Zobacz cały wątek

O prawach pracujacych rodzicow mozecie poczytac tu:

Co do 3 miesiecznego bezplatnego urlopu :

Kadej mamie - pracownikowi przysługuje 39 tygodni urlopu macierzyńskiego płatnego i 13 bezpłatnego wychowawczego, ktory zwie sie Additional Maternity Leave, i pewnie o tym pisały dziewczyny na forum.

Wiecej info tu:
Data: w 19 Gru 2008, 08:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 117

 

Zobacz cały wątek

Cytat: Ale słowo ZASTĘPSTWO oznacza "zastępstwo to rodzaj umowy na czas określony. Pracodawcy mogą zawierać tego typu umowy w celu zapewnienia zastępstwa pracownika nieobecnego z przyczyn uzasadnionych, np. z powodu choroby, urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego i innych. (art. 25 § 1 k. p.)."Nie mieszaj Kodeksu Pracy do Ustawy pragmatycznej oraz rozporządzeń MON ''regulujących tok'' służby. KP w wojsku dotyczy wyłącznie spraw związanych z BHP.

Rozkazem (decyzją) uprawnionego dowódcy możesz pełnić obowiązki w ramach zastępstwa na stanowisku nieobsadzonym. Czyli pełnisz obowiązki za vacat i jest to zgodne z prawem, oględnie mówiąc ...

Prościej nieda się wytłumaczyć - młodzieży :!:
Data: Czw 25 Wrz, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 1309

Zobacz cały wątek

Witam!
powiem krótko - byłem dzis w belastingu, zapytałem kobietę o rozliczenie podatku za 2008 (oczywiście jak dostanę jarograf)
kobieta widziała moje salarisy za cały rok i stwierdziła że skoro pracowałem prawie cały rok holandii to pewnie nie dostanę żadnego zwrotu (!?!)
O co w tym chodzi???

Powiedzcie mi czy to rawda?

Pracuję w holandii od początku lutego 2008, czyli pełne 11 miesięcy ( w tym około 10 tygodni bezpłatnego urlopu na zjazdy do polski) w tym czasie zarobiłem 20 000 euro brutto (tak wynika z salarisu)

To powiedzcie czy naprawde jestem tak bogaty że mi się nic nie należy?
Dodam że netto - czyli to co wpłyneło na moje konto to około 14 000euro.

Z góry dziekuję dobrym ludziom:-)
Data: Sro Sty 07, 2009 1:23 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 1285

Zobacz cały wątek

Sprawa się już w sumie sama rozwiązała, ale chciałbym z ciekawości wiedzieć jeszcze jedno...

Po pierwsze, sugerowano mi napisanie podania do działu kadr o udzielenie kilku dni urlopu płatnego z puli urlopu kolejnego roku i zaznaczenia, że nie będe sobie rościł z tego tytułu pełnego wymiaru urlopu w przyszłym roku kalendarzowym (miałby być pomniejszony o przeniesione dni). Czy sporządzenie takiego dokumentu jest prawomocne i jakkolwiek zgodne z prawem?

Po drugie, zaistniała sytuacja wyglądała tak, że pracowdawca odmówił mi urlopu bezpłatnego nie podając bezpośredniego powodu ku temu i sugerując, że powinienem wziąść "urlop awansem z przyszłego roku". Czy nie jest jakiegoś rodzaju nadużycie?

Pozdrawiam
Data: Wto, 06 Sty 2009, 19:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 385

Zobacz cały wątek

no tak, jeśli okaże się że twój dochód przekroczy magiczny próg to będziesz musiał wszystko oddać, chyba, że...,jak tutaj radzą w urzędach, - zrobisz sobie dzidziusia...
zresztą nazwa "próg" jest tutaj raczej stosowana niepoprawnie - TC spada liniowo wraz ze wzrostem zarobków, aż przy zarobkach gdzieś w przedziale 11-13k (nie pamiętam dokładnie) spadnie do zera - i wtedy mówi się, że przekroczyłes "próg" - żaden z tego próg - mając minimalnie niższe zarobki mozna dostawać np. 5 funtów TC miesięcznie...

Bezpłatny urlop pomoże, ale:
-więcej zarobisz pracując niż dostaniesz TC z tego tytułu
-raczej nie uda ci się wziąść "urlopu bezpłatnego" na koszty i codzienne wydatki... z wyjątkiem dojazdów do pracy...
Data: Czw Sty 10, 2008 8:22 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 6186

Zobacz cały wątek

Post przeniesiony (Wysłany: Wto 19:27, 06 Mar 2007).

Witam

Szkoda,że osoba pisząca jako gość nie zarejestrowała swojego komitetu do powtórnych wyborów -a może jednak? Z Mariuszem Zamorskim ani z panem Relichem nic mnie nie łączy jak się komuś tak wydaje to jest w błędzie. Na razie nazywam się Zawrotniak a nie Zamorska i nie idę tą samą drogą co Mariusz ponieważ nie jestem radną. Do powtórnych wyborów startuje kilka osób a nie sama Iwona Zawrotniak. Chciałabym również wyjaśnić, że pracodawca ma obowiązek zwalniać pracownika na sesje Rady Gminy w przypadku gdy ta osoba należy do Rady (udzielając mu bezpłatnego urlopu). Tak więc w żaden sposób praca zawodowa nie kolidowałaby z sesjami.
Data: 2007-03-18, 22:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 85
Wyświetleń 6136

Zobacz cały wątek

Witam, czytałam wątek odnośnie obliczania płacy po urlopie wychowawczym.
przy pierwszym dziecku musiałam odejść na zwolnienie już w drugim miesiącu ciąży, gdyż odklejało mi się łożysko i musiałam leżeć. Według umowy moje wynagrodzenie składa się z podstawy i prowizji. przed pierwszą ciążą było to mniej więcej netto 1000 zł podstawy i 1500 prowizji. Po urlopie macierzyńskim poszłam na 6 miesięcy urlopu wychowawczego bezpłatnego, który będzie trwa do końca stycznia. Obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży, która znowu jest zagrożona.
Czy w takiej sytuacji zostanę pozbawiona zupełnie prowizji, jaką otrzymywałam przed ciążą?? Nie znam się na ustawach i tych urzędowych pismach, proszę o pomoc w zrozumieniu, czy teraz będę dostawałą tylko to 1000 zł?
Data: Pią, 09 Sty 2009, 12:41
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 163

Zobacz cały wątek

ja do jednej z moich przyjaciółek nie pojechałam na wesele dlatego że nie miałam już urlopu a i tak na swój ślub aby załatwić w polsce sprawy wzięłam masę bezpłatnego, natomiast druga ma ślub 12 lipca i też mnie nie będzie bo ten sam powód - brak urlopu. i od razu jak dostałam zaproszenia i wiedziałam jak się sprawy mają to powiedziałam wprost a co będę kłamać czy coś... znają moją sytuację i wiedziałam że zrozumieją i tak było a nie głupie wymówki że pokłociłam się z facetem, bo jestem pewna że za tydzień będą pogodzeni więc co za problem przyjść na ślub, no ale jak ktoś nie chce to nie przychodzi i olać to mamy dobrze się bawić tego dnia i już. koniec kropka o.
Data: Pon 30 Cze, 2008 20:48
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 2833

Zobacz cały wątek

Art. 155[2]. § 1. Przepis art. 155[1] § 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio do pracownika powracającego do pracy u dotychczasowego pracodawcy w ciągu roku kalendarzowego po trwającym co najmniej 1 miesiąc okresie:
1) urlopu bezpłatnego,
2)urlopu wychowawczego,
3)odbywania zasadniczej służby wojskowej lub jej form zastępczych, okresowej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego albo ćwiczeń wojskowych,
4)tymczasowego aresztowania,
5)odbywania kary pozbawienia wolności,
6)nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Ten artykuł mówi o tym, kiedy należy pomniejszyć wymiar urlopu. Jak widać - brak w tym "zamkniętym katalogu" urlopu macierzyńskiego lub choroby. Stąd za te nieobecności nie pomniejsza się wymiaru i przysługuje on w całości, oczywiście proporcjonalnie do pozostawania w zatrudnieniu. skoro zatrudniona była Pani cały rok - należy się urlop za cały rok.
Data: Czw, 22 Sty 2009, 09:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 266

Zobacz cały wątek

Hej.....
Przepraszam, ze będe płakać, ale nie moge dać sobie z tym wszystkim rady....... Pamietam, gdy jeszcze byłam w ciazy i przyniosłam do pracy zdjęcie z usg, Iza wyszła z pkokju nauczycielskiego majac łzy w oczach.... Potem cały czas juz płakała, bo dowiedziała się, że Michał ma przerzuty na węzły chłonne..... Wzięła rok bezpłatnego urlopu, wszędzie była z Michałem, w kazdym szpitalu, na kazdych badaniach..... W sierpniu tego roku Michał miał przeszczep szpiku..... czekali co bedzie dalej..... Potem nie wiedziałam co się dzieje u Izy.... aż do wczorajszego telefonu........

