszawą. I nie na terenach zabudowanych.

sko

Data: 2007-04-12, 18:32
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 515
Wyświetleń 39502
Witam!
Jestem studentem AWF w Białej Podlaskiej i mam pytanie: czy jest możliwość ukończenia takiego kursu na AWF-ie?
I jeszcze jedno: wiadomo dokładnie w jakich terminach będzie się odbywał ten kurs i jaka jest jego cena?
Pozdrawiam
Z góry dziękuje
Data: Śr lis 12, 2008 5:43 pm
 
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 193

Zobacz cały wątek

Chyba pochwaliłem się na wyrost. Przejrzałem wszystkie numery odkąd zaczęli ten cykl godeł do prawie połowy 1994 roku i nie znalazłem pułku z Białej Podlaskiej. Chyba musieli ten cykl kontynuować dłużej niż ja kupowałem czasopismo, chyba że przy przeglądaniu przeoczyłem...
Data: Czw Wrz 04, 2008 1:04 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1401

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich
postanowiłem sie tu zarejestrować bo sam ob ponad miesiąca jestem posiadaczem Golfa MKII 1,6 PB/LPG
i choć autko ma 18 latek coraz bardziej mi się podoba

z zawodu jestem programistą php/mysql/html i ogólnie webdeveloperem na ogół 14-16 h na dobe przed kompem
pewnie nie za długo się we wlepkę zaopatrzę

głównie można mnie zobaczyć w Białej Podlaskiej i w Kodniu ( o ile ktoś wie gdzie to jest )
Data: Pon Kwi 28, 2008 20:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4015
Wyświetleń 361366
Najważniejszy mecz II etapu zakończył się wygraną Serbinowa Biała Podlaska z Cukrownikiem Lublin 3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:23) W dwóch ostatnich setach prowadził Cukrownik i dopiero w końcówkach Serbinów okazał się lepszy. Tak więc finał wojewódzki odbędzie się w Białej Podlaskiej.
Data: N sty 27, 2008 2:41 pm
 
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 2561

Zobacz cały wątek

proszę o nie usuwanie tego wątku z tąd ponieważ tu najwięcej osób zagląda a potrzebuje tzn poszukuje kogoś z białej podlaskiej sprawa dla mnie ważna może by ktoś chciał pomóc, stawiam piwo a nawet dwa

zainteresowanych proszę na gg 5016619
Data: Pią Cze 23, 2006 19:57
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 76
Panie Pośle. Jakie jest Pana zdanie na temat dalszej przyszłości lotniska w Białej Podlaskiej w kotekście budowy lotniska w Świdniku? Czy uzasadnione są głosy o marginalizacji Białej Podlaskiej kosztem właśnie Świdnika? Co powinni zrobić parlamentarzyści z regionu aby wkoncu rozwiązać temat bialskiego lotniska?
Data: w Czw, 22 Sty 2009 10:44
 
Niestety, nie będzie II ligi mężczyzn na Lubelszczyźnie. AZS AWF Biała Podlaska nie wykorzystał atutu własnej hali i przegrał z GTS Gdańsk 1:3.
Tak więc w nowym sezonie w III lidze wystąpią trzy zespoły z Białej Podlaskiej.
Data: So maja 17, 2008 7:19 pm
 
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 721

Zobacz cały wątek

damianrally, daj linka do aukcji. Ale jeżeli ten samochód jest z okolic Białego czy Białej Podlaskiej to omijaj go szeeeerokim łukiem. To wrak.

Znalazłem, Sokołów Podlaski, ten sam wrak. Mam trochę więcej zdjęć tego cuda i pisałem już o nim na Forum.
Data: 20-09-2008, 16:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 493
Maturzyści z ZKS "Cukrownik" Lublin dziękują zespołom uczestniczącym w turnieju finałowym juniorów, a zwłaszcza organizatorowi UKS "Serbinów" za wyrażenie zgody na rozegranie turnieju w piątek i sobotę. Ta sportowa postawa umożliwi nam udział we własnych studniówkach, które odbędą się w sobotę.

Do zobaczenia w Białej Podlaskiej.
Data: Pn sty 28, 2008 8:39 pm
 
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1855

Zobacz cały wątek

Według wszelkich informacji ma to być Msza Trydencka. Zapraszam zatem wszystkich chętnych z okolic Białej Podlaskiej na Msze Św. 27 maja na godz. 8.00 do kościoła Św. Antoniego w Białej Podlaskiej.
Data: Sro Maj 24, 2006 12:17 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 2174

Zobacz cały wątek

Cześć
Książkę "Lotnicze tradycje Białej Podlaskiej" kupiłem we wrześniu ubiegłego roku:) I bardzo polecam ją.Przyznam, że mnie tak zaciekawiła jak żadna inna dotąd. Mam do was pytanie.Otóż jako rodowity białczanin bardzo przez wielkie interesuje się historia 61lpszb,3oszl jaki i samym lotniskiem.Czy posiada ktoś z was jakieś foto z czasów "świetności lotniska"?Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę o odpowiedź
Data: Pon Lut 02, 2009 2:28 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1401
Cytat: to mk2 16v digifant na to na nitro?? ten koles jest z forum tak jakos mi sie zdjecie obilo o oko jakie on ma osiagi i czasy??kolegi nie ma na zadnym forum, zdjecia zapewne z mojej kolekcji,
na digifancie nie było startów w wyscigach jeszcze, moze w Białej Podlaskiej cos wyjdzie.

Zobacz cały wątek

Cytat: WItam! Jestem mieszkańcem Białej Podlaskiej, miasto liczy sobie około 60000 mieszkańców,nie ma tutaj większych zakładów pracy. Chce prosić o poradę czy warto i czy to może odnieść sukces - założenie własnej firmy - projektowanie witryn WWW.

Cytat: Windows NT/2000 - średni
Windows XP - średni
Windows 95/98/Me - średni

Cytat: Linux - podstawowy

Cytat: Mozilla Thunderbird - podstawowy
Outlook Express - podstawowy

Cytat: Excel - średni
Word - średni
Power Point - średni
Access - średni

Cytat: OpenOffice - średni

Cytat: Javascript - podstawowy

Cytat: Html - zaawansowany

Cytat: PHP - średni

Cytat: Mysql - podstawowy

Cytat: Smarty - podstawowy

Cytat: CSS - podstawowy

Cytat: Photoshop - średni
Corel Pro Photo 11 - średni


Rozumie że posiadasz legalne oprogramowanie. Cóż. Co do grafiki to albo jesteś dobry albo Cie nie ma. Jeżeli wiesz że nie jesteś w stanie zrobić ciekawych projektów które wpadają w oko, lepiej nastaw się na wynajmowanie grafika.

Co do pozycjonowania to jest to tak szeroki zakres informacji że zalicza się do oddzielnej dziedziny.

A co do samego tematu to powiem to tak. Próbuj. Zapewne Ci się uda. Wystarczy przejść się do lokalnych firm i przedstawić zalety posiadania własnej strony WWW a jest ich na prawdę wiele. Kwestia też na jakiego kalibru projekty się porywasz. Jeżeli masz kapitał to warto zatrudnić sobie kogoś jeszcze do pomocy i pomyśleć nad małą reklamą (billboard w mieście gdzieś). Tylko mówię, podciągnij się, zwłaszcza w CSS.
Lepiej od razu prezentować jakiś poziom. Jeżeli wypuścisz chałę na samym początku to tak będziesz właśnie kojarzony.