Wieczorem usypiałam Zuzkę.... grymasiła... wzięłam ją na ręce, przytuliłam do siebie i zaczęłam strasznie płakać..... Nie umiałam sie pohamować...... kurczę, teraz też płaczę....... Myślałam o Izie, o Bozym Narodzeniu w ich domu, o Zuzi............... Nie wiem dlaczego tak mnie to dotknęło..................... wybaczcie....................
Data: Pn gru 13 2004, 19:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 40448
Wyświetleń 464299

Zobacz cały wątek

Hej :)
Po Pradze był jeszcze Paryż i Monachium, w długi weekend listopadowy będzie Londyn. A plany późniejsze? Jeszcze nie wiem, ciut za dużo bezpłatnego urlopu już wziąłem, więc w grudniu chyba odpoczywam. Chyba, że jakiś fajny plan by się wykroił i nie był zbyt urlopożerny. ;)

Amsterdam? Zawsze chętnie. :)

Aha, w temacie planów to na styczeń i luty mam już bilety do Rzymu i Mediolanu (w zasadzie nie planowałem znowu Włoch, ale takie fajne promocje były, że nie mogłem nie kupić :D).

W Budapeszcie w swoim dorosłym życiu nie zdarzyło mi się być - jedynie kiedyś jako dzieciak, więc nie pomogę niestety.

Pozdrawiam,
Bartek
Data: So paź 29, 2005 9:30 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 4464

Zobacz cały wątek

Wow, jaki popularny wątek

Wiele zależy nie tyle od firmy co od Twojego szefa... Jak będzie taki dobry to i trochę urlopu bezpłatnego udzieli Czyli cały / większa część urlopu + wspomniane weekedny i święta + z 3 tyg. bezpłatnego i ruszamy w świat na 2 m-ce
Z pewnością ważny okaże się, także wspomniany, lite'owy okres w pracy.
Zresztą, jak współpracownic, które zaszły w ciąże, nie ma w pracy przez kilka miesięcy i tragedii w związku z tym nie ma to co - na 2 m-ce na wakacje pojechać nie można :?:
Data: Wt kwi 04, 2006 9:50 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 4599

Zobacz cały wątek

przysługuje mi 2 dni za przepracowany miesiąc i to wypada mi akurat 6 dni,które chcę wykorzystać na Turcję.Nie mam okolicznościowego, nie mam możliwosci bezpłatnego urlopu.Dzieki za łączenie sie w niedoli.Nie wyobrażam sobie iść do ślubu zmęczona, niewyspana.Chciałam przezyć klimat tych ostatnich dni a nie siedzieć w durnej pracy Manicure będe robić do późnej nocy, nie mówiąc juz o sprzątaniu i wszystkich innych spraw.Co mnie jeszcze dobija w tym wszystkim,że może być tak,ze we wrześniu kończy mi sie staż i powiedzą mi papa Mam dość!!!
Dzis idziemy na spotkanko z facetem od sali ustalić wszystkie szczegóły.Wczoraj lista gości znów nam sie zmniejszyła i z dziećmi będzie ok.130 jak dla mnie to w sam raz.
Data: czwartek 02 sierpnia, 2007 10:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1842
Wyświetleń 55499

Zobacz cały wątek

Cytat: 3)Jak widziane jest LP studiowanie zaoczne. Załóżmy że pracuje już w LP ale chce studiować zaocznie - czy pracodawca na to pozwala?Kodeks Pracy

Rozdział III

Kwalifikacje zawodowe pracowników
Art. 103. W zakresie i na warunkach ustalonych, w drodze rozporządzenia, przez ministra edukacji narodowej oraz ministra pracy i polityki socjalnej pracodawca ułatwia pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Z tego, co mi wiadomo masz prawo do bezpłatnego urlopu na napisanie pracy magisterskiej a dni zjazdów powinieneś mieć wolne. Radzę jeszcze sprawdzić życzę powodzenia
Data: 2005-10-26, 15:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 67
Wyświetleń 9079

Zobacz cały wątek

Żyłem przez rok w Manchesterze i miło wspominam ten okres. Zarabiałem przyzwoicie ( o dziwo lepiej płacone miałem w Tesco Express niż w Manchester Utd Megastore), koszty życia były dużo nizsze niż w Londynie. Widziałem na żywo wiele kapel, które do nas nie przyjeżdzają, troche pozwiedzałem kraj. Mimo wszystko to była niezła szkołą życia, w wielokulturowym społeczeństwie. Wielu wrednych rodaków którzy zwiali z Polski też poznałem. Czasem to byłem wkurwiony że takie mendy i wiesniactwo różnego typu psuje nam tam opinię. Suma sumarum - nie czułem się tam jak u siebie, nie było na tyle zajebiście by tam zostać dłużej, dlatego po wykorzystaniu rocznego urlopu bezpłatnego wróciłem do pracy w Polsce. Większość polskich znajomych też już wróciła, bądź wraca w przyszłym roku.
Data: |22 Gru 2008|, 2008 16:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 2155

Zobacz cały wątek

hello [smilie=ziew.gif] [smilie=ziew.gif] [smilie=ziew.gif] [smilie=ziew.gif]

witam w stanie wskazującym.......na dołek :-( no tak mam doła :-(

nie wiem co robić :-( mam 20 zł w kieszeni :-(
mamy 130 zł odłozoone na ratę i nie wiem płacić czy nie płacić :-(
jeszcze nigdy nie było tak źle :-(

gdyby Kuba był starszy nawet jutro pojechałabym na zaproszenie znajomych do Anglii. Pospłacalibyśmy wszystkie raty i kredyty :-( Niestety Jerry niemoże wziąśc urlopu bezpłatnego :-( gdyby mógł to on by pojechał :-(

Nie mam z kim Kubusia zostawić żeby póść do pracy a cop dopiero jechać do anglii. Gdyby był starszy mama zabierała by go do swojego przedszkola.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Data: Śr sie 17 2005, 06:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37002
Wyświetleń 624466
Cytat: 3)Jak widziane jest LP studiowanie zaoczne. Załóżmy że pracuje już w LP ale chce studiować zaocznie - czy pracodawca na to pozwala?Kodeks Pracy

Rozdział III

Kwalifikacje zawodowe pracowników
Art. 103. W zakresie i na warunkach ustalonych, w drodze rozporządzenia, przez ministra edukacji narodowej oraz ministra pracy i polityki socjalnej pracodawca ułatwia pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Z tego, co mi wiadomo masz prawo do bezpłatnego urlopu na napisanie pracy magisterskiej a dni zjazdów powinieneś mieć wolne. Radzę jeszcze sprawdzić życzę powodzenia

Zobacz cały wątek

Sekretarz urzędu, w przeciwieństwie do posłów i senatorów, nie jest wyłaniany w drodze powszechnych wyborów,dziwne by było zatem gdyby istniał obowiązek udzielenia mu urlopu bezpłatnego.W przypadku sekretarza decyzje w tej sprawie podejmował pracodawca tj.starosta,więc stworzył komfortowe warunki sekretarzowi-jak nie jedna praca, to druga. Nic zresztą dziwnego,gdyż chętnych i wiernych na to stanowisko,podobnie jak stanowisko wiceburmistrza,nie było wielu,trzeba więc było kandydata czymś zachęcić.I zachęcono-kołem ratunkowym,gdyby coś poszło nie tak, w postaci urlopy bezpłatnego i możliwości powrotu na stanowisko w starostwie.
Data: N kwi 08, 2007 3:24 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 3876

Zobacz cały wątek

Zazdroszczę takich wyjazdów. A i zdjęcia super, tylko tego mostu się nie mogę dopatrzeć, taka ze mnie ślepota, albo to coś nie przypomina mostu?