Dobrym przykładem jest artykuł na di.com.pl o osobie która powiadomiła klientów firmy o lukach (strona podatna na atak SQL Injection). Niby poważna firma miała robić witrynę a wypuściła szmatę jakich mało. Żeby było ciekawiej, na dodatek oskarżyli chłopaka o włamanie no bo przecież jak wykrył lukę to musiał próbować się włamać.
Pięknie się tu zachował polski sąd i bardzo chwalę werdykt wedle którego uniewinniono chłopaka gdyż nie nie dokonał przełamania zabezpieczenia. Z prostego względu - luka była w takim miejscu i była tak oczywista że wg wyroku, tego zabezpieczenia w ogóle nie było więc nie mogło zostać przełamane.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Data: Wto Paź 28, 2008 11:25 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 539

Zobacz cały wątek

troche fotek

tych kilka pierwszych to z nieudanego wyjazdu do białej podlaskiej

reszta to Białystok

Audi S4 2.2T vs MKIII VR6
Data: Pon Cze 13, 2005 11:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 207

Zobacz cały wątek

Właśnie, gdzie znajduje się oryginalny obraz "Matki Boskiej Leśniańskiej" z Leśnej Podlaskiej koło Białej Podlaskiej?

Katolicką wersję można przeczytać na stronie Diecezji Siedleckiej:

Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, przedstawia sprawę nieco inaczej o czym tytaj:

Kto mówi prawdę a kto nie za bardzo?
Data: Sob Paź 21, 2006 11:55
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 4938

Zobacz cały wątek

Jestem założycielem włodawskiej grupy poetyckiej "Black Angel" (www.blackangel.prv.pl)
wspólnie z "Podlaską Grupą Skafander"(http://skafander2003.republika.pl) z Białej Podlaskiej,grupą ze Stoczka "Iwa"(http://www.grupapoetyckaiwa.za.pl/1.html) i grupą poetycką z Lublina "The Mur" (http://www.ao.lublin.pl/the_mur.html)
chcemy wydać wspólną antologię poezji. Powoli zbieramy materiały.
Data: 2007-12-15, 02:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 355

Zobacz cały wątek

Hej;] Może ktoś z was wie gdzie w Białej Podlaskiej lub Lublinie można zrobić kolczyk w języku? Czy jest w Białej Podlaskiej jakieś studio piercingu, albo jakiś salon kosmetyczny w którym mogę ten język przekłuć? Ile może kosztować taka usługa, włącznie z znieczuleniem? Jeśli polecacie dobre miejsce napiszcie w tym topicu.
Data: 2007-10-19, 15:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 3325
Planowana prywatyzacja WSK PZL-Świdnik spowodowała skupowanie akcji spółki. Robi to m.in. firma „Inwestor” z Białej Podlaskiej, która nabywa akcje należące do pracowników firmy.
Więcej czytaj -
Data: 14 sty 2008, o 20:37
 
Odpowiedzi: 103
Wyświetleń 4986

Zobacz cały wątek

Cytat:
Kurier z 27.04.2006
WIADOMOŚCI: Tylko osiem firm z Lubelszczyzny

REGION RANKING RZECZPOSPOLITEJ

Puławskie Azoty przewodzą grupie 8 lubelskich firm, które w tym roku znalazły się w rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw dziennika „Rzeczpospolita”.

Puławskie zakłady z przychodami w wysokości prawie 2,1 mld i zyskiem na czysto 198 mln zł sklasyfikowane zostały na 77. miejscu (awans o dziewięć pozycji w porównaniu do poprzedniej edycji). Azoty to jedyny przedstawiciel Lubelszczyzny w pierwszej setce.
W drugiej setce mamy dwóch reprezentantów: lubelską GK Eldorado (154. miejsce, awans ze 169. pozycji w 2004 r.), biłgorajski Black Red White (177. miejsce, spadek ze 154.). W trzeciej setce uplasowały się: Lubelskie Zakłady Energetyczne Lubzel (217. miejsce, spadek z 211.), Lubelski Węgiel Bogdanka (218. miejsce, spadek z 212.) oraz Zamojska Korporacja Energetyczna (296. miejsce, spadek z 271.).
W ostatniej setce rankingu znalazł się jedyny tegoroczny debiutant z Lubelszczyzny, czyli Petrodom z Białej Podlaskiej (407. lokata). Lubelską ósemkę w rankingu Rzeczpospolitej zamyka Elektrociepłownia Lublin-Wrotków (449. lokata, spadek z 406.).
W poprzedniej edycji rankingu Lubelszczyznę reprezentowało dwanaście firm.
Pierwsza trójka tegorocznego zestawienia jest niemal powtórzeniem notowania z ubiegłego roku. Pozycje lidera trzymał PKN Orlen (przychód w wysokości 42,8 mld zł, zysk netto – 4,7 mld zł). Drugie miejsce obroniła GK Telekomunikacja Polska, na trzecim znalazły się Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które awansowały o jedno oczko zastępując PZU SA.
Smutnym podsumowaniem rankingu jest to, że globalnie Lubelszczyzna wyprzedza tylko województwa: opolskie (5), warmińsko-mazurskie (4), lubuskie (4). Niekwestionowanym liderem jest woj. mazowieckie, na terenie którego swoją siedzibą ma aż 222 największych polskich firm.

Data: Wto 05 Cze, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 136
Wyświetleń 13249

Zobacz cały wątek

Prawie 30 piłkarzy pojawiło się dzisiaj na pierwszym treningu Motoru. Nie zabrakło nowych twarzy, ale i tak największą uwagę przykuwał Przemysław Żmuda. To właśnie on, a także Daniel Koczon, decyzją zarządu lubelskiego klubu zostali zawieszeni na pół roku w prawach zawodnika, a dodatkowo ukarani karami finansowymi. Dzisiaj przy okazji wznowienia zajęć doszło do rozmowy pojednawczej i w efekcie Żmuda normalnie trenował z zespołem.

Inaczej wygląda sprawa 26-letniego napastnika. Koczon także pojawił się dzisiaj w klubie, jednak nie dogadał się z działaczami. Na pewno zabraknie go na obozie. Jutro zapadnie ostateczny werdykt - co dalej z najlepszym snajperem lublinian w ubiegłym sezonie.

Na treningu pojawiło się kilku nowych piłkarzy. Byli wśród nich: Jarosław Pacholarz z Orląt Radzyń Podlaski, Radosław Kaczmarczyk z Sygnału Lublin, a także Radosław Szynkaruk, który już wcześniej trenował z lublinianami. Personalia reszty owiane są tajemnicą. - Nauczeni doświadczeniem poprzednich lat wolelibyśmy nie zdradzać nazwisk nowych graczy. Kiedy będzie już wiadomo, że wzmocnią nas przed kolejnymi rozgrywkami, na pewno poinformujemy o tym wszystkich zainteresowanych - mówi trener Ryszard Kuźma.

W zajęciach uczestniczyli także wracający z wypożyczeń: Paweł Rutkowski i Tomasz Lenart. Pojawili się również Rafał Król ze Stali Kraśnik oraz Maciej Kiciński, który był wiosną wypożyczony do lubelskiego klubu, ale jest obecnie zawodnikiem Korony Kielce. Zabrakło z kolei Bernarda Obiado Ocholeche, który chciałby zamienić Lublin na Bielsko-Białą. Plotką okazały się również głosy o powrocie na Al. Zygmuntowskie Pawła Tomczyka. Jeżeli gracz Wisły Płock miałby wracać na Lubelszczyznę to raczej do Górnika Łęczna.

Już jutro piłkarze Motoru wyruszają na pierwszy obóz do miejscowości Zimna Woda niedaleko Łukowa. Zostaną tam do 28 czerwca, a w drodze powrotnej zawitają do Białej Podlaskiej, aby sparować z Lechią Gdańsk. Nie wiadomo jednak czy w autokarze znajdą się zawodnicy, którym 30 czerwca kończą się umowy z Motorem. Rozmowy na temat nowych kontraktów trwały jeszcze po zakończeniu treningu.

2 lipca, także w Białej Podlaskiej motorowcy grać będą z innym zespołem ekstraklasy Koroną Kielce, w dzień później rozpoczną dziesięciodniowy obóz w Straszęcinie, podczas którego przewidziano mecze kontrolne m.in. z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Stalą Rzeszów.

źródło: Dziennik Wschodni / PAP
Data: Pon 23 Cze, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 92
Wyświetleń 14806

Zobacz cały wątek

Fajnie Wam, u mnie zwykła 95 stoi w granicach 4,49 - 4,52 zależnie od stacji, "lepsze" paliwa w granicach piątki... w Białej Podlaskiej wszystkie stacje mają chyba jakąś zmowe Wystarczy pojechać gdziekolwiek 20km dalej i już paliwo ma normalną cene w okoliach średniej krajowej a nawet dużo poniżej. No ale nie każdy chce/może/wie i tankuje przepłacając... co bak to dyszka w plecy :/
Data: Pon Paź 06, 2008 10:10
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 694
Wyświetleń 21091

Zobacz cały wątek

Witam!
No właśnie mam podobny problem. Egzamin teorię i praktyczny mam 2 września ale zapewne nie zdam i czy odrazu mam im złożyć takie podanie czy może mają specjalne dokumenty do tego?
Zdaję w Białej Podlaskiej (nie wiem jakie mają tam zasady)
A będe motywować tym, że wyjeżdzam daleko na studia i nie będe miała możliwości przyjechać za 2 miechy na kolejny egzamin.

Ciekawe czy rozpatrzą pozytywnie
Data: Pią Sie 22, 2008 10:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 3710
A propos postu i który regulamin forum on łamie
Za 30 mln w Białej Podlaskiej zbudowali AQUAPARK
W Świdniku za 14 mln kupili "rezerwat przyrody"


to w ten sposób dyskusja stała się bardziej przejrzysta.
Data: 27 lis 2007, o 12:46
 
Odpowiedzi: 495
Wyświetleń 33895

Zobacz cały wątek

Panie Waldemarze,
wydaje mi się instynkt samozachowawczy w narodzie powinien się uaktywniać w trochę istotniejszych sprawach. Te, często bezmyślne odbudowy, przypominają mi manię stawiania w prawie każdej mieścinie amfiteatru, jakby w każdej z nich odbywał się jakiś festiwal. Niestety żywot takich amfiteatrów jest z reguły dość krótki i z braku funduszy na konserwację obiekty te sypią się na potęgę. Pisze o tym nie bez przyczyny, ponieważ dobrym przykładem może tu być amfiteatr zbudowany na jednym z bastionów zamku w Białej Podlaskiej. Zbudowano tam betonowe szkaradztwo w imię jakiś mrzonek o integracji młodzieży wyżywającej się na scenie, jakieś "Maki Podlasia" czy coś takiego. Nie chodzi o to by czegoś takiego nie budować w ogóle. Ale czy warto przy tej okazji niszczyć dość dobrze zachowany bastion i całkowicie zmieniać krajobraz tego zabytku jak tez i parku. Ten bunkier zmienił to miejsce całkowicie, a są przecież jeszcze pomysły odbudowy pałacu w Białej. Co ciekawe w czasie wykopów pod fundamenty całkiem przypadkowo odkryto reszty murów dawnego dworu obronnego z pocz. XVI w. Tak naprawdę jest to najstarszy obecnie znany zabytek murowany w Białej. Niestety odkrycie to kompletnie nie wzruszyło włodarzy i działaczy miasta, ponieważ informowano mnie o sugestiach nawet zburzenia tych murów.

Piszę o tym gdyż w takich działaniach dopatruje się Pan cech patriotycznych, a rzeczywistość jest chyba bardziej prozaiczna. Wychodzi na to że takie inicjatywy są raczej czymś podobnym do prl-owskich akademii niż wzmacniania świadomości patriotycznych.

Co do Poznania to tzw, zamek Cesarski jest bez wątpienia czymś podobnym jakim PKiN w Warszawie. Ten też z pałacem ma bardzo niewiele wspólnego. Ale w przypadku tego "zamku cesarskiego" nazywanie go tak jest jeszcze w miarę usprawiedliwione /oczywiście w cudzysłowiu/, ponieważ powstawał on w czasach funkcjonowania tego słowa w normalnym obiegu. Oczywiście w trochę innym kontekście. Zamkami były też zwane pałaca w Nawojowej, w Zagórzanach. Pałac we Włoszakowicach w Wielkopolsce również był tak nazywany, czy bliżej Warszawy pałac w Skierniewicach czy Opinogórze. Są to obiekty z różnych okresów historycznych, ale jak napisałem powstające jeszcze w okresie funkcjonowania tego typu siedzib.

Obecne rekonstrukcje poza /w większości wypadków/, merkantylnym przesłaniem nie mają nic wspólnego z odbudową zabytku i szerzeniem patriotyzmu. Na fałszu nie można budować patriotyzmu. Bo czego można nauczyć o historii jednocześnie ją niszcząc.
Data: 16 Sie 2007 12:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 101
Wyświetleń 5096
Dziennik Wschodni

Złamali pocztę plombą
Rośnie silna konkurencja dla państwowej firmy

Terminowość i atrakcyjne ceny to nasza filozofia – mówi Rafał Brzoska, prezes spółki InPost, która wystartowała 15 listopada
Powiększ zdjęcie

Nie Poczta Polska, ale prywatna firma InPost z Krakowa dostarcza nam od kilku dni rachunki Telekomunikacji Polskiej. Na obejście państwowego monopolu w wysyłce listów ważących do 50 gramów znalazł się sposób: do kopert InPost przymocowana jest specjalna plomba, która obciąża przesyłkę.

Listy, które ważą nie więcej niż 50 gramów jeszcze do 2009 roku będzie mogła nam dostarczać tylko Poczta Polska - tak postanowiła Unia Europejska. Ale krakowska firma InPost już dziś postanowiła zawalczyć o rynek pocztowych przesyłek. Do cienkich kopert z rachunkami telefonicznymi, które listonosze InPost przynoszą nam do domów, doklejona jest metalowa plomba, która podwyższa wagę przesyłki o 30 gramów.
Co na to państwowy monopolista?
- Przyjrzymy się temu, a swoje zastrzeżenia co do obciążonych kopert przekażemy do Urzędu Komunikacji Elektronicznej - zapowiada Elżbieta Mroczkowska, lubelski rzecznik Poczty Polskiej.
- Pomysł podwyższania wagi przesyłki, żeby obejść przepisy, nie jest nowy. Inne firmy pakowały już listy w podwójne koperty, ale nie łamały tym prawa. O plombie jednak pierwsze słyszę - mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Przedstawiciele InPost twierdzą, że plomba ma charakter zabezpieczający i informacyjny. - Jest gadżetem, aby wyróżniać się spośród korespondencji - wyjaśnia Monika Wlaźniak, reprezentująca InPost.
Firma ma już 800 punktów obsługi klienta w całej Polsce, w tym kilkadziesiąt w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej. Przesyłki dostarczane są bezpośrednio do adresatów. Konkuruje głównie ceną (za zwykły list zapłacimy 1,22 zł brutto). I szturmem zdobywa klientów - wśród nich Telekomunikację Polską.
- Taki duży klient to może być cios dla Poczty Polskiej - ocenia Strzałkowski. - Do tej pory prywatni operatorzy pocztowi działali jedynie na zlecenie drobnych przedsiębiorców czy urzędów gmin.
InPost to nie pierwszą i nie jedyną firmą, która próbuje konkurować z Pocztą Polską. W tej chwili w całej Polsce działa m.in. 180 placówek Operatora Pocztowego PAF. Twierdzą, że są do 70 proc. tańsi od poczty.
- Trudno porównywać naszą działalność: my mamy obowiązki operatora publicznego
i w związku z tym stałe wyższe koszty. Zobaczymy, czy za niższą ceną pójdzie też rzetelność i uczciwość - mówi Mroczkowska.
A Strzałkowski dodaje: Wszystko musi być zgodnie z prawem. Ale nie ulega wątpliwości, że pojawienie się konkurencji jest korzystne dla klienta. To przecież idea wolnego rynku.