Może w przyszłym roku wybiorę się w tamte rejony na wycieszkę rowerową, choć jak zawsze - 20-26 dni w roku to troszkę mało jak na realizację wszystkich zachcianek:) Dobrze że chociaż ostatnio rozmawiałem na temat urlopu bezpłatnego i mój pracodawca wyraził wstępną aprobatę

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Piotrek
Data: 2007-10-16, 08:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 730

Zobacz cały wątek

Witam,
do końca stycznia 2009 roku przebywam na urlopie wychowawczym - bezłatnym. Od lutego powinnam wrócić do pracy, ale jestem w 3 miesiącu ciąży i mam problem z łożyskiem - odkleja się, muszę leżeć. Mam dwa pytania.
1. W mojej pracy wdrażane są nowe programy i systemy, w lutym odbędą się liczne szkolenia, zostaną ściągnięci szkoleniowcy. Szef prosi mnie, abym na luty wróciła do pracy w wymiarze pół etatu , aby przejść szkolenia. Certyfikaty dostaną osoby pracujące. Czy taki powrót nie zmieni mi sposobu naliczania pieniędzy kiedy od marca przejdę na zwolnienie lekarskie?
2. Jak powinna być naliczana moja wypłata, jeśli w umowie mam podstawę plus prowizję od wypracowanego obrotu. na macierzyńskim otrzymywłam 1000 podstawy i 1500 prowizji, potem był miesiac urlopu wypoczynkowego i 6 miesiecy wychowawczego bezpłatnego. Czy przy obliczaniu wypłaty od marca będzie brana pod uwagę prowizja, czy już nie? w umowie mam podstawa plus prowizja od wypracowanego obrotu.
Bardzo prosze o odpowiedż na moje pytania
Data: Nie, 18 Sty 2009, 21:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 329

Zobacz cały wątek

Cytat: Ale niestety, najbardziej denerwujące jest to, że w przypadku podjęcia pracy i właśnie uczciwego rozliczania się z organami skarbowo-ubezpieczeniowymi zabiera się część emerytury.

Nie chcę nikogo dołować, ale najpierw jako emeryt musisz zarobić netto nieco ponad 1400 zł aby zaczęto Ci potrącać. Nie jest to takie proste. Między 1400 a 1740 masz "strefę martwą", czyli co zarobisz do 1740 netto i tak Ci potrącą. Jak przekroczysz tą magiczną granicę to już te potrącane 330 zł nie będą dużą kwotą. Pamiętaj, że każde zwolnienie lekarskie czy kilka dni urlopu bezpłatnego nie liczy się do wysługi, ale nie jest też okresem składkowym, więc nie zawsze będziesz miał potrącane te nieszczęsne 330 zł, oczywiście rozliczając się w skali miesięcznej.
A co do dyskusji emerytwojsko i Ero03. Każdy rząd niezależnie od orientacji politycznej jest następcą poprzedniego. Od obecnego, w danej chwili, należy wymagać wywiązania się ze zobowiązań wobeć emerytów z okresu przed 1989r. Najlepszy przykład to przedwojenne obligacje skarbowe. Hasło "nie dla idiotów" obowiązuje również tych co służyli przed 89 rokiem w takim zakresie, że wiedzieli gdzie idą i na co się godzą. To właśnie z nich zrobiono tych reklamowych "idiotów". Niestety ich Ojczyzna, której reprezentantem jest rząd (również obecny) ma ich w głębokim poważaniu. Zresztą nie tylko ich.
Data: Czw 05 Cze, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 98
Wyświetleń 7282

Zobacz cały wątek

Cytat: Ps. W ramach zastępstwa czyli wz. nie ma to ''znaczenia''. Z pełnym prawem możesz je wykonywać, lecz bez dodatkowego wynagrodzenia.Czyli patrząc praktycznie wszystko zależy od sposobu ujecia zagadnienia w R-azie Dziennym.
Ale słowo ZASTĘPSTWO oznacza "zastępstwo to rodzaj umowy na czas określony. Pracodawcy mogą zawierać tego typu umowy w celu zapewnienia zastępstwa pracownika nieobecnego z przyczyn uzasadnionych, np. z powodu choroby, urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego i innych. (art. 25 § 1 k. p.)." W moim przypadku chyba nie można mówić o zastępowaniu bo fizycznie tej osoby nie będzie. Rozumiem że będąc dca pl zastępowałam dce kompanii gdy był na zwolnieniu lub na misji.
Dla mnie pełnienie obowiązków za kogoś kogo nie ma na etacie to CZ.P.O.

Dobrze rozumuję??

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast . P_E

Do "Man.Gusta"
Nie jest to takie proste bo rozumiem że dowodca plutonu może zastępować d-ce kompanii. Brałam żołnierzy i w pole, pisanie RD, ustalanie służb itp itd to rzecz normalna ale z "doświadczenia" wiem że praca biurowa i z żołnierzami ni jak idzie w parze. Przecież nie będę z nimi chodziła w pole na strzelania itp itd skoro będę musiała powiedzmy popracować przy ramówce, czy pójść na ustalenie służb ... to jest FIZYCZNIE nie możliwe. A przecież za wyszkolenie plutonu i sprzęt będę odpowiadać głową
Data: Czw 25 Wrz, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 1309

Zobacz cały wątek

Wyliczanie co dla Ciebie będzie korzystniejsze należy do WBE, które oczywiście idąc na ułatwienia rozlicza w skali rocznej. Do końca marca wysyłasz do WBE zestawienie miesięczne zarobków brutto z odliczeniem zwolnień lekarskich, nagrody jubileuszowej i urlopu bezpłatnego, bo za to nie są opłacane składki emerytalne ( w piśmie z WBE są nieco inne ustalenia). W piśmie przewodnim umieszczasz zapis - "Proszę o rozliczenie w sposób dla mnie bardziej korzystny, ponieważ nie jestem tego w stanie określić osobiście" i tyle. Zapis o korzystniejszym dla emeryta sposobie rozliczenia widnieje w odp. przepisach. Od kilku lat nawet nie podaję jaki to artykuł i jest OK. Potrącane będziesz miał tyle ile sam zadeklarujesz jako dochód miesięczny minus 70% przeciętnego wynagrodzenia. Terminu powiadomienia o rozpoczęciu pracy jako takiego nie ma, ale WBE może naliczać odsetki jeśli nie powiadomisz ich aby potrącali wspomnianą nadwyżkę. Tzn jeśli zadeklarujesz nieco mniej to odsetek przeważnie nie naliczają, ale jeśli nie powiadomisz to odsetki masz jak w banku.
Data: Pią 26 Gru, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 427

Zobacz cały wątek

Radio Elka
Mirosław Woźniak został zastępcą burmistrza Kościana.
Jego najważniejszym zadaniem będzie reforma finansów miasta. Dzisiaj Woźniak będzie musiał się teraz zrzec mandatu radnego. Już zrezygnował z pracy w starostwie. Woźniak drugi raz współkieruje miastem. Był już burmistrzem miasta w latach 1998 - 2002.

O planach powołania Woźniaka na stanowisko wiceburmistrza mówiło się w Kościanie od dawna. Dwa tygodnie temu zainteresowane strony pytane przez nas o termin powołania zgodnie milczały. Dziś burmistrz Kościana, Michał Jurga przekazał oficjalnie gabinet zastępcy Woźniakowi.

– Zadaniem wiceburmistrza będzie reforma finansów miasta i opracowanie planu naprawczego – powiedział Jurga.

Włodarz zapewnił, że powołując zastępcę uzyskał za krajowego rejestru skazanych informację o niekaralności zastępcy. Zapytaliśmy więc wiceburmistrza co z dwoma pracomocnymi wyrokami skazującymi za zniesławienia, które usłyszał w ostatnich latach.

– Nie rozumiem pytania. Musieliśmy się zwrócić z pytaniem o niekaralność i takie zaświadczenie otrzymaliśmy. To wszystko w tej sprawie –oświadczył Woźniak. Sam Michał Jurga nie miał nic do dodania w tej sprawie.

Nowy wiceburmistrz zapewnił, że plan naprawy finansów publicznych przedstawi do akceptacji do końca tego roku.

Będzie nadzorował między innymi wydziały promocji, infrastruktury, funduszy europejskich.

Mirosław Woźniak zrzekł się mandatu radnego miejskiego i złożył wypowiedzenie umowy o pracę w starostwie. Nie będzie korzystał z bezpłatnego urlopu na tym stanowisku. W miejsce Woźniaka do rady wejść ma kolejna osoba z listy. Jest nią Teodor Kubacki.