Magdalena Bożko
19. Listopada 2006 18:40

Data: 20 lis 2006, o 11:39
 
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1036

Zobacz cały wątek

9 czerwca na 106,4 ha jeziorze Białym, położonym na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, odbyły się III Spiningowe Mistrzostwa Koła Wędkarskiego przy Urzędzie Celnym w Białej Podlaskiej - "OKUNINKA 2007".
Wędkowanie rozpoczęliśmy o godzinie 13-ej. Z nieba lał się żar. Na brzegach i w wodzie tysiące wczasowiczów korzystających z pięknej pogody. Na jeziorze dziesiątki rowerów, kajaków, motorówek i innych pływających jednostek. Nie brakowało też pięknych wczasowiczek opalających się na materacach dryfujących daleko od brzegu. Wszystkie te bardziej i mniej przyjemne elementy otoczenia skutecznie rozpraszały zawodników, którzy i tak robili wszystko by przynajmniej zapunktować.
Od początku było wiadomo, że podobnie jak ostatnio, każdy wymiarowy okoń może zadecydować o końcowym sukcesie. Dlatego też zdecydowana większość uczestników postawiła na paproszki.
Tak też się stało. Do wagi przyniesiono same okonie. Trafiło się co prawda wiele szczupaczków, jednak żadnemu z zawodników nie udało się przechytrzyć wymiarowej sztuki.
Tak wyglądała końcowa klasyfikacja:
1. kol. Waldek;
2. kol. ja (włóczykij) ;
3. kol. Marek (spajki) ;
4. kol. Marcin (galieni) ;
....
(w nawiasach nick z naszego Forum)
Aby pokazać jak "zawzięta" była rywalizacja, nadmienię że między pierwszym a czwartym miejscem różnica wynosiła 220pkt., natomiast między drugim a czwartym 70pkt. (gram).
Nie mogę przemilczeć tematu samej organizacji zawodów. Wszystko było przeprowadzone wzorowo. Jednak przyzwyczaił nas już do tego Prezes Naszego Koła kol. Mariusz (marbest).
Jednak to co najbardziej przyciąga wszystkich na te zawody to panująca na nich atmosfera. Nie będzie w tym przesady jeśli użyję przymiotnika "rodzinna" - bo taka właśnie jest. Wszyscy przyjeżdżają przede wszystkim po to by się spotkać. Coraz częściej koledzy zabierają ze sobą dzieci, by pokazać im z bliska piękno wędkarstwa i wspaniałych ludzi, którzy oddali się tej pasji. Na naszych zawodach nie ma zawiści, zazdrości, złośliwości, kłamstwa, kombinatorstwa - czy innych zachować dyktowanych negatywnymi emocjami, z którymi można się spotkać na innych tego typu imprezach. Tu każdy cieszy się z wyniku kolegi.
Podsumowując - cieszę się, że kilka lat temu trafiłem do tego Koła i że miałem przyjemność poznać jego członków, gdyż są to naprawdę wspaniali ludzie i etyczni wędkarze.

Wszystkim Wam życzę takiego Koła i takich kolegów.

Pozdrawiam
Data: Czw Cze 14, 2007 4:01 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 2470

Zobacz cały wątek

Cytat: Twierdzisz że WOP nie zna prawa?


Tego nie wiem i nie napisałem. Jednak z tego, co przedstawiłeś na forum, taki wniosek może się nasunąć.

Wbrew temu, co sugeruje @zander, uchwała, o którą się rozchodzi została wprowadzona przez ZO PZW w Białej Podlaskiej dnia 12 marca 2004 r. i opatrzona numerem 1/2004.
Data: Nie Gru 16, 2007 4:37 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 83
Wyświetleń 5596

Zobacz cały wątek

Witam,
mam na imie Adrian jestem z Białej Podlaskiej mam 14 lat ;p
łowię zazwyczaj na rzekach Krzna i Klukówka lub pobliskich stawikach
zazwyczaj metoda spławikowa czasem gruntówka
powoli uczę sie sztuki spiningu

Pozdrawiam Adi ;p
Data: Pią Mar 07, 2008 6:07 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 241
Wyświetleń 26074

Zobacz cały wątek

Na początek pragnę podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszego/dzisiejszego Short Cupa za uczestnictwo, zwłaszcza tym, którzy mimo wszystkich przeciwności dotrwali do końca. Sam też pragnę przeprosić niektórych za ostre słowa, jakie zdarzyło mi się wypowiedzieć na privach, przepraszam, nie powinienem nerwów dnia wyładowywać w grze.

Po dwudziestu trzech piętnastominutowych turach i zażartej walce do ostatka trwającej dość krótko, bo nieco ponad 7 godzin, niestety udało mi się minimalnie wygrać (mówię niestety, bo nie przystoi gospodarzowi wyrywać się przed szereg na pociechę zostaje mi to, że po pierwsze wygrałem minimalnie - a myślałem, że będę 3 może 2 - no a po drugie nie stawiła się niestety czołówka ekipy z BP więc miałem o wiele większe szanse ). Choć oczywiście cieszę się z wyniku a Forumowicze z Białej Podlaskiej pokazali kto tu rządzi drużynowo

Tak rozłożyło się 685 wywalczonych (nie zawsze 6 zawodników wracało do mety z rybami) z 713 możliwych do rozdania punktów w Short Cupie:

I. morrum - 127pkt.
II. Tomilee - 115pkt.
III. Habsys - 106pkt.
IV. 19ŁuKaSz08 - 105pkt.
V. Mak222 - 63pkt.
VI. Mikis - 55pkt.
VII. Demir - 52pkt.
VIII. Tiimi83 - 23pkt.
IX. Piter pn - 18pkt.
X. Adike1404 - 12pkt.
XI. Sandacz102 - 9 pkt.

Łowcą okazów został Habsys - 6 razy zameldował się na mecie z BF, Tomilee, Mikis i ja dokonaliśmy tego po 4 razy, 19ŁuKaSz08 i Demir po 2 razy a Mak222 1 raz. Nie wiem jaka była największa ryba całego spotkania, ale ja na Niemisjarvet pobiłem swój rekord w szczupaku łowiąc zębacza o masie 1941g. już przy pierwszym opuszczeniu przynęty
Habsys również najczęściej stawał na najwyższym stopniu podium, bo też sześciokrotnie. Tomilee był najlepszy 5 razy. Mi udało się to tylko trzykrotnie. Mak222, 19ŁuKaSz08 i Demir dwukrotnie wygrywali a Tiimi83, Piter pn i Mikis po jednym razie.

Screeny z wynikami wkleję niebawem, już je nawet pozmniejszałem. Myślę jednak nad małym przemeblowaniem działu i samego tematu, więc nie będę niepotrzebnie kilka razy ich przemieszczał, skoro mogę to zrobić nieco później, a raz. Talki leń jestem

Mam nadzieję, że nic nie sknociłem. Edytowałem to już 4 razy, bo wyniki mi się nie zgadzały i odkrywałem swoje błędy Jest już 4:30... po co się kłaść w ogóle?
Data: Nie Lis 09, 2008 2:53 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 64
Wyświetleń 22492

Zobacz cały wątek

wcale nie jest tak żle,jak czytam,że większość zdaje za pierwszym razem Ja nie miałam takiego szczęścia,zdałam za ósmym podejsciem./Zastanawiam się dlaczego?napewno nie byłam tak wyszkolona żeby zdać za pierwszym razem,ale czy słusznie za ósmym?Zdawałam w Białej Podlaskiej,tam jest ciężko zdac,ponieważ egzaminatorzy są bardzo precyzyjni,tak naprawde to trzeba jeżdzić idealnie
Data: Sro Paź 01, 2008 14:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 123
Wyświetleń 21614
29 lipca w Białej Podlaskiej odbył się honorowy start jednego z etapów Międzynarodowych Wyścigów Kolarskich Dookoła Mazowsza. Właściwy początek rywalizacji miał miejsce na trasie w kierunku Janowa Podlaskiego.
Data: So, 9 sierpnia 2008, 22:31
 
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 89

Zobacz cały wątek

U nas w Białej Podlaskiej giełda odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Jest trochę rupieci ale za to dużo monet wszelkiego rodzaju.
Byłem także na giełdzie w Warszawie na kole. Tam jest ogromna ilość rupieci jednak nie brakuje też ludzi handlujących monetami. Można znaleźć ciekawe okazje. Odbywa się ona w każdą niedzielę.
Data: Sob Lip 14, 2007 1:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 4987

Zobacz cały wątek

Cytat: A my w Białej Podlaskiej nie mamy NBP Ale za to mamy PKO w którym są jeszcze sreberka z 2005 roku. A GN-ów w ogóle nie ma chyba że jakaś świeża wychodzi Jakoś sobie radzimyquiq a nie wiesz dokładnie jakei sreberka mają w Białej??
Data: Czw Lip 12, 2007 7:25 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 84
Wyświetleń 31059

Zobacz cały wątek

Cytat: Piotr <romq.bez_tego@bez.tego.tez.polbox.com> wystukal/a co nastepuje:

ciach

bo Biała Podlaska - w Białej Podlaskiej
Bielsk Podlaski - w Bielsku Podlaskim

tak sobie tą odmianę wydumałem.


<ciach>
To na przyszłość lepiej słownika ortograficznego użyć po prostu:)
Pozdrawiam
GA
Data: Czw Sie 05, 2004 12:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1784
Wprawdzie przy udziale zaledwie trzech drużyn, zainaugurowane zostały III ligowe rozgrywki pań. Już w pierwszym meczu ubiegłoroczne zwyciężczynie AZS UMCS TPS Lublin wyraźnie przegrały w Białej Podlaskiej.

AZS AWF Biała Podlaska - AZS UMCS TPS Lublin 3:1 (22:25; 25:18; 25:16; 25:17)
Data: So lis 15, 2008 6:50 pm
 
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 370

Zobacz cały wątek

Hej. Od kilku miesięcy(eh, właściwie to już nawet od kilkudziesięciu miesięcy a nawet, dwóch lat) kręcę się kolo oazy. Bardzo chciałbym nalezeć do jakiejś grupy ale zawsze się wstydziłem zajśc i o tym poweidzieć. Czas płynie, a ja mam już 17 lat...Jestem z parafii bl. Honorata w Białej Podlaskiej i jeśli jakaś dobra duszyczka:-) przeczytała ten temat i wiedziała jak pomóc, proszę kontakt na maila. Z góry dzięki:)
Data: 22-10-2006, 00:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1324

Zobacz cały wątek

Cytat: A my w Białej Podlaskiej nie mamy NBP Ale za to mamy PKO w którym są jeszcze sreberka z 2005 roku. A GN-ów w ogóle nie ma chyba że jakaś świeża wychodzi Jakoś sobie radzimy

PozdrawiamOj nie łatwo ale co to za przeszkody dla prawdziwych numizmatyków.
Data: Czw Lip 12, 2007 7:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 84
Wyświetleń 31059

Zobacz cały wątek

A my w Białej Podlaskiej nie mamy NBP Ale za to mamy PKO w którym są jeszcze sreberka z 2005 roku. A GN-ów w ogóle nie ma chyba że jakaś świeża wychodzi Jakoś sobie radzimy

Pozdrawiam
Data: Czw Lip 12, 2007 6:54 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 84
Wyświetleń 31059

Zobacz cały wątek

Witam serdecznie. Mam do kupienia stół do snookera. Ale nie wiem czy warto. Jakieś dziwne wymiary ma ten stół. Wewnątrz ban 357x128 czy to są w miare standardowe wymiary bo o ile długość jest ok to szerokośc naprwde sporo odbiega od normy. Co wy na to??
I drugie pytanie przy okazji. Czy ktos wie czy w Białej Podlaskiej są gdzies stoły do snookera??
Pozdrawiam Dzyrooo
Data: Sob, 06 Maj 2006 16:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 2336
27.
Cytat:
Cytat:7.
W podlaskiej grupie w zespole MKS Mielnik, grało kilku moich kolegów stąd informacje o tej grupie.


Pewnie Twoi koledzy mieli na myśli pozim gry ich zepsołu


Całej ligi, nie tylko Mielnika. W końcu grai z zespołami z pólnocnego Podlasia, a nie między sobą. A skoro mieszkają w Białej Podlaskiej, więc byłem informowany na bieżąco szczególnie jeżeli chodziło o mecze Mielnika i drużyn z którymi grali w danym czasie.
Data: N 01.10.2006 15:16
 
Odpowiedzi: 85
Wyświetleń 17882

Zobacz cały wątek

Magister farmacji (obecnie kierownik apteki w Białej Podlaskiej) poszukuje ofert pracy w Mieleckich aptekach (niekoniecznie na S. kierownika). Możliwość rozpoczęcia od października.
Mile widziane mieszkanie.
Zmiana pracy spowodowana zmianą miejsca pracy męża.

Kontakt: Małgorzata,
Adres e-mail: darqha@chrzescijanie.pl
Tel. komórkowy: 691724432
Data: czwartek, 10 Lipiec 2008 12:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 512

Zobacz cały wątek

Cytat: [b]Dowiedziałem się od przełożonego, że ratownicy nie mogą jeździć na
R-kach zamiast pielęgniarek


Otóz mogą jeżdzic sami Ratownicy w zespołach R!!.Przykład-Stacja Pogotowia w Białej Podlaskiej gdzie pielęgniarki zostały zdjęte z karetek kilka lat temu i zespół R tworzyło 2 Ratowników + Lekarz + Kierowca.Niedawno zespoły R zrobiono 3 osobowe.Wszystko zależy od Dyrektora stacji.
Data: Sob Sie 06, 2005 17:02:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 13151

Zobacz cały wątek

Kolejny sparing.
Orlęta zmierzą się jutro z Dolcanem Ząbki

Jutro o godzinie 17 w Białej Podlaskiej (obiekt przy ulicy Warszawskiej) radzyńskie Orlęta zmierzą się w swoim drugim meczu sparingowym z beniaminkiem nowej I ligi Dolcanem Ząbki. Drużyna z Mazowsza od wczoraj przebywa w Białej Podlaskiej na zgrupowaniu, na którym planuje rozegrać trzy gry kontrolne. Pojedynek z Orlętami będzie pierwszą z nich.