(mich tekst/foto)
Data: Pn wrz 03, 2007 11:24 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 193
Wyświetleń 22811

Zobacz cały wątek

Cytat: to fajnie a moze jakbys kupila w red rubin nie byloby tej historii z grawerem nie wiesz i bys miala swoje obraczki od reki , no ale przepraszam ty takich nie chcialas....Nie uwazam aby twoje obraczki byly gorsze od moich , ale uwazam ze takie firmy jak apart czy red rubin maja swoja marke i trudno je porownywac do jednego czy drugiego jubilera. Wybralismy red rubin bo wiedzielismy ze obraczki bedziemy mieli od razu nie bedziemy na nie czekac, w przesady nie wierze , wiec argumenty typu ze mojej obraczki nikt nie zakladal jakos do mnie nie trafia.tylko wiesz jak ktoś mieszka za granicą i jest tylko 2 razy na 5 dni (bo więcej urlopu niestety nie dostanę z tego choćby względu że potrzebuję też na ślub dni wolne a i tak już dość bezpłatnego urlopu wzięłam) w Polsce przed ślubem i ma tylko te w sumie 10 dni na załatwienie WSZYSTKIEGO CO ZE ŚLUBEM ZWIĄZANE to nie bądź zdziwiona że nie tracę czasu na to aby pojechać specjalnie do trójmiasta do jakiegoś firmowego salonu z obrączkami i tam zamówić tym bardziej jak już nie jeden raz wspominałam że salon gdzie zamawialiśmy nasze cieszy się bardzo dobrą opinia i produkty mają dobre jeśli chodzi o samą jakość.

a o przesądach też napisałam w poście wyżej że w nie nie wierzę.
Data: Nie 06 Lip, 2008 17:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 713
Wyświetleń 27432

Zobacz cały wątek

W czwartek koło południa zgarnąłem z Jana Pawła II w warszawie francuskiego cykloturystę z sakwami. Po przygarnięciu i przenocowaniu okazało się że jest to LUC COMMUNOD

od 25 lat wykonał 6 projektów cykloturystycznych:

1981 Dijon (FR) - Madagaskar 15000 km
1986 Dijon - Togo 6000 km - hepatite A powrót samolotem
1997 Dijon - Pekin 17000 km 8 miesięcy
2002 PODRÓZ DOOKOŁA SWIATA wzdłuż 47 równolęznika na 47 urodziny w 9 mięsiecy (CH,AU,HU,RU,MO,UKR,RU,KAZ,RU,USA,CANADA)
2007 DIJON -WARSZAWA - MOSKWA - KIEV- DIJON

Kolega nasz rozwalił sakwę na przęśle Mostu w Nowym Dworze i nocuje u mnie od dwóch dni czekając na DHL z mocowaniem sakwy, może uda mi się go wyciągnąć jutro na spotkanie z wami ale powiedzcie gdzie się spotykacie ?

Kochani Welodromowcy bierzmy przykład... chciałbym dodać że kolega normalnie pracuje w zawodzie ale raz na 6 lat ma prawo do bezpłatnego urlopu i na rok czasu wyjeżdza i realizuje swoje cykloturystyczne projekty...

Pozdrawiam
Data: 2008-05-16, 16:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 415
Cytat: Niestety, domowe sposoby na lecznie przeziębienia dobre są, jak akurat przeziębienie złapie w weekend. Do najlepszych z nim zaliczam czosnek, ale można go jeść pod warunkiem, że następny dzień jest wolny.


No właśnie - nic dodać, nic ująć
Jeśli tylko mam taką możliwość, to na pierwsze objawy infekcji staram się rozgrzać (herbata z rumem, gorąca kąpiel, itp.), nafaszerować prostymi substancjami zwalczającymi przeziębienie (jak wspomniany czosnek czy vit. C) i możliwie długo wyspać (wszystko razem faktycznie najlepiej działa w okolicach weekendu )
Natomiast drogą bolesnych prób i błędów doszłam do tego, że przy początkach porządnej infekcji (tzn. jeśli łapie mnie gorączka), nic nie działa lepiej, niż załadowanie się do łóżka na 3 dni i przespanie problemu, z małymi przerwami na jedzenie i faszerowanie się czosnkiem :wink: - bywa to trudne z różnych względów, ale najlepiej stawia na nogi. Parę razy w życiu pokarało mnie solidnie za próby heroicznego chodzenia do pracy z początkami infekcji, względnie z ledwie wyleczoną infekcją - nauczyłam się, że stanowczo wolę te 3 dni w łóżku niż potem 2 do 3 tygodni powikłań i antybiotyków... Nie mówiąc o tym, że takie heroiczne chodzienie do pracy w stanie nadającym się do leżenia w łóżku to dzielenie się wirusem z otoczeniem - w ten sposób moja była szefowa, dzięki przyjściu do pracy z gorączką, co prawda sama była na L4 tylko 2 dni, bo resztę "przechodziła", ale niestety "sprzedała" mi wirusa, który kosztował mnie ponad tydzień ciężkiej męki z zapaleniem krtani i 5 dni bezpłatnego urlopu, bo L4 mi jeszcze wtedy nie przysługiwało
Maternity Allowance to zasiłek macierzyński dla kobiet, które
- zmieniły pracę w czasie ciąży,
- są samozatrudnione
- bezrobotne
- zarabiają za mało, żeby kwalifikować się do otrzymywania Statutory Maternity Pay.

Żeby zyskać do niego prawo, trzeba :
- przepracować co najmniej 26 tygodni w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu i
- przez 13 tygodni zarabiać więcej niż 30 funtów (172 zł) tygodniowo.

Wysokość Maternity Allowance wynosi też 106 funtów tygodniowo lub 90 proc. zarobków, jeśli te były niższe.
Aby ubiegać się o ten zasiłek należy po 26. tygodniu ciąży wypełnić formularz MA1 i wysłać do Jobcentre Plus.
.

Przyszłe mamy zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają prawo do wykorzystania 26 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego i – ewentualnie – kolejnych 26 tygodni bezpłatnego urlopu wychowawczego. Mamy samozatrudnione też mają możliwość uzyskania zasiłku macierzyńskiego.

Zobacz cały wątek

Kuku

JULKA AGAMK jestem drogie Baby, czytam ale gorzej z pisaniem :oops: :oops: :oops: Wiem dlaczego, odpadła mi połowa popołudniowych zajęć i gubię się .... hihihi :lol: :wink:
Wczasy, ha! Bardzo chętnie, przed chwilą przyszło mi do głowy, żeby sobie wziąć miesiąc bezpłatnego urlopu 8), bo tego drugiego mało zostało i trzymam na wrzesien-październik, ale szybko mi wywiało na szczęście tę myśl ze łba ufffff :o

Dzis basen więc pewnie Bej z Szy zobaczymy?

Pochwalę się Wam, że miałam wczoraj olbrzymią przyjemność poznać Witusia i jego Rodziców (dzięki za pyszne ciacho!), poznać, ba! pokonwersować z Wiciem :D i to po francusku :roll: No no, przygotowali się na ten Paryż w najdrobniejszym szczególe :!: Są wspaniali :D :!:

A jeszcze na początek dnia powiem Wam, że strasznie kocham mojego Miko! Też mi ciekawostka...
Jak zgwałcę kogo trzeba to i jakieś zdjęcie zamieszczę. Pa, czas zakasać rękawy i do roboty :?
Pozdrówka
Data: Cz lip 07 2005, 06:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 31503
Wyświetleń 676472

Zobacz cały wątek

Cześć Alexo,

Jeśli chodzi o skonkretyzowane już plany, to:

1) 29 lipca, a więc w najbliższy piątek, jadę do Pragi (na 2 noce, 1 dzień urlopu). Na miejscu mam nadzieję spotkać się z Agi i Iv (kilka postów wyżej), które dojadą w sobotę razem ze swoimi znajomymi - ja zdecydowałem się jednak wykosztować na jeden dzień bezpłatnego urlopu.

2) 12 sierpnia, czyli długi weekend, jadę gdzieś nad polskie morze (3 noce, 1 dzień urlopu). Tu w zasadzie jadę ze swoją standardową ekipą, ale jeśli ktoś chciałby się przyłączyć, to nie widzę przeszkód.

3) 8 września lecę z Katowic do Paryża (3 noce, 2 dni urlopu). Chwilowo nie mam towarzystwa i lecę sam - aczkolwiek jeśli ktoś chciałby się przyłączyć, to proszę o szybkie info, bo na dniach chciałbym zarezerwować nocleg - taniego noclegu w centrum Paryża jest niewiele, a nie chciałbym nocować ani 10 km od centrum ani za 50€ na dobę. :)
Bilety do kupienia w WizzAir za 330 zł (return ticket, final price) - ja swój kupiłem w sobotę, więc powinny jeszcze być w tej samej cenie.

4) 21 września jadę do Monachium, na Oktoberfest, ale to wyjazd w zasadzie pół-służbowy, więc nikogo tu nie zapraszam. :)

5) 11 listopada lecę ze znajomymi (6 osób łącznie ze mną) z Poznania do Londynu (2 noce, 0 urlopu - długi weekend). Bilety kupowaliśmy już jakiś czas temu za 180 zł (Ryanair) - nie mam pojęcia, w jakiej cenie są teraz. Jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć to oczywiście zapraszam. :)

Jeśli jesteś (Ty, lub ktoś inny) chętny na punkty 1-3 i 5, to zapraszam. :)
Jeśli jest jakiś fajny pomysł na październik, to chętnie poczytam. Z grudniem chwilowo się wstrzymuję, bo nie wiem, czy do tej pory nadal będę mieszkał w Polsce - nie ma co więc kupować biletów na zapas.