Dla podopiecznych Marka Majki sparing z Dolcanem to przede wszystkim kolejny "przegląd młodych kadr". Mecze tego typu przed wyjazdem na zgrupowanie do Dzierżoniowa mają służyć ocenie przydatności testowanych młodzieżowców i dać odpowiedź na pytanie, którzy piłkarze pojadą na obóz z zespołem. Z graczy trenujących ostatnio w Radzyniu i dołączonych z juniorów najlepsze wrażenie sprawiają dotychczas Wojciech Jakubiec (Podlasie Biała Podlaska), Konrad Dypa (Iłżanka Kazanów) i wychowanek Huraganu Międzyrzec Podlaski Bartłomiej Chilimoniuk, grający obecnie w zespole juniorów Orląt. Pojedynek z Dolcanem to szansa na pokazanie się także dla innych, być może również dla kilku zupełnie nowych młodzieżowców, o ile pojawią się oni jutro w Białej Podlaskiej. O zawodnikach starszych niż piłkarze z rocznika 1988 na razie w Radzyniu cisza, ale nie ma się też czemu dziwić. W nowej III lidze przez 90 minut na boisku występować musi aż trzech młodych graczy, dlatego właśnie młodzieżowców potrzeba teraz w Orlętach najbardziej.

Jutrzejszy przeciwnik "biało-zielonych" to zespół silny i poukładany, o czym najlepiej świadczy sam fakt awansu Dolcanu do nowej I ligi. Ekipa prowadzona przez Marcina Sasala zwycięstwo w trzeciej lidze (grupa I) wywalczyła korzystniejszym bilansem bezpośrednich spotkań z Freskovitą Wysokie Mazowieckie, na koniec sezonu bowiem oba zespoły zgromadziły po 62 punkty. Debiut na pierwszoligowym froncie mobilizuje działaczy Dolcanu do wzmacniania kadry drużyny, dlatego też na zgrupowanie do Białej Podlaskiej wybrało się kilku piłkarzy nowych i testowanych: Maciej Humerski (Concordia Piotrków Trybunalski), Jacek Gabrusewicz (OKS 1945 Olsztyn), Tomasz Kułkiewicz (Freskovita Wysokie Mazowieckie), Adam Frączczak i Wojciech Trochim (obaj Legia Warszawa - Młoda Ekstraklasa), Mariusz Solecki (Polonia Bytom) oraz Dominik Dukalski (Radomiak Radom). Wszyscy ci piłkarze stanowią istotne wzmocnienia dla ekipy z Ząbek, ale w dotychczasowej kadrze także nie brak zawodników znanych i ogranych. Wspomnieć należy tu zwłaszcza o królu strzelców trzeciej ligi Macieju Tataju (19 goli).

Jak zatem widać, sparingpartner radzynian do najłatwiejszych nie należy. Jak poradzą sobie w konfrontacji z tym rywalem Orlęta i jak wypadną testowani zawodnicy, przekonamy się jutro. Relacja ze spotkania w godzinach wieczornych.

--------------------------------------------------------------------------------
Data: 2008-07-08, 20:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 3088

Zobacz cały wątek


" Bezprecedensowy proces internauty, który na swojej stronie www oferował spowiedź on-line. Prokuratura oskarżyła go o obrazę uczuć poprzez znieważanie symboli religijnych.
- Witaj w wirtualnym konfesjonale. Aby się wyspowiadać, wypełnij poniższy formularz: Czy przeprowadziłeś rachunek sumienia? (tak/nie); Czy żałujesz za grzechy ? (tak/nie); Czy odmówiłeś zadaną poprzednio pokutę? (tak/nie); Teraz wypisz grzechy, którymi obraziłeś Pana Boga; Czy masz zamiar się poprawić? (tak/nie); Naciśnij przycisk Dalej.
Na monitorze pojawia się napis: "Trwa łączenie z Panem Bogiem, proszę czekać", potem kolejny: "Trwa transfer grzechów, proszę czekać", wreszcie widzimy komunikat: "Trwa odpuszczanie grzechów, proszę o chwilę cierpliwości".
No i na koniec pojawia się plansza: "Gratuluję! Grzechy odpuszczone. Jako pokutę odmów...".
Podobnych stron internetowych, które w sposób dowcipny przedstawiają, niestety, częsty proceder odklepywania przez nas spowiedzi, jest w sieci co najmniej kilkaset. Jednak już niedługo być może wszystkie one będą musiały zniknąć. Przed Sądem Grodzkim w Białej Podlaskiej toczy się właśnie proces przeciwko twórcy jednej z nich. Zarzut? Obraza uczuć religijnych poprzez szydzenie z sakramentów świętych.
Cała afera zaczęła się w lutym ub. roku, gdy Andrzej Czyżewski i Danuta Kuzko z Białej Podlaskiej w trakcie surfowania w sieci natknęli się na stronę gdzie zobaczyli formularz spowiedź on-line. Poczuli się nią dotknięci i poskarżyli się na autora strony miejscowej prokuratorze rejonowej, a ta doprowadziła dowcipnisia do sądu. Radosław R. z Krakowa został oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Grożą mu dwa lata więzienia.
- Spowiedź jest dla nas katolików sakramentem. Podobnie jak eucharystia. Z tego nie można robić parodii - argumentuje Czyżewski.
Twórca strony broni się i całość określa jako prowokację artystyczną: - Sam jestem katolikiem. Tak jak wszyscy chodzę do spowiedzi przy konfesjonale, nie w internecie. Nikogo nie chciałem obrażać.
Zapobiegawczo chłopak witrynę zlikwidował, co nie oznacza, że nie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem grodzkim. Wyrok w jego sprawie zostanie ogłoszony 15 marca."

I co Wy na to ?
Data: 09-03-2007, 18:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 1351

Zobacz cały wątek

wiec jak narazie zawias poczeka na zakup amorków bo jestem juz spłukany w tym miechu a jeszcze czeka mnie imprezka w białej podlaskiej 1/4 mili wiec nie wyrobie sie z kasa
macientyvw, dziex za pomoc
Data: Czw Maj 10, 2007 22:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 529
wiecie powiem wam że u mnie patiotv weszło po 5 dniach od wyłączenia podróże tv ale zaczyna mnie denerwować analogowe nadawanie bo są kanały które śnieżą i to mi sie nie podoba chciałbym dekoder ale nie wiem czy jest taka możliwość w białej podlaskiej by mieć deugi
Data: 10 sty 2009, o 12:30
 
Odpowiedzi: 648
Wyświetleń 71847
u mnie w białej podlaskiej 13 października zostaną przesunięte kanały na rzecz wprowadzania cyfrówki to mnie zaskoczyło bo dopiero w tym roku a miało być to w połowie tamtego 2007 no ale cóż jest jak jest tylko pytanie ile będę czekał na nią po przesunięciu kanałów
Data: 8 paź 2008, o 11:08
 
Odpowiedzi: 2208
Wyświetleń 129425
.. takiego oto zdjęcia mego pradziadka. Z wieści rodzinnych wiem, że rozbrajał Niemców w Białej Podlaskiej i w Brześciu, później walczył jako ochotnik (był za młody do wojska).
Czy da się coś więcej wywnioskować, wydedukować ze zdjęcia?

Pozdrawiam

PS w tego ochotnika to jakoś nie wierzę, dziadziuś z lewej taki przestraszony
PS2 fotka się powiększa (w samym fotosiku też, dużo bardziej)
Data: Śr 26 wrz, 2007 09:09
 
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 321

Zobacz cały wątek

Antcak - Filmiki LIVE prosto z białej podlaskiej :) dzisiaj bede mial je na kompie to ci podesle,

w tą sobote tez beda filmiki LIVE - o ile mi transport wypali i przyjade.

-----------
ja to ten w dresie w dolary
Data: Pon Mar 17 2008 16:15
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 79
Wyświetleń 4806
Ponieważ jestem z Polski wschodniej to dodam jeszcze że planowano tu (konkretnie koło Białej Podlaskiej) budowę toru Formuły1.Przyjechał nawet ten słynny inżynier Thielke(?) żeby obejrzeć teren.Jak to w Polsce bywa skończyło sie na planach:)
Data: Śr sty 03, 2007 19:00
 
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1758

Zobacz cały wątek

Witam:))

"TA OSTATNIA NIEDZIELA".

"S.M.W." zagrała po raz ostatni. Skończył się pewien etap, skończyły się
NIEDZIELNE SPOTKANIA Z ROCKIEM MARYNISTYCZNYM w "GNIEŹDZIE PIRATÓW".

Od lutego 2008 "S.M.W." grać będzie dla Was w SOBOTY.
Skąd taka zmiana?

1. Chłopaki z zespołu chadzają w poniedziałki do pracy. Rozumiecie, trzeba wstać o godzinie 6:00, co po wyczerpującym koncercie graniczy z cudem.
A muszę dodać, że szef nie wierzy w cuda i jedzie po premii aż miło.

2. Robimy to dla naszych FANÓW. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu z NICH załatwia sobie poniedziałkowe urlopy w związku z naszym występem!!!
To już się skończyło!
Będziemy mogli WSPÓLNIE biesiadować po koncertach, bo jak zauważyliście po koncertach niedzielnych chowamy się w mysią dziurę.
Nie uciekamy przed Wami.
Po prostu wizja dnia następnego jest przerażająca.

3. W soboty będzie nas znacznie więcej. To dopiero będzie zabawa!

4. Dajemy szansę na przyjazd naszych Fanów z innych miast Polski.
W Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni, Białej Podlaskiej na Mazurach, na Podlasiu mamy Przyjaciół - im też się coś należy od życia, nie?

Oto główne powody, które wpłynęły na zmianę terminów naszych występów.

Cykl sobotnich koncertów w warszawskim "GNIEŹDZIE PIRATÓW" rozpoczynamy imprezą, która odbędzie się

DNIA 23 LUTEGO. Start o godz. 21:00. Cena biletu: 10zł.
ZAGRA DLA WAS "STREFA MOCNYCH WIATRÓW"

oraz

GOŚĆ SPECJALNY, czyli śląski zespół "SZANTANA" !!!

Myślę, że zabawa będzie przednia. Przybywajcie!

Pozdrawiam, Grzywa.

PS. Antek,
Fender bezapelacyjnie brzmiał lepiej przy wspomnianych przez Ciebie utworach. Cóż, nie mam na scenie technicznego... Pozdrawiam.
W sprawie PPP wkrótce się odezwę.
Data: 2008-01-28, 11:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2602
Wyświetleń 158491
jaki jest kod pin ci bo nie wiem jaki jest
możecie mi pomóc a i jeszcze jedno ja u siebie w domu w białej podlaskiej 3 dni temu w dekoderze zobacztlem że na wyświetlaczu pojawiły sie 4 jakby kuleczka nie wiem jak to sie stało
i jeszcze jedno dekoder był wyłączony wczoraj o 5 nad ranem ja zobaczyłem na wyświetlaczu 38 cyfrę i nic więcej
czy to może nie tak z dekoderem
Data: 13 lis 2008, o 13:31
 
Odpowiedzi: 2208
Wyświetleń 129425
Cytat:Jak historyk, badacz, powinien potraktować takie „źródło”? Jest w nim wiele błędów, pomylonych dat, luźnych odniesień, są nawet oczywiste kłamstwa.Historyk powinien takowe źródło potraktować jak każde inne - nie odrzucać, ale pozostać krytycznym. Ot co... W niemal każdym materiale źródłowym znajdziemy pomyłki i przekłamania. Jaki stąd wniosek?

Jeśli jednak pułkownik Sołowiew (a zapewne o tym nie wiesz, że był on czołowym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Radzieckiej) pisze, że ludność polska witała swych wybawców radośnie i że jego dywizja odganiała ogniem dział przeciwlotniczych stukasy nękające walczących w Warszawie powstańców, to można traktować to z przymrużeniem oka. Co innego jednak, jeśli by istotnie w relacji opisywał on operację desantową, której nie było...

Ale... Mamy trzy niezależne źródła (ich autorzy z całą pewnością ich treści nie konsultowali ze sobą), które w sposób jednoznaczny wskazują, że po przybyciu w rejon na południe od Warszawy 125 korpus piechoty przystąpił do forsowania Wisły. Tu więc możemy już mówić o pozytywnym wzajemnym zweryfikowaniu się źródeł. Do tego nie jest mi znane żadne źródło, które podważałoby wiarygodność tejże informacji.

Mamy też sporą grupę źródeł mówiących o przegrupowywaniu pododdziałów 125 korpusu piechoty z rejonu Białej Podlaskiej do rejonu na południe od Warszawy. Wiemy też, że nie brały one udziału w walkach w rejonie Radzymina i Wołomina...

I na koniec taka mała dygresja... Ja cytuję konkretne źródła, które łatwo można zweryfikować. Tak oto, przychylając się do prośby Marcina Cichowskiego, wskazałem na forum MPW, gdzie znaleźć można w całości relację pułkownika Sołowiewa, dzięki czemu mogłeś tutaj zacytować obszerniejsze jej fragmenty (dodam, że jeszcze jedna relacja tegoż pułkownika Sołowiewa zamieszczona była w swoim czasie w "Życiu Warszawy" - w tej chwili nie pamiętam numeru, ale jeśli kogoś to interesuje, mogę sprawdzić).

Ty natomiast powołujesz się na enigmatyczne źródła, których istnienie pozwalam sobie poddać w wątpliwość:

Cytat:Wedle relacji niemieckich 234 DStrz była 3 sierpnia niezwykle intensywnie ostrzeliwana właśnie przez działa 8,8 cm z 23 Pułku Flak.Jeśli się mylę i rzeczywiście wskażesz mi źródło niemieckie, w którym mowa jest o ostrzeliwaniu przez ów flak tejże 234 dywizji piechoty, niezwłocznie pośpieszę z przeprosinami.

Pozdrawiam
Wojtek
http://www.pw44.pl/na_przedpolu_warszawy.pdf
Data: Śr 12 mar, 2008 09:24
 
Odpowiedzi: 134
Wyświetleń 8317

Zobacz cały wątek

Jak by co to dzwońcie 505 947 734 ale po 16, Grzesiek z Białej Podlaskiej jestem. P.S. ponawiam prośbę robo co do dnia w którym to wszystko ma się odbyć albo sobota albo niedziela, oczywiście większość wygrywa ale wolałbym jednogłośne tak.
Data: Pon Paź 06 2008 17:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 52
Wyświetleń 3660
ja powiem tak przypatruję się waszym opiniom co do cyfrówki vectry
i mogę powiedzieć że macie racje jesli chodzi o te wszystkie pakiety itd
ale jak widzę jaki przekaz ma analogu to to jest już porażka i
masakra bo praktycznie na nie których kanałach nie da sie oglądać bo tak są za śnieżne
dla tego ja chciałbym u siebie w białej podlaskiej móc mieć drugi dekoder sd
bo nie zniosę takiego ogladania
Data: 14 sty 2009, o 12:04
 
Odpowiedzi: 2208
Wyświetleń 129425

Zobacz cały wątek

Cytat: W Białej Podlaskiej (najblizszym najwiekszym miescie) nie stwierdzilismy legów pustułki.