Pozdrawiam,
Bartek
Data: Pn lip 25, 2005 6:53 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 4464

Zobacz cały wątek

Cytat: Niestety, domowe sposoby na lecznie przeziębienia dobre są, jak akurat przeziębienie złapie w weekend. Do najlepszych z nim zaliczam czosnek, ale można go jeść pod warunkiem, że następny dzień jest wolny.


No właśnie - nic dodać, nic ująć
Jeśli tylko mam taką możliwość, to na pierwsze objawy infekcji staram się rozgrzać (herbata z rumem, gorąca kąpiel, itp.), nafaszerować prostymi substancjami zwalczającymi przeziębienie (jak wspomniany czosnek czy vit. C) i możliwie długo wyspać (wszystko razem faktycznie najlepiej działa w okolicach weekendu )
Natomiast drogą bolesnych prób i błędów doszłam do tego, że przy początkach porządnej infekcji (tzn. jeśli łapie mnie gorączka), nic nie działa lepiej, niż załadowanie się do łóżka na 3 dni i przespanie problemu, z małymi przerwami na jedzenie i faszerowanie się czosnkiem :wink: - bywa to trudne z różnych względów, ale najlepiej stawia na nogi. Parę razy w życiu pokarało mnie solidnie za próby heroicznego chodzenia do pracy z początkami infekcji, względnie z ledwie wyleczoną infekcją - nauczyłam się, że stanowczo wolę te 3 dni w łóżku niż potem 2 do 3 tygodni powikłań i antybiotyków... Nie mówiąc o tym, że takie heroiczne chodzienie do pracy w stanie nadającym się do leżenia w łóżku to dzielenie się wirusem z otoczeniem - w ten sposób moja była szefowa, dzięki przyjściu do pracy z gorączką, co prawda sama była na L4 tylko 2 dni, bo resztę "przechodziła", ale niestety "sprzedała" mi wirusa, który kosztował mnie ponad tydzień ciężkiej męki z zapaleniem krtani i 5 dni bezpłatnego urlopu, bo L4 mi jeszcze wtedy nie przysługiwało
Data: Nie 01 Paź, 2006 16:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 77
Wyświetleń 6184

Zobacz cały wątek

Minął mi właśnie piąty miesiąc bezpłatnego urlopu wychowawczego - więc pomyślałam, że można wykorzystać te krótkie chwile gdy Nadia właśnie śpi lub gdy już śpi i zająć się czymś pożytecznym dla domowego budżetu.

Cóż miał więc zrobić Wasz forumowy Elf? Myślał, myślał, aż w końcu zaprosił do współpracy Aniołki

Zebrała się ich spora gromadka - jeśli ktoś z Was chciałby zaprosić któregoś do domu, zachęcam do kontaktu.

Tu wstawiam przykładowe zdjęcia, więcej Aniołków zobaczyć można w moim albumie Picasa.
Zostały one wykonane z masy solnej, pomalowane artystycznymi farbami akrylowymi i kilkakrotnie zabezpieczone ekologicznym lakierem wodnym - można je więc przecierać wilgotną ściereczką. Każda figurka ma zawieszkę.

Jeśli kogoś zainteresują inne zdjęcia proszę o kontakt na PM.

Istnieje też możliwość umieszczenia Aniołków na aukcji Allegro, i wystawienia sobie komentarzy
Data: 2008-12-03, 21:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 763
W czwartek koło południa zgarnąłem z Jana Pawła II w warszawie francuskiego cykloturystę z sakwami. Po przygarnięciu i przenocowaniu okazało się że jest to LUC COMMUNOD

od 25 lat wykonał 6 projektów cykloturystycznych:

1981 Dijon (FR) - Madagaskar 15000 km
1986 Dijon - Togo 6000 km - hepatite A powrót samolotem
1997 Dijon - Pekin 17000 km 8 miesięcy
2002 PODRÓZ DOOKOŁA SWIATA wzdłuż 47 równolęznika na 47 urodziny w 9 mięsiecy (CH,AU,HU,RU,MO,UKR,RU,KAZ,RU,USA,CANADA)
2007 DIJON -WARSZAWA - MOSKWA - KIEV- DIJON

Kolega nasz rozwalił sakwę na przęśle Mostu w Nowym Dworze i nocuje u mnie od dwóch dni czekając na DHL z mocowaniem sakwy, może uda mi się go wyciągnąć jutro na spotkanie z wami ale powiedzcie gdzie się spotykacie ?

Kochani Welodromowcy bierzmy przykład... chciałbym dodać że kolega normalnie pracuje w zawodzie ale raz na 6 lat ma prawo do bezpłatnego urlopu i na rok czasu wyjeżdza i realizuje swoje cykloturystyczne projekty...

Pozdrawiam

Zobacz cały wątek

Maternity Allowance to zasiłek macierzyński dla kobiet, które
- zmieniły pracę w czasie ciąży,
- są samozatrudnione
- bezrobotne
- zarabiają za mało, żeby kwalifikować się do otrzymywania Statutory Maternity Pay.

Żeby zyskać do niego prawo, trzeba :
- przepracować co najmniej 26 tygodni w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu i
- przez 13 tygodni zarabiać więcej niż 30 funtów (172 zł) tygodniowo.

Wysokość Maternity Allowance wynosi też 106 funtów tygodniowo lub 90 proc. zarobków, jeśli te były niższe.
Aby ubiegać się o ten zasiłek należy po 26. tygodniu ciąży wypełnić formularz MA1 i wysłać do Jobcentre Plus.
.

Przyszłe mamy zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają prawo do wykorzystania 26 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego i – ewentualnie – kolejnych 26 tygodni bezpłatnego urlopu wychowawczego. Mamy samozatrudnione też mają możliwość uzyskania zasiłku macierzyńskiego.
Data: Pon Lis 24, 2008 19:04
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 109
Gratulacje dla wszystkich sportowców ! Kynegos jak wróci z bezpłatnego urlopu - pewnie się ucieszy i zechce to wyrazić słowami. Tymczasem ja wyrażam swoje zdziwienie, uznanie i radość, a zwycięzcom gratuluję ogromnie.

Zobacz cały wątek

Cytat: Ale to nie sa dzialania antypolonizmowe tylko lenistwo lub brak szacunku, chamstwo jednym slowem. A nie zaden antypolonizm.Ależ skąd. W innych krajach tzw "ubezpieczenia społeczne" są zależne od dochodu, bo Państwo ani konstytucja tego dochodu nie gwarantują. U nas urzędnik vel Państwo decydują za ciebie ile zarabiasz i od tego masz płacić podatek.

Tylko w Polsce urząd oficjalnie na swoich oficjalnych stronach głosi że można zawieszać działalność (czasowo wyrejestrowywać), urzędniczki tego urzędu przyjmują deklaracje wyrejestrowania [bo nawet oficjalne dokumenty na to pozwalają], po czym inny urzędnik mówi że to oficjalne stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem innego departamentu, a jemu to zwisa bo ma swoje wytyczne.

Oczywiście kontrolę robi się po 10 latach, aby delikwenta upupić możliwie maksymalnie, aby musiał sprzedać majątek i wyemigrować. Przedsiębiorca jest z założenia obywatelem II kategorii, nie ma ŻADNEGO prawa do wypoczynku, choroby, urlopu bezpłatnego, pracy twórczej etc.

W skali mojego małego miasta są to setki ludzi "zrobionych w działalność gospodarczą", w skali kraju pewnie tysiące.

Proceder jest zinstytucjonalizowany i prowadzony z premedytacją w skali całego kraju, ofiarami padają obywatele Polscy. Proceder jest prowadzony (urzędasowi się wymknęło) według wytycznych z góry, a kontrola MUSI sie skończyć wnioskiem negatywnym - co jest ustalone zanim się zaczęła.

Ja to lekko odczułem bo szczęśliwie prowadząc działalność przez większość czasu miałem etat - trzeba było widzieć jak pan urzędas posmutniał widząc świadectwa pracy.

Generalnie teraz też mnie to lekko rusza, bo znowu idę na etat

I ku przestrodze, jakby ktoś był na tyle głupi i chciał rozpocząć działalność gospodarczą nie mając stałego etatu:

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, brak przychodów z działalności nie stanowi podstawy do wyłączenia z ubezpieczeń społecznych. Okoliczność ta, wprawdzie istotna dla osoby prowadzącej działalność, nie może jednak stanowić jedynej przyczyny dokonywania wyrejestrowywania z ubezpieczeń społecznych.