To też, ale pewnie chodziło o płomykówki
A tak nawiasem mówiąc nie wierzę, że płomykówek nie ma w Białej...
Data: 2006-11-01, 18:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 4145

Zobacz cały wątek

To do listy dpiszcie też jedego małolata czyli mnie
Rok temu było fajnie i mam nadzieje ze teraz tez tak będzie.
8. Mario1400 [Szulak Mariusz]

Ps. Myśle ze ktoś mnie zabieze bo dotychczasowy mój transport się nie wybiera.
Lokalizacja Rokitno k. Białej Podlaskiej[BP] Myśle ze z dojazdem do BP nie będzie problemu.

Pozdro wszystkim
Data: 2007-07-07, 09:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 249
Wyświetleń 13896

Zobacz cały wątek

uff a juz myślałem ze nie znajdę transportu. spox.
teraz tylko sprawdze godzinki odjazdu busów z Białej Podlaskiej do wawy.
SMUGA mam prośbe podeślij mi na mail lub pw. swoje namiary [tel kom.] zebym w razie czego mógł sie z tobą zdzwonić jak już będe w warszawie.
z góry dzięki.

Ps. Panie Tomku N. Widze ze jedziemy razem to se pogadamy ;]

Pozdrawiam wszystkich Mariusz Szulak ;][;
Data: 2007-08-31, 16:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 249
Wyświetleń 13896

Zobacz cały wątek

a ten co 3 lata miał to z spalinówką biegał, drzewka nosił czy moze gotował?? ;]

///

NAdal zaznaczam, iż poszukuje pewnego transportu na obóz nad oświnem. ODjazd moze być z wawy lub siedlec ja dojade [ale jak by się wybierał ktos z okolić białej podlaskiej to tez oczywiście sie pisze /będe miał blizej/ ]
Data: 2007-08-26, 12:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 249
Wyświetleń 13896
Do rozegrania GP of Poland (jeśli do czegoś takiego dojdzie) to mamy do wyboru...
- Tor Poznań (jak na razie najlepszy polski tor wyścigowy)
- Tymczasowy tor na lotnisku w Białej Podlaskiej
- Tor na lotnisku Okęcie
- Tor Kielce (w rozsypce)
- Ewentualnie wybudowanie nowego permanetnego toru/zorganizowanie tymczasowego ulicznego toru (najmniej prawdobodobne)

To chyba tyle...
Data: So maja 07, 2005 12:17
 
Odpowiedzi: 41
Wyświetleń 1868
Cytat:koe92 gdybyś mieszkał w białej podlaskiej za wynajem dekodera hd zapłacil byś 9.90 no i jeszcze koszt platynyTradycyjnie już powiedział co wiedział i niewiele to miało wspólnego z rzeczywistością. Przy platynie koszt wynajmu dekodera to 5,9zł.
Czy ktoś może zbluzgać tego kolesia?
Data: 15 gru 2008, o 21:34
 
Odpowiedzi: 2208
Wyświetleń 129425

Zobacz cały wątek

Na pewno intratna, ale czy fajna to bym się zastanowił. Wystarczy, że kupuję zawsze współlokatorkom alkohol jak idę do sklepu i otwieram "bratu" z białej podlaskiej alkohol jak on nie daje rady. To wystarczająco dużo jak na X
Data: 2008-03-11, 20:55
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1306

Zobacz cały wątek

cz.3

Kilka slow podumowania:

Z powyższego cytatu w pełni wynika ze
a) paintball nie jest dyscypliną sportu tylko rekreacji ruchowej i posiada instruktora rekreacji ruchowej (a nie sportu - dwie rozne rzeczy)
b) popatrzcie jakie sa dwa warunki otrzymania uprawnień instruktora rekreacji ruchowej o jakiejś specjalności (§ 7)
c) ministerstwo sportu wystawia i przesyła (najczesciej do organizatora kursu) legitymacje
d) nie ma żadnej wzmianki ze legitymacja lub kursant ma być pobłogosławiona przez jakiś związek
e) to nie związek ustanawia instruktora tylko ministerstwo
f) związek nie jest wymagany
g) dokumentem swiadczacym o posiadaniu uprawnień nie jest świstek ze związku tylko legitymacja wydana przez ministerstwo

Moim zdaniem warto aby jednak było kilku instruktorow nawet po to aby kiedys w przyszlosci mial kto zalozyc ten zwiazek i szkolic ludzi. Z tego co wiem w na tym kursie maja szkolić ludzie ktorzy sa od dawna związani z paintem w Polsce. Wiadomo ze nie sa instruktorami ale beda zaakceptowani razem z programem przez ministerstwo.

Z waszych wypowiedzi wynika ze wpadamy w błędne koło tzn. nie ma zwiazku wiec nie moze byc instruktorow, zwiazek tworza instruktorzy ale poniewaz ich nie ma wiec nie ma zwiazku i tak mozna by w kolko :)

Mam nadzieje ze rozwialem wszelkie watpliowsci. Próba insynuowania świadomego lub nie naciągania ludzi jest troche nie na miejscu.

Facet i firma ktora bedzie organizowała kurs robi to od dawna w wielu innych dziedzinach sportu i rekreacji ruchowej.

Jeśli ktos ma jeszcze jakieś pytania to z checia odpowiem. Mam nadzieje ze pomogłem.

Aha komuś przez tel blednie podałem info co do pierwszego kursu. Ponoć kiedyś (kilka lat temu) AWF z Białej Podlaskiej zrobił taki kurs ale sie z tego wycofali. Nie wiem od kogo i gdzie to slyszalem wiec pociąć sie za to info nie dam. Jeżeli ktoś cos wie to bede wdzięczny za informacje.

Pozdr
Lukas
Data: Pon Lip 30 2007 22:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 5773
SERBINÓW BIAŁA PODLASKA - MKS OPOLE LUB.

JUNIORZY: 3:0 (-11;-12;-13)

KADECI: 3:0 (-13;-21;-18)

Oba mecze wygrali zawodnicy z Białej Podlaskiej, odbyły się one jeden po drugim...
Data: Wt sty 08, 2008 10:05 pm
 
Odpowiedzi: 217
Wyświetleń 15831

Zobacz cały wątek

Cytat: strona www KGP, Mazowieckiej KWP Radom

Cytat: 1.) możliwość zatrudnienia na etatach referentów zwłaszcza w:
- Placówce Straży Granicznej w Terespolu,
- Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców i Areszcie w celu wydalenia w Białej Podlaskiej .Jak będziesz miała jakieś konkretniejsze pytania to zadawaj bez wahania.

Pzdr.
Data: Pią Sty 30, 2009 10:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 568

Zobacz cały wątek

Cytat: a gdzie, poza tym, że w Białej Podlaskiej (kojarzy się z kiełbasą), znajduje się ten skłot?w Białej Podlaskiej trzeba się kierowac na szpital zakaźny, bo squat jest w tych okolicach.
Data: 2007-09-04, 10:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 355
A ja wiem gdzie stoi no chyba że wyszło kilka egzemplarzy - można go spotkać na posesji prywatnej na wylocie z konstancina-jeziornej w stronęgóry kalwarii jest na czarnych blachach z białej podlaskiej jak dobrze kojarze wygląda że stoi już jakiś czas ...
Data: niedziela, 6 kwietnia 2008, 18:19
 
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 2770