Z oficjalnej strony ZUS
Data: Pon 14 Sty, 2008 13:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 47
Wyświetleń 741

Zobacz cały wątek

Mam pytanie odnośnie "urlopu bezpłatnego":

Nie chciałbym odchodzić z wojska natomiast potrzebuje ok. 8 m-cy wolnych od służby. Muszę tak zrobić z powodów rodzinnych. Może macie jakiś pomysł jak mógłbym taki "urlop" załatwić. Czy jest wogóle jakakolwiek możliwość? Mam małe dziecko i to głównie z jego powodu potrzebuję "czasowo" zwolnić się z uczestnictwa w życiu jednostki jednocześnie nie rezygnując z pracy.
Jestem kapralem. Służę od 2005r.
Data: Pią 27 Lip, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 937

Zobacz cały wątek

Mam pytanie. Do dzisiaj byłem święcie przekonany, że w naszej ustawie o służbie jest zapis mówiący o urlopie bezpłatnym, jednak po kilkukrotnym przejrzeniu ustawy, nie znalazłem tego. Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie to znaleźć i może troche objaśnić. Chciałbym wziąść rok urlopu bezpłatnego, podejmując w tym czasie prace zarobkową.
Czy jest to możliwe, jeżeli tak to na jakich warunkach?
Data: Pon 26 Lis, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 235
Cytat: Ale to nie sa dzialania antypolonizmowe tylko lenistwo lub brak szacunku, chamstwo jednym slowem. A nie zaden antypolonizm.Ależ skąd. W innych krajach tzw "ubezpieczenia społeczne" są zależne od dochodu, bo Państwo ani konstytucja tego dochodu nie gwarantują. U nas urzędnik vel Państwo decydują za ciebie ile zarabiasz i od tego masz płacić podatek.

Tylko w Polsce urząd oficjalnie na swoich oficjalnych stronach głosi że można zawieszać działalność (czasowo wyrejestrowywać), urzędniczki tego urzędu przyjmują deklaracje wyrejestrowania [bo nawet oficjalne dokumenty na to pozwalają], po czym inny urzędnik mówi że to oficjalne stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem innego departamentu, a jemu to zwisa bo ma swoje wytyczne.

Oczywiście kontrolę robi się po 10 latach, aby delikwenta upupić możliwie maksymalnie, aby musiał sprzedać majątek i wyemigrować. Przedsiębiorca jest z założenia obywatelem II kategorii, nie ma ŻADNEGO prawa do wypoczynku, choroby, urlopu bezpłatnego, pracy twórczej etc.

W skali mojego małego miasta są to setki ludzi "zrobionych w działalność gospodarczą", w skali kraju pewnie tysiące.

Proceder jest zinstytucjonalizowany i prowadzony z premedytacją w skali całego kraju, ofiarami padają obywatele Polscy. Proceder jest prowadzony (urzędasowi się wymknęło) według wytycznych z góry, a kontrola MUSI sie skończyć wnioskiem negatywnym - co jest ustalone zanim się zaczęła.

Ja to lekko odczułem bo szczęśliwie prowadząc działalność przez większość czasu miałem etat - trzeba było widzieć jak pan urzędas posmutniał widząc świadectwa pracy.

Generalnie teraz też mnie to lekko rusza, bo znowu idę na etat

I ku przestrodze, jakby ktoś był na tyle głupi i chciał rozpocząć działalność gospodarczą nie mając stałego etatu:

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, brak przychodów z działalności nie stanowi podstawy do wyłączenia z ubezpieczeń społecznych. Okoliczność ta, wprawdzie istotna dla osoby prowadzącej działalność, nie może jednak stanowić jedynej przyczyny dokonywania wyrejestrowywania z ubezpieczeń społecznych.

Z oficjalnej strony ZUS

Zobacz cały wątek

moim zdaniem nadużyciem jest kazać wybrać Ci urlop z przyszłej puli.Nie wolno tego robić koniec i kropka . Nie jest za to nadużyciem odmowa urlopu bezpłatnego, jednakże sugestie pracodawcy, który każe wybrać urlop awansem, są nie na miejscu zdecydowanie.
Data: Wto, 06 Sty 2009, 19:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 385

Zobacz cały wątek

Joluś to takie proste nie jest.Ja nie mam stałej pracy,to jest praca sezonowa i nie mogę tak po prostu wziąć kilkudniowego bezpłatnego urlopu i wybrać się do Ciebie.Jeżeli bym to zrobiła Grzesiek po prostu by nie zwolnił.Jest bardzo dużo osób chętnych,więc zastępstwo od razu jest.A ja nie mogę sobie na to pozwolić,bo muszę opłacić studia.A jak wezmę nawet wolne i pojadę do Ciebie to pewne osoby się wkurzą i (...) Może kiedyś się uda...
Data: Sob Paź 18, 2008 4:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 371
Nie mówiłam bym tu o szowinizmie,a o dyskryminacji.Przykład pierwszy z brzegu.Kobiety wychowujące dzieci w ramach tzw.bezpłatnego urlopu na wychowanie dziecka nie mają tego czasu zaliczonego jako okres składowy przy przechodzeniu na emeryturę.
Nie wyobrażam sobie aby jakimś dekretem można było zwiększyć aktywność kobiet w życiu politycznym.Na tym polega m.in wolność wyboru.

Zobacz cały wątek

Dzień Dobry Ja znów druga zmiana - tym razem dla odmiany zamiast 6 tygodni to 8 hi hi hi a póxnije biore jakieś 5 dni urlopu i 5 dni bezpłatnego i mam zamiar leciec na całe dwa tygodnie na urlop na Zielona Wyspę - ale sobie odpoczne i nie bedę widzieć tych ludzików z pracy
Data: Pn lip 21 2008, 09:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 56717
Wyświetleń 573032

Zobacz cały wątek

Cytat:

Zarobki posłów zależą od tego czy są posłami zawodowymi, czy nie. Zawodowi rezygnują z pracy, którą wykonywali zanim dostali się na Wiejską i poświęcają się tylko pracy w parlamencie. Z danych Biura Prasowego Kancelarii Sejmu wynika, że pod koniec lutego tego roku w ławach poselskich zasiadało 141 zawodowych parlamentarzystów. Niezawodowi to ci, którzy nadal są zatrudnieni poza Sejmem i nie korzystają z bezpłatnego urlopu, prowadzą własne firmy, lub nie zawiesili prawa do emerytury albo renty.

Zawodowy poseł dostaje uposażenie, czyli wynagrodzenie wynikające ze stosunku pracy, a niezawodowy może liczyć tylko na część uposażenia lub nie dostaje go wcale. Zawodowy dostaje tyle, co podsekretarz stanu. Pensja ta jest ustalona na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i wynosi teraz 9892 zł 20 gr. Do tego każdy zawodowy może liczyć na tak zwaną 13-stkę, która zasili jego konto najpóźniej do 20 grudnia. Jednak jeśli nie złożył oświadczenia majątkowego, to nie dostanie dodatkowej 13-stej pensji. Na początku 1992 roku uposażenie poselskie wynosiło 3.007.000, pod koniec 1996 roku po denominacji było to 2800 zł, a już pod koniec 1997 posłowie dostawali 5132 zł.

Na konto posła zawodowego i niezawodowego co miesiąc wpływa dieta poselska w wysokości 2473 zł 08 gr. Z tych pieniędzy posłowie pokrywają koszty związane z wykonywaniem mandatu. Dieta jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych i nie może być zajęta przez komornika. 25 szefów komisji sejmowych z racji funkcji dostaje dodatkowo 20 proc. uposażenia więcej, a ich zastępcy o15 proc.

Posłowie często powtarzają, że ich zarobki wcale nie są wysokie, ale doliczając przywileje darmowych: lotów, przejazdów czy zakwaterowania w Warszawie to raczej nie mają powodów do narzekania.Słucham?

Że przypominanie w tym kontekście zarobków posłów to populizm?

Uważam inaczej. To że esbecy maja przywileje, a wielu bohaterów klepie biedę, to wielkie draństwo, a nie żaden populizm.

I tyle ...
Data: Sro Wrz 10, 2008 11:54
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 278

Zobacz cały wątek

Postępowanie pracodawcy jest nieprawidłowe i niezgodne z przepisami prawa pracy. Można zgodzić się z faktem, iż długotrwała choroba pracownika może dezorganizować pracę firmy oraz w pewien sposób zwiększyć koszty pracodawcy, jeśli np. wymagane jest zatrudnienie innej osoby na zastępstwo za chorego pracownika. Jest to ryzyko pracodawcy i powinno być wkalkulowane w jego działalność.
Jednakże nie można zgodzić się z tym, iż osoba na zwolnieniu lekarskim wypoczywa i w związku z tym nie należy jej się za ten czas urlop wypoczynkowy.
Urlop należy się bowiem także za okresy, w których pracownik wprawdzie nie świadczył pracy, ale pozostawał w zatrudnieniu.

Kodeks pracy wskazuje zamknięty katalog sytuacji, kiedy należy wymiar urlopu wypoczynkowego pomniejszyć w związku z nieobecnością pracownika. Mówimy w takim przypadku o urlopie w wymiarze proporcjonalnym.
Zgodnie z art. 155[2] . § 1. Kodeksu pracy urlop w wymiarze proporcjonalnym ma zastosowanie w przypadku pracownika, który powraca do pracy u dotychczasowego pracodawcy w ciągu roku kalendarzowego po trwającym co najmniej 1 miesiąc okresie:
- urlopu bezpłatnego
- urlopu wychowawczego
- odbywania zasadniczej służby wojskowej lub jej form zastępczych, okresowej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego albo ćwiczeń wojskowych
- tymczasowego aresztowania
- odbywania kary pozbawienia wolności
- nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Za czas choroby i pobierania zasiłku chorobowego nie należy w związku z powyższym pomniejszać wymiaru urlopu, przysługującego pracownikowi w danym roku.

Urlop wypoczynkowy jest niezbywalnym prawem pracownika i należy wykorzystać go w naturze najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego (art. 168 Kodeksu pracy). Jeśli pracownik nie wykorzysta zaległego urlopu w terminie wskazanym w Kodeksie pracy - urlop nie przepadnie. Zastosowanie będzie miał tu art. 291 §1 Kodeksu pracy, zgodnie z którym prawo pracownika do urlopu wypoczynkowego przedawnia się z upływem 3 lat od dnia, w którym stało się wymagalne.

Pracodawca, który nie udziela urlopu w czasie wskazanym przez przepisy prawa pracy, popełnia wykroczenie i może zostać ukarany zgodnie z art. 282. § 1. Kodeksu pracy karą grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Pracownik ma prawo zwrócić się w tym celu do Państwowej Inspekcji Pracy, zaś aby wyegzekwować przysługujące mu prawo do wykorzystania urlopu zaległego, powinien złożyć pozew do Sądu Pracy.
Jednocześnie pracownik, któremu pracodawca odmówił udzielenia urlopu, do którego pracownik nabył prawo, motywując to „odpoczynkiem podczas choroby”, może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia zgodnie z art. 55 § 1[1] Kodeksu pracy.
Data: Pon, 02 Lut 2009, 16:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 153

Zobacz cały wątek

Pewien gość chciał polować na białe niedźwiedzie, kupił sobie giwerę oraz cały osprzęt i wybrał się na Alaskę. Chodzi po tej Alasce, patrzy, coś się w krzakach poruszało wypalił w te krzaki, idzie zobaczyć co upolował, a tu nagle nadszedł niedźwiedź i mówi:
- Słuchaj, stary, tu jest ciężkie prawo alaskańskie, kto nie trafi zwierzaka musi ciągnąć druta
Gość się wkurzył, ale co było począć - zrobił niedźwiedziowi laskę, ale przysiągł że w następny sezon kupi sobie lepszy sprzęt i tego niedźwiedzia upoluje, no ale sprawa powtórzyła się i tak kilka razy. Aż pewnego razu gdy znowu mu się nie udało ustrzelić niedźwiedzia, ten podszedł do niego i powiedział:
- Wiesz co, stary, ty tu chyba nie przyjeżdżasz polować

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Wieczór w parku chłopak czule szepcze dziewczynie do ucha:
- Kochana wypowiedz te słowa, które połączą nas na wieki ....
- Jestem w ciąży!!!

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Żona będąc z mężem w ZOO stanęła przy klatce z gorylem. W pewnej chwili goryl machnął łapą i wciągnął żonę do klatki.
- Ratuj!!! Co mam robić?
- Powiedz mu to samo co mnie - że cię boli głowa.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Wchodzi do autobusu niski, maksymalnie "napakowany" szczyl i mówi:
- Jestem mały Jasio, "pakero"! - powiedział, potrząsając głową. - I nie kasuje biletów!
Kierowca spojrzał w lusterko, ale kiedy zobaczył napakowanego gówniarza, nic nie powiedział tylko ruszył dalej.
Za tydzień znów do tego samego autobusu wchodzi ten sam szczyl i mówi:
- Jestem mały Jasio, "pakero" i nie kasuje biletów!
Kierowca znów spogląda w lusterko, ale weź i zwróć takiemu uwagę, jeszcze gębę obije. Trudno - jedzie dalej.
Sytuacja powtórzyła się przez kilka następnych tygodni. Kierowca w końcu nie wytrzymał; wziął 3 miesiące bezpłatnego urlopu, zaczął chodzić na siłownię, boks, zaczął brać koks, ćwiczył bez ustanku. Rozrósł się tak, że jak wrócił do pracy koledzy go nie poznali.
Wsiada do autobusu, jedzie w trasę i myśli: "Niech teraz ten gnojek tylko spróbuje tego co poprzednio". Na którymś przystanku wsiada znajomy szczyl i mówi:
- Jestem mały Jasio, "pakero" i nie kasuje biletów.
Kierowca wypada z kabiny podbiega do niego i krzyczy z góry:
- A to niby, kurwa, dlaczego?!!
- Bo mam miesięczny...
Data: 3 Marzec 2005, 21:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 528
Wyświetleń 21674

Zobacz cały wątek

Zasiłek chorobowy i wynagrodzenie z tytułu niezdolności do pracy są świadczeniami przysługującymi ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego.

W związku z faktem, iż urlop bezpłatny jest przerwą w świadczeniu pracy, pracodawca nie ma obowiązku świadczyć wobec urlopowanego pracownika żadnych świadczeń podczas jego urlopu. Powyższe wynika z charakteru urlopu bezpłatnego, w czasie którego dochodzi do tak zwanego zawieszenia stosunku pracy, a co za tym idzie, nie są w tym czasie realizowane obowiązki, wynikające z nadal trwającej umowy o pracę, zarówno przez pracownika jak i przez pracodawcę.
Dotyczy to m.in. wypłaty wynagrodzenia, naliczania urlopu (za czas urlopu bezpłatnego, trwającego dłużej niż miesiąc wymiar urlopu jest proporcjonalnie obniżany), a także wypłaty świadczeń związanych z chorobą.

Okres urlopu bezpłatnego jest także przerwą w ubezpieczeniu i w czasie tej przerwy pracodawca nie odprowadza za pracownika składek, a także zgodnie z art. 174 § 2. Kodeksu pracy okres ten nie jest wliczany do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Na podstawie art. 12. ust. 2. ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. 2005 nr 31, poz. 267; z 2008 r. nr 93, poz. 582, Nr 119, poz. 771): „Zasiłek chorobowy nie przysługuje również za okresy niezdolności do pracy
przypadającej w czasie:
1) urlopu bezpłatnego [...]”
Powyższe oznacza, iż zasiłek chorobowy nie przysługuje za cały okres tej niezdolności, który przypada podczas tego urlopu- jeśli niezdolność do pracy powstanie w trakcie urlopu bezpłatnego. Jeśli jednak niezdolność trwa dłużej niż okres urlopu bezpłatnego to pracownik nabywa prawo do zasiłku chorobowego za okres przypadający od dnia następującego po zakończeniu urlopu bezpłatnego.

Ponadto zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego „Choroba pracownika, w okresie urlopu bezpłatnego, nie powoduje wyłączenia czasu trwania choroby z okresu urlopowego i przedłużenia tego okresu o czas choroby” (wyr. SN z 30.8.1973 r., I PR 408/73, OSNCP 1974, Nr 5, poz. 96).

Reasumując: choroba w trakcie urlopu bezpłatnego nie spowoduje przerwania tego urlopu, za okres ten nie będzie też przysługiwało żadne świadczenie: ani ze środków pracodawcy ani ze środków ZUS. Jeśli po zakończeniu urlopu bezpłatnego nadal będzie Pan chory – wtedy przysługiwać będzie Panu odpowiednio albo wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy albo zasiłek chorobowy.
Data: Nie, 28 Gru 2008, 16:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 363

Zobacz cały wątek

witam. Umnie w firmie bedzie postój i w tym czasie firma ma mi zamiar "dać" 8dni urlopu
bezpłatnego. Co moge w tym momencie zrobić żeby się przed tym obronić , nie wiem może można wysłać Inspekcje Pracy albo coś w tym stylu a jeśli tak to
kiedy.?? Już teraz gdy wiem że mają mnie wysłać czy dopiero po otrzymaniu
wypłaty ?? Z góry dziękuje za szybka odpowiedż
Pozdrawiam
Data: Nie, 14 Gru 2008, 22:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 404

Zobacz cały wątek

Ponieważ nie konkretyzuje Pani dat, na przełomie lipca-sierpnia 2009 r. nabędzie Pani prawo do urlopu w wymiarze 26 dni, biorąc pod uwagę ukończone studia zawodowe i obecną umowę o pracę. Aby skorzystać z dni wolnych na naukę, w przypadku gdy podejmuje Pani studia z własnej inicjatywy, musi Pani poświęcić urlop wypoczynkowy bądź skorzystać z bezpłatnego, jeśli natomiast na dokształcanie skierował Panią pracodawca, wówczas przysługuje urlop szkoleniowy.
Data: Pon, 05 Sty 2009, 20:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 280

Zobacz cały wątek

Przyszłe mamy zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają prawo do wykorzystania 26 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego i - ewentualnie - kolejnych 26 tygodni bezpłatnego urlopu wychowawczego. Mamy samozatrudnione - bez obaw - też macie możliwość uzyskania zasiłku macierzyńskiego.
Zacznijmy od pracownic etatowych. Żeby zapracować sobie na prawo do Statutory Maternity Pay (zasiłek macierzyński), trzeba do końca 15 tygodnia przed rozwiązaniem przepracować dla tego samego pracodawcy przynajmniej 26 tygodni. Trzeba też zarabiać co najmniej 82 funty tygodniowo. Jeśli spełniasz te warunki, przez pierwsze sześć tygodni urlopu będziesz otrzymywać 90 procent swoich tygodniowych zarobków, a przez pozostałe 20 tygodni 106 funtów tygodniowo lub 90 procent swoich tygodniowych zarobków, jeśli wynoszą one mniej niż 106 funtów na tydzień. O tym, kiedy rozpoczniesz urlop macierzyński, możesz zdecydować sama. Najwcześniej możesz zacząć na 11 dni przed datą porodu, najpóźniej - dzień przed. Jak się ubiegać o Statutory Maternity Pay? Wystarczy, że na 28 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu poinformujesz o tym pracodawcę. Musisz również dostarczyć mu potwierdzenie daty porodu. Na 20 tygodni przed rozwiązaniem uzyskasz je od swojej położnej lub lekarza prowadzącego (formularz MATB1). Jeśli masz więcej niż jedną pracę, możesz być uprawniona do zasiłku macierzyńskiego od każdego pracodawcy. Przyszłe mamy w listach do redakcji często pytają, czy okres urlopu macierzyńskiego mogą spędzić w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie - wciąż będą otrzymywać należne im pieniądze. Jeśli okaże się, że nie kwalifikujesz się do otrzymywania SMP, sprawdź, czy możesz otrzymywać Maternity Allowance.

Maternity Allowance to zasiłek macierzyński dla kobiet, które zmieniły pracę w czasie ciąży, są samozatrudnione lub bezrobotne albo zarabiają za mało, żeby kwalifikować się do otrzymywania SMP. Żeby zyskać do niego prawo, trzeba przepracować co najmniej 26 tygodni w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu i przez 13 tygodni zarabiać więcej niż 30 funtów tygodniowo. MA wynosi 106 funtów tygodniowo lub 90 procent zarobków, jeśli te były niższe. Jak się ubiegać o MA? Po 26 tygodniu ciąży wypełnij formularz MA1 (znajdziesz go na naszej stronie: ) i wyślij go razem z MATB1 do swojego Jobcentre Plus. MA możesz otrzymywać podobnie jak SMP przez 26 tygodni. Różnica jest taka, że jeśli chcesz, możesz rozpocząć urlop dopiero pierwszego dnia po porodzie.

Przyszłe mamy o niskich zarobkach mogą też być uprawnione do jednorazowego zasiłku w wysokości 500 funtów po urodzeniu dziecka. O Sure Start Maternity Grand (na formularzu SF100 Sure Grand, który znajdziecie na naszej stronie internetowej: ) mogą ubiegać się kobiety pobierające Income Support, Income based Jobseeker's Allowance, Pension Credit oraz w niektórych przypadkach Child Tax Credit lub Working Tax Credit. Podanie w Jobcentre należy złożyć nie wcześniej niż po ukończeniu 29 tygodnia ciąży i nie później niż przed ukończeniem przez dziecko trzeciego miesiąca życia.

zrodlo
Data: 28 mar 2007, o 10:33
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 221

Zobacz cały wątek

Komu przysługuje urlop macierzyński?

Przyszłe mamy zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają prawo do wykorzystania 26 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego i – ewentualnie – kolejnych 26 tygodni bezpłatnego urlopu wychowawczego. Mamy samozatrudnione – bez obaw – też macie możliwość uzyskania zasiłku macierzyńskiego.
Zacznijmy od pracownic etatowych. Żeby zapracować sobie na prawo do Statutory Maternity Pay (zasiłek macierzyński), trzeba do końca 15 tygodnia przed rozwiązaniem przepracować dla tego samego pracodawcy przynajmniej 26 tygodni. Trzeba też zarabiać co najmniej 82 funty tygodniowo. Jeśli spełniasz te warunki, przez pierwsze sześć tygodni urlopu będziesz otrzymywać 90 procent swoich tygodniowych zarobków, a przez pozostałe 20 tygodni 106 funtów tygodniowo lub 90 procent swoich tygodniowych zarobków, jeśli wynoszą one mniej niż 106 funtów na tydzień. O tym, kiedy rozpoczniesz urlop macierzyński, możesz zdecydować sama. Najwcześniej możesz zacząć na 11 dni przed datą porodu, najpóźniej – dzień przed. Jak się ubiegać o Statutory Maternity Pay? Wystarczy, że na 28 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu poinformujesz o tym pracodawcę. Musisz również dostarczyć mu potwierdzenie daty porodu. Na 20 tygodni przed rozwiązaniem uzyskasz je od swojej położnej lub lekarza prowadzącego (formularz MATB1). Jeśli masz więcej niż jedną pracę, możesz być uprawniona do zasiłku macierzyńskiego od każdego pracodawcy. Przyszłe mamy w listach do redakcji często pytają, czy okres urlopu macierzyńskiego mogą spędzić w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie – wciąż będą otrzymywać należne im pieniądze. Jeśli okaże się, że nie kwalifikujesz się do otrzymywania SMP, sprawdź, czy możesz otrzymywać Maternity Allowance.

Maternity Allowance to zasiłek macierzyński dla kobiet, które zmieniły pracę w czasie ciąży, są samozatrudnione lub bezrobotne albo zarabiają za mało, żeby kwalifikować się do otrzymywania SMP. Żeby zyskać do niego prawo, trzeba przepracować co najmniej 26 tygodni w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu i przez 13 tygodni zarabiać więcej niż 30 funtów tygodniowo. MA wynosi 106 funtów tygodniowo lub 90 procent zarobków, jeśli te były niższe. Jak się ubiegać o MA? Po 26 tygodniu ciąży wypełnij formularz MA1 (znajdziesz go na naszej stronie: ) i wyślij go razem z MATB1 do swojego Jobcentre Plus. MA możesz otrzymywać podobnie jak SMP przez 26 tygodni. Różnica jest taka, że jeśli chcesz, możesz rozpocząć urlop dopiero pierwszego dnia po porodzie.

Przyszłe mamy o niskich zarobkach mogą też być uprawnione do jednorazowego zasiłku w wysokości 500 funtów po urodzeniu dziecka. O Sure Start Maternity Grand (na formularzu SF100 Sure Grand, który znajdziecie na naszej stronie internetowej: ) mogą ubiegać się kobiety pobierające Income Support, Income based Jobseeker's Allowance, Pension Credit oraz w niektórych przypadkach Child Tax Credit lub Working Tax Credit. Podanie w Jobcentre należy złożyć nie wcześniej niż po ukończeniu 29 tygodnia ciąży i nie później niż przed ukończeniem przez dziecko trzeciego miesiąca życia.
Data: Nie Cze 11, 2006 5:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 6925

Zobacz cały wątek

Lilkaokres bezpłatnego urlopu wychowawczego wlicza się do stażu ale nie dolicza się finansowo czyli z tego tytułu nie będziesz miała większej emerytury (chyba mnie rozumiesz o co mi chodzi).
Data: Śr wrz 14 2005, 16:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 49745
Wyświetleń 568091

Zobacz cały wątek

Cytat:


O kurwa! Panom ochroniarzom, życzymy bezpłatnego urlopu...
Data: Październik 20 2008 - 11:27:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 145
Wyświetleń 9925

Zobacz cały wątek

A jeśli pracuję przez biuro w NL i jadę do Polski na dwa tygodnie bezpłatnego urlopu to czy należy mi się cały kindertoeslag?
Data: 2008-08-20, 17:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 2200